What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Skystar HD 2 DVBViewer Pro Lisanslı - Yayında takılma oluyor

receivere göre ayar pc kartları için yeterli olmuyor. ben buna dikkat çekiyorum kartlar için daha hassas ayar lazım.
Alıntı

(23-09-2012, 19:19)elektro_fb demiş ki:  Hiçbir şekilde kafa yormana gerek yok bence aynı tuner i bile kullansalar cihazlar çoğunda aynı sinyal seviyesini alamazsın. TV kartlarında bu olay zaten daha belirgin biri ayrı donanımlar %70 der diğeri %90 der bunlar gereksiz seviyeler. %30 bir sinyalle çok rahat yayınlar izlenir. Senin tunerin de bir orun olabilir bence geri ver. Birisi daha boyle bir konu açmıştı sonuçta onu verdi skystar s2 aldı kurtuldu dertlerinden. Zaten twinhan kartlardan hiç hoşlanmam. Takılmalar ise, ya kodeklerden ya ekran kartından sürücüden felan yada anten donanımından felan olur. Ama sen receiverda takılmasız izliyorsan anten olayını eleyebilirsin bence hiç uğraşma geri ver yeni al.

Bu arada HDpack yüklemişin iyi hoşta onun yüklediği bir kodeği seçtinmi peki dvb-s playerdan yüklemekle iş bitmiyor.

Geri verme gibi bir şansım yok tabi ama aldığım kişi sorunsuz şekilde kullanıyormuş bana dediği o yani hatta kayıtları var bu kartla yaptığı. Codec olayına gelince biras önce ne kadar codec varsa sildim tekrardan HD Pack 2.6 yı sıfırdan kurdum ve DVBViewer programından seçili hatta ss yi koyayım.

[Resim: codecv.png]

Ekran kartına gelince en güncel sürümü yüklü.

Diğer DreamBoxta hiç bir şekilde takılma vs.. yok normal izleniyor.

Bugün sinyal kuvvetlendirici aldım taktım 60 olan seviye 70 80 e çıktı ama hala aynı şekilde takılmalar devam ediyor.

(23-09-2012, 19:24)emre demiş ki:  receivere göre ayar pc kartları için yeterli olmuyor. ben buna dikkat çekiyorum kartlar için daha hassas ayar lazım.

Daha hassas ayar derken nasıl yani ?
Alıntı

Emre admin daha hassas ayar derken lnb ye yapılması gereken konum ayarından bahsediyor.

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Alıntı

(23-09-2012, 22:40)elektro_fb demiş ki:  Emre admin daha hassas ayar derken lnb ye yapılması gereken konum ayarından bahsediyor.

Yarın dediğini gibi yapacam lnb yi veya dayanamıyacam gece gece çıkacam çatıya. Olmazsa yarın bide temiz bir format atmayı düşünüyorum birde öyle deniyecem.

Dayanamadım çıktım çatıya resmini çektim

[Resim: dsc0213bh.jpg]

Birde çatıda kaldım kısa bir süre Big Grin Çatıya çıktım kapı açıktı rüzgardan üzerine kapandı çatıda kaldım Big Grin
Alıntı

arkadaşlar şu yazacağım yazıları iyi okuyun bunlar açıklanmayan sorunlardır ilk önce asus anakartlar amd işlemciler ve ati ekrankartları bunların 3 çü bir numaralı sorundur dikkatinize diyorum çünkü bütün sorunlar bunlarda çıkıyor uydu cihazında islediğin kanalı rahatlıkla skystar hd 2 de seyredersin ve tüneri o beyenmediğiz silikon tüneri next 2000 uydu cihazlarından dahi iyidir bunuda kullananlar çok iyi bilir kartlarda sinyal sorunu diye bişey yoktur skystar hd 2 kartları en kötü ihtimal yüzde 20 mi sinyalle açar sadece kullanılan dvbwieri değil sorun kodeklede bitmiyor adam ekran kartını kurmamış anakartın dırayvırlarını kurmamış ve tabiki parçalıyacak sorun çıkaracak bu şekilde olan bilgisayarlarda windovs tan almadığınız güncellemeler dahi kullandığınız vindovsta nekadar performans artışı olduğunu bir bilseniz o güncellemeleri alırsınız birde geçengün tekniksatın drayvır sürücülerini eski versiyonları kurulu buldum ve hemen değiştirdim başka bir bilgisayarda tivinhan tabanlı kartları 2005 den beri kullanıyorum bir sorunla karşılaşmadım daha önceki kartım skystar 1 cı dır şuan kullandığım kart skystar hd 2 dir hepinize saygılarımla
Alıntı

Twinhan kartlar nazlı olduğu için ben sevmem yani anakart vs seçiyor aynı sorun b2c2 dede var.

