What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 3.33 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SmartDVB ile ss2

Selam dostlar smartdvb nin daha az sistemi kullandığını duydum ve kurmaya karar verdim .Kurulum bitince programı açıp kartı göstermek için bir menü çıkıyor skystar2 görünmesine rağmen birtürlü kabul etmiyor.Bu programla ss2 yi çalıştırabilen oldumu acaba?

TBS QBOXII HD-USB,SkyStar2 PCI 2*90 sabit+150 kollu çanak, P4 2.8 desktop pc .LG 42'' led tv. Asus laptop.Technics 5+1 AVR.
Alıntı

kardeş ilk çıkan o "device" menüsünde en alttaki "Teknisat Skystar2" yi seç ve "search for devices" penceresini tıkla. Alttaki " devices found bölümüne " Skystar2 TV PCI" görünecektir, onu secip en alttaki "select device" penceresine tıkla. SmartDVB açılacaktır.
1. kanal tarama hızı oldukça tatminkar.
2. cpu kullanımında dvbdreamden çok farklı değil.
3. channels name lerde bazı sorunlar var. (Şimdilik bu kadar)
Alıntı

Zaten program arayüzüde DVBDream ile eski sürüm progdvb arası birşey, kanal taratma hızı tatminkar değil birçok kanalı taratmada atladığı gibi çok ağır taratıyor. OSD özelliği güzel gibi görünsede volume ses göstergesi düzgün görüntülenmiyor. Codec seçimindeyse cyberlink codec' ini seçseniz bile görüntüdeki hareketli sahnelerde seritlenmeyi gideremiyorsunuz, Açıkçası pek hoşuma gitmedi.
Bu arada WatchTVPro' yu kullanan varmı, olumlu yada olumsuz yönleri nelerdir mesela?

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

(28-12-2010, 15:12)Metin demiş ki:  Zaten program arayüzüde DVBDream ile eski sürüm progdvb arası birşey, kanal taratma hızı tatminkar değil birçok kanalı taratmada atladığı gibi çok ağır taratıyor. OSD özelliği güzel gibi görünsede volume ses göstergesi düzgün görüntülenmiyor. Codec seçimindeyse cyberlink codec' ini seçseniz bile görüntüdeki hareketli sahnelerde seritlenmeyi gideremiyorsunuz, Açıkçası pek hoşuma gitmedi.
Bu arada WatchTVPro' yu kullanan varmı, olumlu yada olumsuz yönleri nelerdir mesela?

yani bana dvbdream yetiyor. hepsinin kendine göre eksi tarafı var ama dvbdream in eksi tarafları daha önemsiz.
Alıntı

O söylenenleri yaptım fakat önce kartı seçin diye ikaz alıyorum hep , yani birtürlü kartı onaylamadı program. başkalarınında başına aynısı gelmiş biryerde hata var fakat çözemedim.DVBDream gerçekdende sorunsuz bir program bende ondan başka oynatıcı kullanmıyorum .

TBS QBOXII HD-USB,SkyStar2 PCI 2*90 sabit+150 kollu çanak, P4 2.8 desktop pc .LG 42'' led tv. Asus laptop.Technics 5+1 AVR.
Alıntı

Referans olarak aldığım oynatıcı herzaman DVBDream' dır. Diğer DVB oynatıcılar DVBDream' dan ne kadar iyi nekadar kötüdür diye fikir yürütüyorum, benim görüşüm bu.

Alıntı

yuukarıdakileri yaptığında kartı görüp program açılıyor. ancak menulerden device a girdiginde program çalışmasına rağmen kartı görmüyor ve device setting yaptıgında program kapanıyor. ( win7 x86 da denedim.) TPs tarama hızını ve video render çalışmasını beğenmeme rağmen DVBDream'e devam derim....
Alıntı

Kısaca programda bariz bug lar var anlaşılan, üzerinde durmaya değmez fazla .

Alıntı

Motorlu çanak kullanıyorum,şimdiye kadar hiçbir problemim olmadı smartdvb ile.ama bazı eksikleri var,her dvb oynatıcıda olduğu gibi.Mesela dvbdream,wiever veya altdvb usals desteği var ama benim motorlu stab motorda çalışmıyor.şimdi sshd2 aldım malesef ki yine motoru smart dvbden başka program çalıştırmadı.
Alıntı

(30-12-2010, 13:58)maykino demiş ki:  Motorlu çanak kullanıyorum,şimdiye kadar hiçbir problemim olmadı smartdvb ile.ama bazı eksikleri var,her dvb oynatıcıda olduğu gibi.Mesela dvbdream,wiever veya altdvb usals desteği var ama benim motorlu stab motorda çalışmıyor.şimdi sshd2 aldım malesef ki yine motoru smart dvbden başka program çalıştırmadı.
SS2DiSEqC110 plugini kullanın

Alıntı