What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sky Star 2 Diseq Tavsiyesi !!!

arkadaşım senin yazından anladığım kadarıyla sorun Lnb de olabilir.yani Lnb yayın iletiminde dalgalanma yada sorun oluşturuyorsa yayın tümüyle gelmez diyorsun.aslında mantıklı.yani sorun sadece hotbird de var.türksatda hiç bir şey yok ayrıca skystar şöyle bir sorun var samanyolu,kanal7 açmıyor ancak bunları avrupası açıyor.sinyal seçme gibi bir sıkıntısıda var sanırım.bobin-diseq-Lnb bu üçlüye iyice bir baktıracağım.bir kere bobin bence %90 arızalı.çünkü bu sorun eskidende vardı şimdide var.2-3 yıldır ss2 kullanıyorum 2.uydudaki sinyalin bir kere olsun sağlıklı geldiğini görmedim.Lnb,diseq baktık denedik yine aynı bu kartı adam etmek için sanırım bir bobinajcıya uğramak şart oldu.yarın bir onu yapacağım.bakalım bu serüven nerelere varacak...
Alıntı

(12-04-2010, 21:55)universteli demiş ki:  bu foruna kimse takılmıyor mu??? yada kimse bir şey paylaşmıyor mu??? kullanıcı tavsiyesi istiyorum ama saatlerdir cevap yok !!!

Arkadaşım senin sorununu tam olarak anlayamadım .sen diseq' ten olduğunu söylüyorsun..bende diyorumki diseq'ler arasında marka olarak bir fark yoktur.sen ekonomik olanı tercih et. sinyal sorununa gelince 1.ci uydudan sinyal alıyor 2.ci uydudan sinyal alamıyorsan 1.ci uydunun portu ile 2.ci uydunun portunu değiştirde dene mesela 1.ci port türksat sinyal ok..2.ci port hortbird sinyal yok ...şimdi 1.ci porta hortbird ü tak sinyal gelecekmi sinyal gelirse diseq. in 2.ci portu bozulmuştur.diseq 4 portlu ise, sende 2 tane uydu var ise sağlam olan portlara tak..portları tek tek denemelisin.birde 4,5 tane diseq kullandım diyorsun hepsinin bozuk olma ihtimali yok.bu sözüne göre bizde sana kablolarda veya çanak antenlerde bir sorun olabilir demiştik.yardımcı olamadıysak muklaka bu forumda bir arkadaşımız senin sorununu halledecektir.Birde sistemini tam olarak belitirsen iyi olur..Kolaylıklar dilerim.....
Alıntı

yarın lnb ler üzerinde duracağım.zaten arkadaşa gelecek.ancak kartın donanımsal sorunuda olabilir.çünkü ss2 2.6 d versiyon kartı bobin arızası çok vermiş.2.8 daha iyi bu konuda.yani bundan da olabilir.ben bobin üzerinde bu zaman kadar hiç durmadım.habire diseq değiştirdim.sonuş sıfır.lnb+diseq olayına yarın bakıcaz.fakat skytech markasını tanımıyorum.acaba nasıl ??? port olayını zamanında eskittim netice vermiyor
Alıntı

arkadaşlar bobini yeniledim.kartı başka bir slota takıp öyle tanıtabildim aynı slottan görmesi.fakat şöyle bir sorun oluştu kanal d,star,show falan artık çekmiyor. bunun nedeni ne olabilir??? dvb dream kullanıyorum. driver ı tekrar mı yüklemem gerekli acaba??
Alıntı

Al bi tane dayzek kurtul işkenceden.
Alıntı

Bugün bobin değiştirdim.BU KART TAM BİR BAŞ BELASI.Ayrıntılarıyla anlatıyorumyardım ederseniz iyi olur

- Bobin değiştirildi.kart farklı bir slota takıp tanıttırldı pc ye( aynı slottan tanımadı)

- Türksat da bobin değişmeden önce gösteren star,show,kanal d,kanal türk artık göstermiyor.diğerleri gösteriyor.hotbird zaten yok.

- Ancak LOF ayarını 11 700 den 12 700 yapınca göstermeyen kanallar gösteriyor,gösterenler göstermiyor.

Şuan ki durumda ne yapmam gerekli.diseq+lnb olayına daha girmedim.onun için arkadaşı çağıracaktım ama bu sorun çıkınca erteledim.farklı bir slot denesem faydası olur mu??? driverı bir kaç kere silip tekrar kurdum aynı.prog dvb de denedim yine aynı. bu çıkmazdan nasıl çıkabilirim ???
Alıntı

server4pc programı açık olmasın buna dikkat et. frekans listen güncelmi? lof değerlerine lnb üzerinde yazar emin olmadan değiştirme kesinlikle lnb ye bak. diseqi devreden çıkar öyle dene. tüm kanallar var mı?
Alıntı

bobin sarımında sorun olmuş olabilir mi emre??? bir taraftan sorun olsaydı diyorum hiç açmazdı.ya aklım çorba gibi oldu.en iyisi ben 2 tane goldmaster rm8 alayım.sonra arkdaşı çağırayım.iyice bir bakalım.sana bir sorum var.diyelim ki Lnb lerin birinde sinyal dalgalanması var.bu diğer Lnb nin siyal iletimini engeller mi???
Alıntı

herşeyden olabilir ben sana nediyim görmeden. diseqi çıkar öyle dene bakalım. bence bobini elletmeseydin.
Alıntı

2 hafta önce başka bir arkadaş gelmişti.sinyal ölçerle ayar yaparken türksat üzerindeki lnb ye dalgalanma yapıyor biraz demişti.o aklıma geldi.ancak o dalgalanma straın çekmesine engel değildi.bobin değişince star gitti.şimdi illaki lof ayarını 12 700 yapmam gerek ki öyle çeksin.bu işi ya çözecem yada delirecem...
Alıntı