What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Sorun] Skystar 2 ne sinyal var ne görüntü

Arkdaşım seni tam olarak anlıyorum çünkü aynı sorun bende de var ilk başta güzel bir format atıp sistemi kurduktan ve herşey güzel çalışıyorken bir ghost alayım dedim biliyorsunuzki windows ve ayarları bir dünya zamanımızı alıyor neyse ghostla yedeğini aldım uzun bir süre sorunsuz kullandıktan sonra sistem şişmiştir temiz bir sistemle devam edeyim diye ghostla aldığıım imajı kurdum kurdum ama kurmaz olaydım skystar2 aşka geldi sinyal var gürüntü yok sinyal yok uydu progdvb açıken uydu kablosunu çıkartıp takıyorum kanal görüntüsü geliyor hah düzeldi dur deneyim diye progdvdb yi kapatıp açıyorum gene aynı şey oluryor driveri silip yüklemediğim mi progdvb in tüm verisyonlarını denemediğimi kaldı yok yok hazır kanla listesi kullanıyorum sinyal yok uydudan kanal arıyorum ya hiçbirşey çıkmıyor yada türksatta bir dünya saçma sapan kanal çıkıyor tek türk kanalı yok çıkanlarda göstermiyor zaten tam 1 hafta uğraştım o kadar çok şey yaptım ki tek yapmadığım şey çekici alıp hıncımı alana kadar kartı tuzbuz etmek oldu ama tam olarak nasıl becerdiğimi bilmesemde sana şuan bu mesajı yazarken skystar tekrar normale döndürmeyi başardım sana neler yaptığımı yazıyorum belki seninde işine yarar şimdiden iyişanslar

- makinaya format atıp windows xp yi kurdum (biçimlendirmeyi çabuk olan değilde tam yaptırdım )

- sonra pc için gerekli tüm driver ve programları kurdum ( tv kartı programı ve driveri hariç )

- klmcodec505_silent i kurdum (klm nin 5.05 codec pack i )

- soft_4.5.1_dvb_pc_tv_stars_6816 (elimdeki son tv kartı driverini kurdum )

- ProgDVB6.31.1Std kurdum ( standart kurulum yaptım uyduları gösteririken diseqc settings te switch i seçip uydu listesindeki en üstte bulunun uyduyu silip oraya türksat ı 042 2.yede hotbird i 013 ü koydum )

son olarak channel search ten türksat kanallarını arattım ve kanallar geldi

umarım bu notlarımın sanada faydası olun şimdiden kolay gelsin iyi şanslar
Alıntı

teşekkürler
Alıntı

bended olmşdu sürüçüyü yeniden yükle 5.1 olanı 70mb lik
Alıntı

Artık uğraşmayı bırakmıştım. Az önce bi deneyeyim dedim sistem geri yükleme yapmıştım bidaha da uğraşmadım. Driveri kurdum Progdvb 6.32.4 std kurdum. Elecard filters klasörüne çıkarttm. Bi açtım progdvb çalıştı :S. Bi müddet izledim kanal değiştirdim yine gitti. Şimdi geri gelmiyor Sad.Sinyal var kalite yok. Ben bu işten bişi anlamadım
Alıntı

(13-02-2010, 15:13)barisaydin demiş ki:  Artık uğraşmayı bırakmıştım. Az önce bi deneyeyim dedim sistem geri yükleme yapmıştım bidaha da uğraşmadım. Driveri kurdum Progdvb 6.32.4 std kurdum. Elecard filters klasörüne çıkarttm. Bi açtım progdvb çalıştı :S. Bi müddet izledim kanal değiştirdim yine gitti. Şimdi geri gelmiyor Sad.Sinyal var kalite yok. Ben bu işten bişi anlamadım

Hangi Dvb oynatıcısını kullanıyorsunuz?
Alıntı

ProgDvb 6.32.4 Std. Dvbdream de hiç olmuyor denedim.
Alıntı

PRogdvb kullanırken ara sıra banada aynısı oluyordu bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra sorunsuz bir şekilde çalışıyordu.Ama sizinki çalışmıyorsa anten kablonuzda ve ya ss2 giriş yuvanızda sorun olabilir.
Alıntı

Bende artık makinede hata aramaya başladım. Bi müddert sonra sanırım ısınınca içinden hafif bir tiz ses geliyor. Tamire göndereyim mi ?
Alıntı