Alıntı

aman dikkat rüzgar vs... çatı tehlikelidir.

smwlink3 programı indirin ve

Program çalıştırdıktan sonra Antenna Alignment menüsü seçin.

Bulunduğunuz konuma göre değerleri girin. Örneğin ;

İstanbul' un koordinatları (29E, 41N)

Ayarlanacak uydu Türksat 2A 42 E

Latutide (Enlem): 41

Longitute (Boylam): 29

Satellite Position (Uydunun konumu): 42

Seçildiğinde anten değerlerini verecektir..

Azimuth (yatay): ~160 (180 derece tam güney olduğunu düşüldüğünde)

Elevation (yükseklik) : ~41 (Ofset antenlerde bu açıdan 22.3 derece çıkarılır)

Polarization (LNB yönü): ~-14 (lnb üzerinde yazar.)

Eklenti Dosyaları
.zip smwlink3.zip Boyut: 1.58 MB  İndirilme: 37
Alıntı

(23-09-2012, 22:45)pCkOpAtuS demiş ki:  
(23-09-2012, 22:40)elektro_fb demiş ki:  Emre admin daha hassas ayar derken lnb ye yapılması gereken konum ayarından bahsediyor.

Yarın dediğini gibi yapacam lnb yi veya dayanamıyacam gece gece çıkacam çatıya. Olmazsa yarın bide temiz bir format atmayı düşünüyorum birde öyle deniyecem.

Dayanamadım çıktım çatıya resmini çektim

[Resim: dsc0213bh.jpg]

Birde çatıda kaldım kısa bir süre Big Grin Çatıya çıktım kapı açıktı rüzgardan üzerine kapandı çatıda kaldım Big Grin

bu lnb yi lnb tarafına gelecek şekilde dışarı çek bu hatadan dolayı sinyallerin yüzde 10 nunu kaybetme riskin var çoğu kurucu bunun farkında değil ofset antende dışarı parabol antende gene tam tersi komple içine doğru takılır
Alıntı

(24-09-2012, 0:42)emre demiş ki:  aman dikkat rüzgar vs... çatı tehlikelidir.

smwlink3 programı indirin ve

Program çalıştırdıktan sonra Antenna Alignment menüsü seçin.

Bulunduğunuz konuma göre değerleri girin. Örneğin ;

İstanbul' un koordinatları (29E, 41N)

Ayarlanacak uydu Türksat 2A 42 E

Latutide (Enlem): 41

Longitute (Boylam): 29

Satellite Position (Uydunun konumu): 42

Seçildiğinde anten değerlerini verecektir..

Azimuth (yatay): ~160 (180 derece tam güney olduğunu düşüldüğünde)

Elevation (yükseklik) : ~41 (Ofset antenlerde bu açıdan 22.3 derece çıkarılır)

Polarization (LNB yönü): ~-14 (lnb üzerinde yazar.)

Bu programı kullanamadım beceremedim yani kordinatları yazamadım.

Bugün bilgisayara format atıp öyle denedim sorun hala aynı şekilde devam ediyor. Çözebilen arkadaşa hediyem olacak...
Alıntı

Resimden tam anlayamadım ama eğer LNB çift çıkışlı biri dream e diğeri pc ye gidiyorsa çatıda lnb nin çıkışlarını yer değiştir. Ek olarak dream e giden kabloyu hiç takmadan da deneyebilirsin yani sadece pc takılı olsun lnb ye.

Birde mesela Skystar 2 de setup4pc programı var. Eğer ondada varsa (bilmiyorum) programdan kanalı açtıktan sonra setup4pc ye gelip status basıp açılan pencereden BER adlı başlığın yanındaki boşlukta sürekli şekilde E+000 yazması gerek yok eğer sürekli veya arasıra dalgalanıyorsa bu sayı anlaki sinyal alınırken hatalar oluşuyor. Ama işte bu program o kart için varmı bilmiyorum muhtmelen yokturda.

Alıntı