What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dreambox 500S

Merhaba arkadaslar,
Ben bu forumda yeniyim, öncelikle emegi gecenlere cok tesekkürler.
Bu konularda acemiyim, bi Drmbx 500s almak istiyorum. Ebay de gemini image ve Cccam kurulu kullanimis cihazlar var. Böyle bi cihaz aldiktan sonra ne yapmam gerekiyo. Bilgisi olan arkadaslar acik secik bi anlatirlarsa cok mütesekkir olucam.
Ilgilenenlere simdiden cok tesekkürler.Huh
Alıntı

arkadaşım ben de bu forumda yeniyim ama forumda görbildiğim kadaruyla pc lerde kullanılan uydu kartları ve bu kartlara ait programlar genel ağırlıkta, senin dreambox 500s için yanılmıyorsam detaylı bilgiyi burada bulman zor (varsa forumdan özür dilerim). detaylı bilgi bulabileceğin (a'dan z'ye) forum bildirebilirim. forum bildirmek yasak mı onu da bilmiyorum.. ben sana mesaj atayım oradan oku... selamlar..
Alıntı

(14-01-2011, 3:06)edirneli demiş ki:  Merhaba arkadaslar,
Ben bu forumda yeniyim, öncelikle emegi gecenlere cok tesekkürler.
Bu konularda acemiyim, bi Drmbx 500s almak istiyorum. Ebay de gemini image ve Cccam kurulu kullanimis cihazlar var. Böyle bi cihaz aldiktan sonra ne yapmam gerekiyo. Bilgisi olan arkadaslar acik secik bi anlatirlarsa cok mütesekkir olucam.
Ilgilenenlere simdiden cok tesekkürler.Huh

Dostum anladığım kadarıyla bir dreambox alıcan ve onunla şifreli kanalları izleyeceksin... ben anlatayım aldığın cihaz bir linux tabanlı cihazdır yani kismen bilgisayar donanıma sahip olan bir reciverdır sen eğer şifreli kanalları izlemek istersen cihazla beraber birde server kiralanman ve server ü flashFX program aracıyla bilgisayarınızdan port la bağlanığ server tanıtmanızdır. eğer merak eetiğin şeyler varsa dreamboxta a dan z ye bütün bilgiyielimden geldikçe veririm yalnız soru şeklinde olursa hem anlamınızda iyi olur.. bu forumda her türlü soruyu yada düşüncenizi burada paylaşabileceğiniz yerdir. muhakkak her konuya birisi cevap verir.

Alıntı

işlev olarak farklı değil... eğer böyle bir cihaz alacaksan ömerce kardeşimin dediği gibi ya üyelikli bir server edineceksin yada freee serverlardan faydalanacaksın.

ben bu cihazı kullanmadığım için sana ancak ekteki txt dosyasıyla yardımcı olabileceğim. bu doyada dm500s cihazına cccam programı kurulumu, cccam eklemesi ve paylaşımı anlatılmakta.

ayrıca emre kardeşimin forum anlatımınada http://forum.skystar-2.com/cccam-nedir-k...-2433.html bakabilirsin.

Eklenti Dosyaları
.txt DM500S cccam kurulum.txt Boyut: 7.28 KB  İndirilme: 105
Alıntı

Öncelikle hysteria, omerce, tucker arkadaslar ilginiz icin cok tesekkürler,
Simdi Cihazi alip (dreambox 500S), Gemini Image ve CCCam yükledikten sonra ne yapmam gerekiyo, tam anlamadim. Bu forumda freeserver ile ilgili biseyler görmüstüm biyerlerde. flashFX programini nerden indiricem ve sonra ne yapicam, söyle 1-2-3... diye adim adim bi aciklarsaniz daha iyi anliycam olayi.
Yani
1. Image cihaza yükledik
2. CCCam cihaza yükledik
3. flashFX programi PC ye kurduk
4. ?
5. ?...
Tekrar cok tesekkürler...
Alıntı

