What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 4.25 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sanal Klavye..
#1

SANAL KLAVYE
[Resim: 1100.jpg]

PDA'lar, tablet PCler ve cep telefonları gibi mobil araçların bağlanması amacıyla tasarlanan sanal klavye, gerçekten de sanal bir yapıya sahip. Alıştığımız plastik ağırlıklı malzemeler yerine bir lazer ışını masa ya da düz bir zemin üzerine kırmızı ışıkla bir klavye resmi çiziyor. Dijital kameralarda kullanılanlara benzer bir sensör aynı noktaya gönderilen kızıl ötesi ışının yansımasını takip ediyor bu sayede hangi tuşlara basmaya çalıştığınızı algılıyor.
[Resim: 1097.jpg]
Sanal Lazer Klavye hem infrared hem de lazer teknolojisini kullanarak tam boyut QWERTY klavye görüntüsünü istenilen bir yüzeye yansıtır.

Sanal Klavyeyi BlueTooth`u olan taşınabilir bilgisayar, akıllı telefon, PDA ve masaüstü bilgisayarlar gibi uyumlu birçok cihazla birlikte kullanabilirsiniz.

Sanal Klavye tam olarak diğer klavyelerle aynı işlevleri yerine getirebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Yöne duyarlı teknolojiye sahip olan klavye, tuşların imajlarına dokunulduğunda dokunma hissini yansıtmak üzere cihazınızdan ses çıkmasını sağlar.
[Resim: 1098.jpg]
Özellikler:

Bir cep telefonu kadar küçük olan sanal klavye(90 x 34 x 24 mm), normal klavye fonksiyonlarının tamamını kullanıcıya sunar
Sanal Klavye herhangi bir yüzeye kızıl ışık şeklinde gerçek klavye boyutunda bir görüntü yansıtarak ceptelefonları, PDA`lar ve bilgisayarlar gibi uyumlu cihazlarla kullanılabilir

Sanal klavye kullanıcının parmak hareketlerini algılar ve kullanımda olmadığı durumlarda kendisini otomatik olarak kapatır.

Birkaç yıldır üzerinde çalışılan ve sürekli farklı kullanım alanları bulan sanal klavyeler sonunda cep telefonları ile de kullanılabiliyor.

Klavye görüntüsünün lazer ışınları ile bir yüzeye düşürülmesi ve aynı yüzeye bakan bir kamera sayesinde hangi tuşa basıldığının algılanması yöntemi ile çalışan sanal klavyeler sayesinde, avuç içi bilgisayarları ve cep telefonları gibi küçük boyutlu elektronik cihazlara tam kapsamlı klavye kolaylığı geliyor.

Alıntıdır..

[Resim: atech9.gif]
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Son Mesaj cemocem
29-11-2011, 19:36Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi