What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

’Kaçak bedeli vatandaşa geri ödenmeli’

’Kaçak bedeli vatandaşa geri ödenmeli’

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, kaçak elektrik bedeliyle ilgili olarak, ’Kaçak elektrik tamamen kaldırılmalı. Bugüne kadar vatandaştan çeşitli isimler altında tahsil edilen ücretler de en kısa zamanda geri ödenmeli’ değerlendirmesinde bulundu.

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, halen elektrik faturalarında ’perakende satış bedeli’, ’kaçak kayıp bedeli’, ’enerji nakli bedeli’, ’sayaç okuma bedeli’, ’dağıtım bedeli’, ’TRT payı’, ’Enerji Fonu’, ’elektrik tüketim vergisi’ gibi kalemlerin bulunduğunu belirtti.

Elektrik faturası üzerinde her ne isimle olursa olsun enerji dışında hiçbir tahsilatın yapılmaması gerektiğini savunan Palandöken, her ay vatandaştan hizmet ile hat bedeli alınmasının yanlış olduğunu dile getirdi.

Vatandaşların artık haksız olarak tahsil edilen bedellere karşı bilinçlendiğini ifade eden Palandöken, şunları kaydetti:

’Kaçak elektrik tamamen kaldırılmalı. Vatandaştan haksız yere tahsilat yapılmamalı. Burada yapılması gereken, kaçağı yapanların ortaya çıkarılması ve faturanın bu kişilere kesilmesi.
Tüketici heyetlerinde kayıp kaçak bedeli başta olmak üzere mahkemelerde onlarca dava var. Unutturmak yerine dağıtım şirketlerinde bu kayıp kaçağın önlenmesi için personel eksikliği ve teknik yetersizlikler gibi nedenlerin üzerine gidilmesi gerekmekte. Aksi halde kayıp kaçak oranı her geçen gün daha da artar, faturası da vatandaşa çıkar. EPDK yeni yapacağı düzenleme ile haksız olarak vatandaştan tahsil edilen bu ücretlerin tamamen kaldırılmasını sağlamalı. En önemlisi bugüne kadar ödenen ücretlerin de iade edilmesi yönünde karar vermeli.’

biz somurulmeye birsey demez desede ona ne yapacan alamazsın derler eski kafalılık yani her yerde boyle biri çıkınca illaki boyle derler sımdıde sikayet cogalınca aldıkları parayı tek ada toplanacaklar ooof off off
Konu Kilitli