What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ilk yerli tablet bilgisayar e-tab piyasaya sürüldü.

İlk yerli tablet bilgisayar e-tab 32 GB'nin tanıtım toplantısına katılan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, bilişim sektörünün geldiği noktaya dikkat çekti. Yerli üretim için teknoloji şirketlerini desteklediklerini vurgulayan Acarer, "E-tab'ın yerli payının yüzde 26 olduğu belirtiliyor. Bizim için bir teknolojinin yüzde 5'lik payının bile yerli olması, yüzde 100'ünün yurtdışından ithal edilmesinden çok daha iyidir." dedi.[Resim: 39tIx.jpg]

Acarer, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın toplantıya katılamadığını ama fiyatı yüksek bulduğunu ve "Fiyatı biraz düşürsünler" talebini iletmesi üzerine satış fiyatını 899 lira yerine KDV dahil 799 lira olarak açıkladıklarını ifade etti. General Mobile Genel Müdürü Gölcü, bu üründe donanımla yazılımı birleştirecek noktalara odaklandıklarını belirterek, olabildiğince ekosistemden faydalanarak, basit, sade, yalın ve kolay kullanılan bir arayüz oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

Yerli tablet üretimine destek vermek için toplantıya katılan Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir ise bunun önemli dönüm noktalarından biri olduğunu söyledi. Android 2.3.4 Gingerbread işletim sistemine sahip e-tab, 16:9 geniş ekran, 8.9 inç ekran boyutu ve 1280*768 piksel ekran çözünürlüğü özelliklerini taşıyor. 550 gram ağırlık ve 10,8 milimetre incelikteki e-tab, bluetooth ve Wifi bağlantıları destekliyor.

e-tab'ın diğer özellikleri arasında 512 MB RAM, 6 saat video izletebilme, 6000 mAh Li-polymer pil, 32 gigabayta kadar harici kart desteği yer alıyor. Ayrıca General Mobile, e-tab'ı, İdefix işbirliğiyle, kullanıcılarına ücretsiz e-kitaplarla birlikte sunmaya hazırlanıyor.
alıntı
Alıntı