What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bu anten ile hotbird alabilirmiyim

İyi incele yazdıklarımı. Gerçi şimdi kış zamanı dışarısı buz kesiliyor. Lapa lapa kar yağıyor.Smile

(22-01-2010, 18:35)uFk1 demiş ki:  Peki teşekkür ederim.

hocam hotbird uydusundaki yayınları bu çanakla alırsın benim sürekli yaptım iştir bu bu çanak sana yeter.

istanbuldan bu antenle zannedersem balkonda kurulu olacak güzel bir ayar ve kalite bir lnb ile 900-1200 arası şifreli şifresiz kanal alısın

hotbirttemi?

(22-01-2010, 19:27)uFk1 demiş ki:  hotbirttemi?

hemde süper alırsın ama dedim ya iyi bir ince ayar ve kaliteli lnb ile antenin önünde çıkıntı veya balkon küpeştesi gelmesin sinyali zayıflatır önü açık olsun

peki bu çanağa merkez hotbirtli eutelsat ı da izleyebilirmiyiz.

(22-01-2010, 22:44)uFk1 demiş ki:  peki bu çanağa merkez hotbirtli eutelsat ı da izleyebilirmiyiz.
tabi eklersin multimet aparat alırsın bi lnb alırsın onunla ince bi ayarla sirius+ eutelsat san kendim yaptığım çanak dizaynı gösteriyim bekleyin...
[Resim: image008eg.jpg]

dostum en sağdaki hotbird (merkez) onun solundaki Sirius+eutelsat 7e ve onun solundaki thor uydusudur

uFk1 istersen bi dene derim uyduları. Dene bizlerede bildir, Bilmediklerimizde olabilir.

Tamam deneyecem bu şekilde denediğimde aldığım sonucu yazarım.
Thumbs Up 

(23-01-2010, 12:55)uFk1 demiş ki:  Tamam deneyecem bu şekilde denediğimde aldığım sonucu yazarım.

aparatı açısını iyi odaklaman gerek lnb,leri çubuk üzerine elips şekilde deneyerek dizersen eutelsatf2- eutelsatw3-hotbırd-sirus-eurobırd9-uydularını alırsın türrksat ve astra1 için antenin biraz küçük görünüyor en az 1.20 olması gerek yani kullandığın aparat aleminyum çubuk 1-42 derece hafif yarım hilal şekilde olmalı
Konu Kilitli