What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Semerkand TV

Semerkand TV (TV 15) adında yepyeni bir televizyon kanalı yayına başladı. Semerkand Yayın Grubu'na ait olan Semerkand TV, resmi açılışı 29 Mayıs 2010 tarihinde olacak. Her iki senede bir kanal çıkarmayı hedefleyen semerkand grubu tüm altyapısını HD olarak hazırlamış. Semerkand TV, Semerkand Haber, Semerkand Çocuk, Semerkand Avrupa, Semerkand Avrupa 2 gibi birden fazla kanal açılacağı belirtiliyor.

Turksat 3A (42.0E) uydusu 12729.00 V 30000 5/6 frekansında şu an test yayınındalar.

[Resim: djsP6.jpg]
Alıntı

tv de HD yayın izleyebilmek için receiver ın HD uyumlu olması şartmı .?
Alıntı

(04-02-2010, 16:41)lucky45 demiş ki:  tv de HD yayın izleyebilmek için receiver ın HD uyumlu olması şartmı .?

tv'de HD izleyebilmek için receiverinde televizyonunda HD yayınlarını oynatabilmesi gereklidir..hd değilse receiver kanalı bulamaz zaten..
Alıntı

(04-02-2010, 17:05)cemocem demiş ki:  tv'de HD izleyebilmek için receiverinde televizyonunda HD yayınlarını oynatabilmesi gereklidir..hd değilse receiver kanalı bulamaz zaten..
teşekkür ederim Sleepy
Alıntı

Arkadasım ben program DVB kullanıyorum Semerkand tv yi manuel olarak eklıcem de 5/6 oran demış onun ne oldugunu bılmedım kanalı ekleyemedım yardımcı olabılır mısım nasıl eklıyoruz
Alıntı

frekans:12729
plorisazyon: V DİKEY
sembol: 30000
fc: 5/6
dvb kullanıyorsan kanal listesini aç ve ordan transporter tara var ordan ona tıkla ve bu yukarda verdiğim oranları gir gerekli yerlere ve tara de o sana tara ve kanalı bulur kaydet ve çık
(04-02-2010, 16:41)lucky45 demiş ki:  tv de HD yayın izleyebilmek için receiver ın HD uyumlu olması şartmı .?

evet hemde tv hemde reciver de hd olması lazım kesinlikle yoksa hd yayınlarını göstermez reciver hd olması lazım
Alıntı

Merhaba Semerkand Tv eklemek istiyorum ama manuel ayarları girdim olmadı yada yanliş bir şeyler deniyorum. Skystar2 digital tv kartı kullanıyorum.
ProgramDVB kullanıyorum. Kanallistesi sekmesinden transporder tarayı tıklıyorum. Frekansı 12729 ,polarizasyonu vertical, sembol hızınıda 300000 yapıyorum fc 5/6 diye bir yer yok bulamadım. Modulasyon ve transporder diye iki sekme var. Çok denedim iyice bezdirdi. Yardımcı olursanız sevinirim.
Alıntı