What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sky Star 2 Diseq Tavsiyesi !!!

arkadaşlar bazı forumlarda şu diseq in sorunsuz olduğu yazıyor.fiyatıda çok makul.Linke bakın ve yorumlayın lütfen GOLDMASTER RM-08

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Pr...RUNTU&fp=4
Alıntı

Arkadaşım fiyatı gayet makül bizim kullandığımız diseq'lerden herhangi bir farkı yok...belki kaliteli olabilir .ben bu güne kadar next, sunny,marka diseq ler kullandım herhangi bir sorunla karşılaşmadım....diseq e su gitmedikten, veya şase yaptırmadıktan sonra bozulmaz....Forumda sana usta olan arkadaşlar mutlaka yardımcı olacaklardır....Saygılar kolay gelsin....
Alıntı

Arkadaşlar sorunun genele manada neden kaynaklandığını sanırım buldum ve bu yolu uygulamak istiyorum.
[/php]Çözüme giden 2 yol var...

1. Kart garantide ise servise göndermek.(bu arızayı genelde servis dışı tutup 25$ gibi bi ücret isterler.Ama denemeye değer bir yoldur.Tabi garanti varsa!)
2. Aşağıda göstereceklerim ve vereceğim bilgileri ya siz ya da işin ehli bir elektronikçiye yaptıracaksınız...Tabi bu uygulamanın bir riskide var.Yanlış bir durumda Power supply,Anakart ve ss2 zarar görebilir.Bu riski Göze alıyorsanız hemen başlayın...

Şimdi geçelim arızanın nasıl giderileceğine...

Yukarıdaki resimde görmüş olduğunuz kırmızı çerçeve içerisindeki malzeme bozuk...
Malzemenin adı bobin...(Kartın ısınmasıyla birlikte bobinde empedans değişikliği meydana gelir.Bu sebeptende bazen bazı kanalları gösterir bazı kanalları göstermez.Bu saçmalamaya bu empedans değişikliği sebep olur...)

Bobini bir şekilde yerinden çıkarın.
Dış kısmındaki kömürü kırın.Aman dikkat makarayı,yani bobini saracağımız karkası kırmayın...
Makaradaki teli sarım yönüne dikkat ederek sökün. Usta birisi sökerken kaç kat olduğunu ve sarım sayısını sayar.Biliyorum siz saymadınız.Ben size Söyleyeyim. 115 spir,8 kat. Telin toplam uzunluğu ise 233,5 cm..
Yerine aynı çapta ve aynı uzunlukta ve aynı özellikteki bir teli itina ile sarıyoruz.(Burası zor ve sıkıcı bir iştir )
Eveet Şimdi bobini sardık değil mi?
Yaklaşık olarak aşağıdaki resim gibi bişiy ortaya çıkmalı...(Sağdakine benzemeli...Soldaki orjinal ve arızalı olanıdır)

Çıktı mı?
Güzel...
Şimdi onu yerine bir şekilde takalım...
Kartıda aynı çıkardığımız slota takalım...
Bilgisayarımızı çalıştıralım..
Kullandığımız dvbplayer'ı açalım.Bize sorun yaşatan o kanalları açalım...
Çalışıyorsa sorun yok.

arkadaşlar link burada.düşüncelerinizi nelerdir?? Sanırım bu yolla çözüm olabilir.Çünkü bu yolu deneyip çözüm bulan kişi sayısı fazla
Alıntı

orada bazı kanallarda sinyal alamama sorunu var sende ki başka şey. win7 kullanıyorsan 4.5.1 kesin kullanacaksın.
kullandığın playerın ayarları anten sistemini yaz yardımcı oluyum.
Alıntı

dvb dream 2 çanak var port1 türksat port2 hotbird.tv de ise port 3 türksat port 4 hotbird. Hotbird ne ss2 de ne de tv de yok. 4.5.1 dediğin hangi program???
Alıntı

madem receiverde sinyal yok ne diye uğraşıyorsunuz. 4.5.1 sürücü versiyonu.
Alıntı

zaten 4.5.1 yüklü. o çözüm değil.dediğim gibi diseq le alakalı yada bobin.başka bir şey aklıma gelmiyor.fakat ilginç olanı diseq in 2.uyduyu tv yede aktaramaması.
Alıntı

(10-04-2010, 3:25)universteli demiş ki:  Arkadaşlar SS2 kullanıyorum.Aldığımdan beri 2.uydu olan Hotbirdden sinyal alamıyorum.4-5 adet 10 TL lik diseqlerden kullandım ancak nafile.Çok önceleri duyduğum markalar vardı ancak hatırlayamıyorum.Hangi marka diseq ile ss2 de 2. uyduyu da kullanabilirim???

arkadaşım ben senin sorununu anlamadım bişeler araştırıp araştırıp buraya kopyalamıssın burası baska bi forum bunu bilmen lazım ikincisi şimdi
sende skystar2 tv kartın var ... bunu anladım
turksat ve hortbirtd uydun var . . bunuda anladım
bunu pc de (skystar2 ) turksatdaki kanalların hepsini açıyosun hortbirdtteki kanallarmı cıkmıyor . .?? hortbirdeki kanallar çıkmıyo die sen antenden oldugunumu dusunuyorsun . . yoksa tv kartından oldugunumu dusunuyorsun ?? ona göre çözüm bulalım

dvbdream programı bendede uydu geçişlerinde sorun oluyor turksattayken hortbirde geçmiyo .. sırf bu yuzden progdvb 6 üstü versionları kullanıyorum
AMA sen demişssinki hortbird tv dede yok ozaman sorun skaystar kartındn deil .. ozaman uyducu çağırcaksın çanağını güzelce ayarlatcaksın ..
Alıntı

sorunu antende receiverde de sinyal yokmuş.
Alıntı

(11-04-2010, 1:31)emre demiş ki:  sorunu antende receiverde de sinyal yokmuş.

bencede emre 100de 100 anteninde
Alıntı