hoca rakamla belirttiğin şeylerden 1,2,3 aşamayıda yaptıysan size sonradan gelen şeyleri fotoğraflarla anlatayım..
4. internet modeminden dreambox arasında port bağlantısını yapın ( server e bağlanmak ve bilgisayarla cihaz arasına bağlantı yapabilmek için )
5. dreambox cihazınızın ip numarasını öğrenin oda şu şekilde
[Resim: iprenme1.th.jpg]
[Resim: iprenme2.th.jpg]
[Resim: iprenme3.th.jpg]
[Resim: iprenme4.th.jpg]
[Resim: iprenme5.th.jpg]
6. flashFX ile bilgisayarınızla dreamboxla bağlantı:
[Resim: flashfxbalant1.th.jpg]
[Resim: flashfxbalant2.th.jpg]
[Resim: flashfxbalant3.th.png]
[Resim: flashfxbalant4.th.png]
[Resim: flashfxbalant5.th.png]
[Resim: flashfxbalant6.th.png]
bu kadar Big Grin

Alıntı

(16-01-2011, 20:18)omerce demiş ki:  hoca rakamla belirttiğin şeylerden 1,2,3 aşamayıda yaptıysan size sonradan gelen şeyleri fotoğraflarla anlatayım..
4. internet modeminden dreambox arasında port bağlantısını yapın ( server e bağlanmak ve bilgisayarla cihaz arasına bağlantı yapabilmek için )
5. dreambox cihazınızın ip numarasını öğrenin oda şu şekilde
[Resim: iprenme1.th.jpg]
[Resim: iprenme2.th.jpg]
[Resim: iprenme3.th.jpg]
[Resim: iprenme4.th.jpg]
[Resim: iprenme5.th.jpg]
6. flashFX ile bilgisayarınızla dreamboxla bağlantı:
[Resim: flashfxbalant1.th.jpg]
[Resim: flashfxbalant2.th.jpg]
[Resim: flashfxbalant3.th.png]
[Resim: flashfxbalant4.th.png]
[Resim: flashfxbalant5.th.png]
[Resim: flashfxbalant6.th.png]
bu kadar Big Grin

Usta klanyen dert görmesin, ben bu isi kiviricam galiba.
Takildigim yerde yazicam, takrar tesekkürler...
Alıntı

dostum dreambox cihazı şimdiye kadar gelmiş geçmiş en iyi uydu alıcısıdır. takıldığın olduğunda bu konu başlığın altın yazarsan kesinlikle cevap verilir. server kiralarken yurt dışı olmasına dikkat ediniz yurt içi olduğunda yakalanma riski çok yüksek bunuda bir dip not olark veriyim. iyi seyirler..
Alıntı

(16-01-2011, 23:59)omerce demiş ki:  dostum dreambox cihazı şimdiye kadar gelmiş geçmiş en iyi uydu alıcısıdır. takıldığın olduğunda bu konu başlığın altın yazarsan kesinlikle cevap verilir. server kiralarken yurt dışı olmasına dikkat ediniz yurt içi olduğunda yakalanma riski çok yüksek bunuda bir dip not olark veriyim. iyi seyirler..

Selamlar arkadasim,
Uyarin ve yardimlarin icin cok tesekkürler, ben almanyada yasiyorum, yurtdisi derken tr yimi kastediyosun almanyayimi? bisey daha sorayim, dvbdream ve benzeri yazilimlar PC de tv izlemek icinmi ve PC de tv kart olmalimi? forumda gezinirken dvbdream, hadu filan gibi seyler gördüm. PC ye bunlarin nasil kurulucagi filan iyi anlatilmis, anlayamadigim sifreli kanallarin receiver ile tv denmi yoksa direk PC denmi izlendigi.
Tekrar tesekkürler...
Alıntı

dm500s işini halletiysen, öncelikle forum üyeleri olarak yardımcı olmatan mutlu olduğumuzu belirtmek isterim,,,

eğer bir tv kartın varise (PC için), forumdan ve ana siteden indirebileceğin dvb playerler, pluginler ile PC den de kanalları izleyebilirsin.....
Alıntı