What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Saatine bakıp golü görecek
#1

Futbolda gol mü değil mi tartışması bitiyor. İngilizler gelecek sezondan itibaren gol çizgisi teknolojisini kullanacak. Sistem anında devreye girip 1 saniye içinde uyarı verecek. Hakemin saatine titreşim dışında görüntülü uyarı da gönderecek

FUTBOLUN en tartışmalı konularından biri olan “topun kale çizgisini geçip geçmediği” sorunu artık tarihe karışıyor. Uzun süredir konuşulan gol çizgisi teknolojisi son aşamasına geldi. İngiltere Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Alex Horne, gol olup olmadığını hakemin saatine sinyal göndererek belirleyecek sistem konusunda, “Yeni teknolojiyi 2012-13 sezonundan itibaren Premier Lig’de görebiliriz” dedi.

Lampard’ın verilmeyen golü milad oldu

2010 Dünya Kupası’nda Frank Lampard’ın Almanya’ya attığı golün verilmemesini hala unutamayan İngilizler bu konuda en istekli görünen ülke. Ancak devrim niteliğindeki uygulama için dünya futbolunun patronu FIFA’nın onayı gerekiyor. 9 ayrı sistem üzerinde test çalışmalarını sürdüren FIFA, bu konudaki son kararını 2012 yılının temmuz ayındaki International Board toplantısında açıklayacak.

Karar veren kurumda Britanya’nın 4 oyu var

FUTBOLDA oyun kurallarında yapılacak değişiklikler, ancak International Board kararıyla gerçekleşiyor. Yeşil sahalara gol çizgisi teknolojisinin girip girmeyeceğine de bu kurum karar verecek. International Board’da kurucu üyeler olarak İngiltere, İskoçya, Galler ve İrlanda federasyonlarının birer oy hakkı bulunuyor. FIFA da 4 oya sahip. Futbolda gol çizgisi teknolojisini en çok İngilizler istediği için bu uygulamaya geçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

İşte FIFA’nın 4 kriteri

FIFA, gol çizgisi teknolojisi konusunda olmazsa olmazları diyebileceğimiz şu 4 kriteri savunuyor:
1-Yeni teknoloji yalnızca kale çizgisi üzerinde ve gol kararında kullanılacak.
2-Sistem anında devreye girerek 1 saniye içinde uyarı verecek.
3-Top çizgiyi geçmişse elektronik dedektör hakemin saatine titreşim ve görüntü gönderecek.
4-Bu teknoloji hakemlerin kontrolü ile uygulanacak.

Burak’ın frikiği çizgiyi 26 cm. geçmişti

BU sezon ligimizde de Trabzonsporlu Burak’ın, Kayserispor’a attığı frikik golü hakem kurbanı olmuştu. Bordo mavililerin 2-1 kazandığı maçta yıldız futbolcunun şutunda gol kararı verilmemiş, ancak sonrasında topun kale çizgisini 26 cm. geçtiği ortaya çıkmıştı.
#2

Güzel haberr aklıma kara şimsek geldi saat diyince Smile kit gol mu
#3

O topun içindeki çip sert vuruşlarda eğer bozulursa ne olacak acaba oda ayrı bir sorun yanlış bilgiler gönderirse mesela.
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Eren'den Yılın Golü
Kaan Sparrow
Son Mesaj uygar33
13-10-2011, 15:00
Son Mesaj ali_86
11-01-2011, 0:48Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi