What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SEBA KONUŞTU!
#1

[Resim: zx8sq9.jpg]

YILDIRIM YAPAMAZ
Süleyman Seba, Sabah`a konuştu: "Demirören 2007`de tek listeyle girdiği kongrede güçlü bir yönetim oluşturamıyorsa, bundan sonra da kurabileceğini sanmıyorum..."

Beşiktaş`ta 2010`da yapılacak kongre öncesi bütün gözler Süleyman Seba-Rahmi Koç ve Hikmet Çetin`in yapacağı tarihi zirveye çevrilirken SABAH olarak dün kulübün Onursal Başkanı Süleyman Seba`yı ziyaret ettik. Eski başkan ile Cuma namazını kıldığı Akaretler`deki camiden sonra evinin yakınındaki Bordo Cafe`de hem yemek yedik hem de Beşiktaş üzerine samimi bir sohbet yaptık. Ocak 2010`da yapılacak seçimden tribünlere kadar birçok konuyla ilgili değerlendirmeler yapan Süleyman Seba, siyah-beyazlı kulübün yapısı hakkında da görüşlerini açıkladı. İşte Süleyman Seba`nın gündem yaratacak çarpıcı açıklamaları:

KULÜP İYİ YÖNETİLMİYOR
Beşiktaş iyi yönetilmiyor. Kulübün geldiği nokta ortada. Tribünlerin bulunduğu duruma bir bakın. Kim Beşiktaş`ı bu halde görmek ister. Kesinlikle bir şeyler yapılması lazım. Hepimiz kulübün düştüğü bu duruma çok üzülüyoruz. Umarım hepsi düzelir. Bunun için de Beşiktaş`ta iyi ve güçlü yönetimlere ihtiyaç var. Son 9 yılda kulübün yapısı çok değiştirildi. Öncelikle yönetenlerin profili değişti. Bütün bunları büyük bir üzüntüyle izliyoruz. Yıldırım Demirören geçen sene GATA`da yatarken ziyaretime geldi. Orada kendisine, `Beşiktaş`ı bu şekilde yönetemezsin. Etrafında bir sürü parazit var. Bunları temizle ve ilkeli bir şekilde kulübü yönet. Sana yakışan budur` dedim. Kendisi benden yardımcı olmamı istedi, bunları halledeceğini söyledi. Ancak sözlerimi dikkate alıp sözünü tuttuğunu göremedim.

PARAZİTLERİ TEMİZLEMEDİ
2007`deki seçime tek listeyle girdi. Daha önceleri 4 adaylı seçimler olmuştu. Seçime tek listeyle giriyor ve buna rağmen güçlü bir yönetim kuramıyorsa bundan sonra da kurabileceğini sanmıyorum. Bu büyük şansı değerlendiremedi. Tabii ki iş sadece güçlü bir yönetim kurmakla bitmiyor, çarpık anlayışı da değiştirmek gerekiyor"diyen Seba Aday olmanız konusunda baskı var mı?` sorusuna ise şu yanıtı verdi:

CUROĞLU`NDAN HABERİM YOK
Başkanlık defterini kapattım. Bize bu konuda kimse baskı yapamaz. Artık aday olmam söz konusu değil. Gelinen noktada başkanlığa soyunan kişinin kesinlikle cesur olması gerekir. Karşısına çıkacak bir takım zorluklarla mücadele edecekse, bu büyük kulübü bir yerlere taşıyacaksa ve parazitler temizlenecekse başkanlığa soyunmalılar. Cesaret olmadan bu işler olmaz." Sayın Seba`ya, eski yönetici Fahrettin Curoğlu`nun kongrede Demirören`in listesine gireceği haberini soruyoruz. Yanıtı ilginç oluyor: "Yıldırım`ın listesine mi giriyor? Benim haberim yok, beni aramadı.

BEŞİKTAŞ `VEFA` OLMAZ
SEBA, Beşiktaş`ın geleceği hakkında yazılan kötü senaryolara ise şu sözlerle karşı çıktı: "Bu kulüp bir asrı aşkın süredir ayakta. Öyle kolay kolay yıkılmaz. Beşiktaş batmaz. Hep diyorlar ya, Vefa olmaz. Öyle bir hava estirmeye gerek yok. Beşiktaş`ın çok büyük bir camiası var. Ama bu da kulüp kötü yönetilecek anlamını taşımamalı. Söylediğimiz tek şey var: Beşiktaş`a yakışacak, Beşiktaş`ı temsil edecek iyi ve güçlü isimler gelsin, yönetimde yer alsın ve hizmet etsin. Eğer bunlar sağlanırsa başarı gelir. O yüzden güçlü yönetim şart."

AKSU`YA BEKLE DEDİM
Süleyman Seba, Beşiktaş başkanlığı için adaylığını 5 Ekim`de açıklamayı planlayan Murat Aksu`dan beklemesini kendisinin istediğini ve 15 Ekim`e kadar da bekleyeceğini doğruladı. Yapılacak seçimde aday sayısının fazla olmasının Beşiktaş için sevindirici bir durum olacağını belirten Seba, Hikmet Çetin`in adaylığı konusunda ise şunları söyledi: "Murat (Aksu) bana geldi, adaylık düşüncesini ifade etti. Ben de aday çıkmasından duyduğum memnuniyetimi dile getirdim. Ancak son konuşmalarımızda kendisinden Hikmet Çetin`in adaylık konusundaki kararını beklemesini istedim.

ÇETİN`İ DESTEKLERİM"
Rahmi Koç da Murat Aksu`ya böyle bir telkinde bulunmuş. Murat`ın adaylık sürecini bekletmesi gayet normal. Hikmet Bey`in kararı burada çok önemli. Hikmet`le de konuştum. Adaylık konusunda kendisine düşüncelerimi ilettim. O da bir durum değerlendirmesi yaptıktan sonra kararını verecektir. İstanbul`a gelmiş ama kendisiyle yüz yüze görüşme fırsatı bulamadım. Rahmi Bey`in de Amerika`da olduğunu öğrendim. Bugün veya yarın görüşür müyüz bilemiyorum. Yarın (bugün) öğleden sonra gözlerimden tedavi olmak için Ankara`ya gidiyorum. 2010`da yapılacak kongre çok önemli. Kim aday olursa olsun, her üyenin mutlaka oy kullanması ve Beşiktaş`a sahip çıkması gerekiyor. Oyunu kime verdiğinin önemi yok. Günün şartlarına göre, eğer bir rahatsızlığım olmazsa ben de oyumu kullanacağım."

ANKARA PAZARLARI!
Seba, Erdoğan Demirören`in daha önceden kulübe verdiği 40 milyon lira için de, Benim değil, rahmetli Mehmet Üstünkaya döneminde o para verilmişti. O parayla ilgili, yanılmıyorsam, `Ankara pazarları` ve `Güneşgaz` reklamları formada kullanılmıştı."

TRİBÜNLERİ NE HALE GETİRDİLER
TRİBÜNDE yaşanan kötü olayların kendisini çok üzdüğünü ve yaşanan kavgaları izlemeye dayanamadığını belirten Seba, "Ben İnönü Stadı`na en son Tayfur`un jübilesinde gittim. Son yaşanan tribün olaylarını gördükten sonra televizyondan da izlememeye başladım. O kavgaları görünce kızıyorum. Tribünleri ne hale getirdiler" şeklinde konuştu.

Sabah
Konu Kilitli
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi