What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sky Star 2 Diseq Tavsiyesi !!!

sorunu halletmiş bulunmaktayım.Derin bir Oh çektim.şimdi de ss2 kartımda bobin sarımı yaptırmıştım biliyorsunuz iyice sorun olduı başıma çok uygun birfiyatla 2.8A alacağım.bende 2.6 va.üst versiyonlar için sinyal konusunda daha eli yüzü düzgün yorumları okumuştum inşallah doğrudur.
Alıntı

kurulumda bağlı uyduları işaretleyip, progdvb powerinstal transup ile frekansları güncellemelisiniz.
sonraki aşamada; dyseq'i 2 uydu varsa "1", tek uydu varsa "non" diye seçmelisiniz.
marka diye birşey yok.
o sadece programın bir özelliği.
ha, bağlantı aparatı diyorsanız; onlar zaten fazla bir özelliğe sahip değil ve standart.
adı da dyseq switch.
2-3 veya daha fazla girişe 1 çıkış sağlayan bir parçadır sonuçta.
"daha eli yüzü düzgün yorumlar"

yorumun tahmine dayananı yok ki.
ya deneyimlerimize göre, ya da sitesinden aldığımız bilgilere göre yazarız.
Alıntı

2.8 geldi sinyal sorunundan eser kalmadı.tüm sorun 2.6 versiyonundaymış.direk çöpe attım)))

Saygılar
Alıntı

arkadaşlar iki tane next makra diseq i ss2 görmedi ve golmaster marka diseqi ise gördü.yani ss2 diseq seçiyor dikkat
Alıntı

(10-04-2010, 3:25)universteli demiş ki:  Arkadaşlar SS2 kullanıyorum.Aldığımdan beri 2.uydu olan Hotbirdden sinyal alamıyorum.4-5 adet 10 TL lik diseqlerden kullandım ancak nafile.Çok önceleri duyduğum markalar vardı ancak hatırlayamıyorum.Hangi marka diseq ile ss2 de 2. uyduyu da kullanabilirim???
Arkadaşım bu konuda çok mustarip olanlardan biriyim...
Piyasada satılan 5 - 6 TL'lik DiseqC'lerden kullanırsan problem yaşama olasılığın çok büyük ki zaten yaşıyormuşsun.
Ben bir sürü DiseqC denedikten sonra Goldmaster bir DiseqC ile sorunumu kısmi çözebildim. Kısmi diyorum çünkü DiseqC eğer çanakların yanında olursa sorun devam ediyor ancak bilgisayarın yakınında yani bilgisayardan DiseqC'e yaklaşık 0,5 - 1 metre civarında yakın bir mesafedeyse o zaman sorunsuz çalışıyor fakat bu sefer de her çanaktan bir kablo cihazın yanına kadar çekmen gerekiyor.
Daha kaliteli ya da Skystar 2 ile uyumlu diyelim bir DiseqC satın alındığında (ille pahalı olması gerekmez uyumlu olduktan sonra) sorun olmuyormuş ama ben sorunumu bahsettiğim gibi çözdükten sonra bir daha uğraşmadım.
Forum sitelerinde dolaşırken bu sorunu yaşayan ve çözen bir arkadaş BAFF marka DiseqC tavsiye etmiş.
Denemedim sadece marka sorduğun için söylüyorum...
Sen de sorunu çözdükten sonra bizimle paylaşırsan başkalarına yardımcı olmuş olursun.
Kolay gelsin.

(10-04-2010, 22:51)universteli demiş ki:  Arkadaşlar sorunun genele manada neden kaynaklandığını sanırım buldum ve bu yolu uygulamak istiyorum.
[/php]Çözüme giden 2 yol var...

1. Kart garantide ise servise göndermek.(bu arızayı genelde servis dışı tutup 25$ gibi bi ücret isterler.Ama denemeye değer bir yoldur.Tabi garanti varsa!)
2. Aşağıda göstereceklerim ve vereceğim bilgileri ya siz ya da işin ehli bir elektronikçiye yaptıracaksınız...Tabi bu uygulamanın bir riskide var.Yanlış bir durumda Power supply,Anakart ve ss2 zarar görebilir.Bu riski Göze alıyorsanız hemen başlayın...

Şimdi geçelim arızanın nasıl giderileceğine...

Yukarıdaki resimde görmüş olduğunuz kırmızı çerçeve içerisindeki malzeme bozuk...
Malzemenin adı bobin...(Kartın ısınmasıyla birlikte bobinde empedans değişikliği meydana gelir.Bu sebeptende bazen bazı kanalları gösterir bazı kanalları göstermez.Bu saçmalamaya bu empedans değişikliği sebep olur...)

Bobini bir şekilde yerinden çıkarın.
Dış kısmındaki kömürü kırın.Aman dikkat makarayı,yani bobini saracağımız karkası kırmayın...
Makaradaki teli sarım yönüne dikkat ederek sökün. Usta birisi sökerken kaç kat olduğunu ve sarım sayısını sayar.Biliyorum siz saymadınız.Ben size Söyleyeyim. 115 spir,8 kat. Telin toplam uzunluğu ise 233,5 cm..
Yerine aynı çapta ve aynı uzunlukta ve aynı özellikteki bir teli itina ile sarıyoruz.(Burası zor ve sıkıcı bir iştir )
Eveet Şimdi bobini sardık değil mi?
Yaklaşık olarak aşağıdaki resim gibi bişiy ortaya çıkmalı...(Sağdakine benzemeli...Soldaki orjinal ve arızalı olanıdır)

Çıktı mı?
Güzel...
Şimdi onu yerine bir şekilde takalım...
Kartıda aynı çıkardığımız slota takalım...
Bilgisayarımızı çalıştıralım..
Kullandığımız dvbplayer'ı açalım.Bize sorun yaşatan o kanalları açalım...
Çalışıyorsa sorun yok.

arkadaşlar link burada.düşüncelerinizi nelerdir?? Sanırım bu yolla çözüm olabilir.Çünkü bu yolu deneyip çözüm bulan kişi sayısı fazla

Arkadaşım,
1- Bu sorun DiseqC sorununu çözmek için mi?
2- Kömürü kırdık diyelim, sonra kömürsüz boş bırakırsak oluşacak empedans (frekans) değişikliği ne olacak?
3- Sargıyı açtık, yine aynı özellikte, aynı kalınlıkta, aynı uzunlukta bobin sararsak neyi değiştirmiş oluyoruz???
4- Sen denedin mi? Bu yazıyı başka sitelerde de görmüştüm kopyala yapıştır yapmışsın... Bu öneriyi DiseqC sorunu için değil bazı kanalların zaman zaman çıkıp zaman zaman çıkmaması durumunda öneriyorlar ki bu konuda hala şüpheciyim... Ayrıca ben şahsen böyle bir problem yaşamadım.

Skystar kartlarda en azından bazı serilerde anlaşılan DiseqC seçme problemi var. Her DiseqC ile çalışmıyor hele hele piyasadaki 5 TL'liklerle...

Alıntı

Ben 2006 yılından bu yana 4 yıldır, starsat disecq ile sorunsuz bir şekilde hem receiver, hem de 45 metre mesafedeki ss2 ile yayınları sorunsuz bir şekilde izledim. Son bir aydır, bazı kanalları izlerken bazılarını izleyemiz oldum. Disecqlerin arızalandığını anladım ve uydu için basit, ss2 için Baff marka disecq aldım. Çanakların ayarlarını da kontrol ettim. Receiver da %66 seviyesinde sinyalleri olan bazı frekansların ss2 çıkmadığını (özellikle 12500 ile 15000 aralığındaki frekanslarda sinyal yok) fark ettim. 11700 LoF değerini 11500 yapınca bazı frekanslardan sinyal aldım. Ancak, izlimik istediğim bazı frekanslardan hala sinyal alamadım. İyi bir disecq araştırması yaparken bu yazıyı okudum ve ben de durumumu paylaşmak istedim. Yukarıda belirttiğim çıkmayan frekansları nasıl ss2 izleyebilirim. DisecqC i yenilem çözüm olur mu?
Alıntı

Dayzek i dış ortamda korumasız bırakırsanız yağmur suyu F connector girişlerinden içeri sızıp ıslak temas ile beraber kısadevre yapıp bozulur. SS2 kartlarının LNB girişi kısadevre koruması yoktur ve dayzek ıslanarak bozulursa ss2 ninde bozulması muhtemeldir.

Dayzek i dış ortamda kullanacak arkadaşlara tavsiyem üzerine bir poşet geçirip kablo bağı aşağı gelecek şekilde izole bantla sıkıca çanak antenin ayağına sabitlemeniz olacaktır.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı