What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 2.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Google TV için gün sayıyor
#1

Dünyanın en büyük televizyon üreticisi Samsung, Google TV’lerin piyasaya sürülmesi konusunda Google ile görüşmelerin son aşamaya geldiğini açıkladı.


[Resim: v7Da2.jpg]


İnternet üzerinden yayını alan etkileşimli televizyonların dönemi geniş bant kullanımının yaygınlaşmasını bekliyor. Birçok marka “akıllı televizyon” fikri üzerinden internet bağlantılı televizyonlarını satışa sunuyor. Son kullanıcılarda ise daha kapalı bir devre içinde yayın yapma planı bulunan Apple TV ile doğrudan internet yayıncılığı yaparak içeriğe karışmayacak Google TV büyük ilgi uyandırıyor.

BTnet.com.tr'nin aktardığına göre Google TV’nin Sony televizyon modelleri üzerinde, Logitech set üstü kutularla gelmesi bekleniyordu. Ancak Samsung’un da devreye girmesiyle Google TV’lerin şimdiden çeşitleneceği görülüyor.

Samsung Televizyon Bölümü Başkanı Yoo Boo-keun’un yaptığı açıklamalara göre, şirket önümüzdeki yıl Google TV çözümünü tanıtacak. Rakiplerinden daha farklı bir Google TV servisi vermeyi düşündüklerini belirten Boo-keun, donanım olarak da televizyonların yeni OLED teknolojisini kullanacağını vurguladı.


OLED görüntüleme teknolojisinde daha keskin görüntüler bulunurken, arka aydınlatmaya ihtiyaç duyulmadığı için daha ince ve LCD’lere göre daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor.

NE KADAR FARKLI OLABİLİR?
Samsung’un yaptığı açıklamaya göre farklı tarzda bir Google TV bizlerle buluşacak. Yeni ürünün nasıl olmayacağını önceki modelleri inceleyerek tahmin etmek mümkün.

Daha önce Logitech Revue, Sony İnternet TV Blu-ray Oynatıcı ve Sony İnternet TV modelleri tanıtılmıştı. Logitech’in sunduğu aslında basit bir set üstü kutu olmakla birlikte çok işe yarayan tam boyutta bir QWERTY klavye sunuyor.

Sony ise farklı bir yol izliyor. Her iki modelinde de Playstation benzeri kontroller kullanılıyor. Bir modelde Blu-ray Oynatıcı bulunurken diğerinde doğrudan Google TV’ye bağlı bir HD televizyon.

Diğer modellere bakıldığında Samsung’un tasarımsal olarak farklılıklara gideceği düşünülebilir. Bunun yanında uzun süredir akıllı televizyonlarına uygulama geliştirilmesini sağlayarak iki milyondan fazla uygulamaya kavuşan Samsung televizyonların önemli bir avantaj sağlayacağı ortada.

2012’nin ilk yarısında televizyon dünyasında önemli gelişmelerin yaşanması bekleniyor.
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi