What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sky Star 2 Diseq Tavsiyesi !!!

anteni çanakçıyla birlikte sinyal ölçerle ayarladık.anten ayarsız değil.kabloda zaten sorun yok.prog dvb ile de aynı şeyi yaşıyordum.bu goldmasterın göstermiş olduğum diseq i bu işi çözer mi??? ayrıca bobinde hala kafamı kurcalıyor
Alıntı

bence bobinlik iş değil öyle olsaydı bazı frekanslardan sinyal alınır bazılarından alınamazdı. ben en ucuz diseq kullanıyorum bir sorun yok 4 portlu diseqc 2.1 destekli.

senin yazılımsal sorunu var bence. win7 kullanıyorsan dvbdream 1.5beta7 indir sonra kartı bda olarak tanımış isen http://www.skystar-2.com/dvbplayer.htm bda device 2.5.0beta var onu indir ve devices klasörüne kopyala. tekrar dene.lnb ayarlarını diseq ayarlarını doğru yaptığına emin ol. hazır kanal listesi kullanma.
Alıntı

yarın çanakçı bir tanıdık var ona gidicem bir tane diseq bir tanede çift çıkışlı lnb alıp deneyeceğim. eğer bunlardan birini takıp hotbird den sinyal alırsam arızayı bulmuş oluruz.ayrıca 1.5 beta dvb dream yüklü.diğerini ise kontrol edeceğim
dediğini yaptım arkadaşım ancak nafile.bu baş belası diseq i değiştirip bir denemem gerekecek.yazılımsal bir sorun başka aklıma gelmiyor.bir gariplik ise dvb viewer da hotbird de tarama yaptığımda sinyal sekmesinde sinyal görünüyor ancak hiç bir kanal çıkmıyor.buda demek oluyorki sinyal geliyor.peki tarama sonunda neden hiç bir kanal yok???
Alıntı

eski frekans listesi kullanıyorsundur.
Alıntı

yeni frekanslardan tarattırma yapıyorum manuel olarak tek tp üzerinden yine sonuç yok.dediğim lnb ve dşseq olayını bugün tek tek deneyeceğim.inşallah bir sonuç alırım.
Alıntı

Arkadaşlar bugün arkadaşın yanına gittim yarın hallederiz dedi.onda Skyteck marka diseq ve Çift çıkışlı Lnb var. bu marka ile receiver ve SS2 de verimli bir yayın alabilirmiyim.bumarkayı aranızda kullanan var mı??? acil yorumunu bekliyorum !!!!
Alıntı

arkadaşlar skytech ilei lgili yorum yapacak olan yok mu??
Alıntı

bu foruna kimse takılmıyor mu??? yada kimse bir şey paylaşmıyor mu??? kullanıcı tavsiyesi istiyorum ama saatlerdir cevap yok !!!
Alıntı

Eskiden kalma 60 cm lik digiturk çanağına daha sonra turksat için ayarladım.Yaptığım incelemede çanak direğiinin yere dik olmadığını ve lnb nin yandan odağa baktığını saptadım.Bu nedenle sinyal düzeyinin birçok kanalda %5-8 ler düzeyinde olduğunu gördüm.Lnb nin aşağı yukarı ya da sola-sağa çekilmesiyle neler olduğunu araştırdım.Lnb yi önce ilk durumuna göre sağa ve sonra sola aldım.Bu durumda sinyaller tümüyle gitti.Sonra ilk durumuna göre 1,3 cm yukarı kaldırdım.Sinyal kalitesinin çoğu kanalda %90 lara çıktığını gördüm.Bu sefer de kalitenin azaldığını gördüm.Tek katlı evde aşağı in -yukarı çık denemeler yaptım.Sonra 90 cm lik yeni bir çanak almanın daha mantıklı olduğunu düşünüp denemelere son verdim.Kapattığım bilgisayarı açtım.Progdvb yi çalıştırdım.Ne turksattan ne siriustan ne hotbirdden ne de astradan sinyal alamayınca karta zarar verdiğimi düşünmeye başladım.Tv kartının kırmızı ışığı yanıyor fakat anten girişinin yanında sinyalin geldiğini gösteren sabit yanan yeşil led ve göz kırpma şeklinde yanan kırmızı ledden işaret yoktu.Bilgisayarı kapattım.Çanaklarda yine inceleme başlattım.Uğraşılarım sırasında konnektörün bulunduğu yerden sıyrıldığını ve kablonun örgülü kısmının konnektöre değmediğini gördüm.Tekrar gerektiği gibi düzeltme yaptım.Siyah bant ile izole ettim.Tekrar bilgisayarı çalıştırdım.Oh çektim.Sinyal gelmişti.
SONUÇ:4 giriş 1 çıkışlı diseqc anahtarı kullanıyorum.Tv kartı lnb lere 13-18 volt göndermektedir.Voltaj karttan lnblere diseqc den geçerek gelmektedir.Eğer 4 lnb den biri ya da daha çoğu sinyal gönderemezse hiçbir lnb tv kartına sinyal vermemektedir. Normal olarak ben hatalı olanın sinyal vermemesini düşünüp diğer lnb lerin sinyal vermesini beklediğim için ve bunu göremeyince kartın bozulduğunu düşündüm.Hatalı konnektör bağlantısı düzelince tümünden sinyal gelmeye başladı.
Next marka diseqc kullanıyorum.Progdvb 4.72.8 ile.Lnb ler sunny,next vs.Şayet konnektörlerden birinde rgu kablonun içindeki bakır tel ile örgülü dış kısımda şasi varsa hiçbir kanaldan sinyal alamazsın.Sistem tertemiz olmalı.Tv oynatıcısı C ye kurulmuşsa burası mutlaka deep freeze ile korunmalıdır.Böylece her açışta temiz bir sistem ile çalışırsın.
Tabii bu uzun kullanımla elde edilen bir özellik.Bunlar yoksa bilgisayarda tv eziyetli oluyor.
Ben 9 martta aldığım kart için 3 ay internet araştırması yaptım.Bunları dosya haline getirdim.Çalışmam bittiğinde yayınlayabilirim.Şimdiden yaklaşık 150 sayfalık çalışma oldu..
Alıntı

Ben antenciyim arkadaşım, yukarıdaki bütün mesajlarınızı okudum ve diğer arkadaşların size önerdiği olsası çözüm önerilerine ilaveten yazıyorum, ss2 ile sinyal alamadığınızı anladık. uydu alıcısı ile sorunsuz olarak türksat ve hotbird ten sinyal alabiliyorsanız anten sisteminizde bi sorun yok demektir. SS2 kartından bende kullanıyorum,eğer SS2 kartının LNB girişini kısa devre ettirdiyseniz (anlık bile olsa) kartın LNB besleme girişi zarar görmüş olabilir. Çünkü SS2 kartlarının LNB giriş kısmında kısa devre koruması yoktur. Dayzek swich e yağmur suyu girdiğindede kısa devre olabiliyor. Normal uydu alıcısı ile uydularınızdan sinyal alıyor ve bütün kanalları izleyebiliyorsanız,sorun ss2 kartınızdadır.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı