What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

En İyi Dvb Oynatıcı

(04-07-2012, 16:20)malcolm demiş ki:  Progdvb'nin günde 2 kere fixlediği bile oluyor..

her gün versiyon mu güncellenir birader.

katılıyorum işin suyunu çıkardı..
Alıntı

DVB-S işine yeni başlayanların hevesleri kursaklarında kalmaması için mutlaka DVBDream ile başlamaları lehlerine olur. Kullanımı kolay ve basit olduğu için çok fazla çaba sarfetmeden işin keyfini sürmeye başlayabilirler.

Ellerinin altında tıkır, tıkır çalışan bir DVB player edindikten sonra diğer DVB playerleri deneyerek AltDVB, Progdvb, DVBViewer, vb.. Edindikleri tecrübe ışğında kendi favori DVB playerlerini seçeceklerdir.

Hiç kimse buradaki yorumumdan DVBDream' ın kötü olduğu kanaatine varmasın, her oynatıcının birbirlerine karşı artı eksi yanları vardır.

Benimde favori oynatıcım. DVBViewer' dir ama DVBDream' de herzaman PC'mde hazır kıta yerli yerindedir.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

SmartDVB de hafife alınmamalı bence...

tabi Free olduğunu düşünerek değerlendirmek lazım.
Alıntı

tabiki dvbdream 6 i daha iyisinin çıkacağınıda düşünmüyorum temalar var ücretsiz hd destekli codeclerle uyumlu uzaktan kumanda teletex hepsini destekliyor bir kullanıcının aradığı her şey var fotoğraf bile cekiyor pip tam destek sorunsuz birsürü programı birsürü uyduda denedim en iyisi bu versiyon ne crac derdi var ne key derdi sorununuz olursa yardımcı olurum progdvb yi eskiden ofline download için kullanıyordum sonra skygraber i tanıyınca progdvb benim için bitti
Alıntı

arkadaşlar bu konu biraz eski ama aklıma takılan bi kaç soru var .ben uzun süredir tv kartı kullanıyorum Dvbdreamı sürekli kullanıyorum . yorumlardan sonra DVBViewer çok ağırlık verdim yaklaşık 1 ay onunla izledim kurcaladım karıştırdım .
dvbdream la arasında nasıl bi fark var ben bulamadım.
DVBViewer olupta dvbdreamda olmayan özellikleri yazmanızı istiyorum sadece bilgi amaçlı öğrenmek istiyorum .
Alıntı

Her iki oynatıcıyı kıyaslarsak, en basitinden DVBViewer, Media Center özelliği ile DVBDream'dan kendini ayırıyor. DVBDream, kendi kaydettiği video dosyasını oynatamıyorken, uygun kodek yüklenmişse mesela SHARK 007 DVBViewer'da bırakın kendi kaydettiği video dosyasını oynatmayı, internettten indirilen *.flv uzantılı video dosyalarını bile oynatıyor.
[Resim: a9q0w1.jpg]
Tüm video, resim, müzik klasörü dosya yollarını DVBViewer' a tanımlarsanız ve de uz. kumandaya da ilgili öğelere erişim için tuşları ayarlarsanız. Başka bir zahmete girmeden bütün ortam dosyalarına tek çatı altında erişebileceğinizi garanti ederim.

Ben mesela filmleri, internette web sayfalarından doğrudan izleme olanağı sunan sitelerde izlemem (ön bellekleme, reklam v.b.) önce indirir sonra izlerim, TV'de izler gibi DVBViewer'de tabi. Ok

DVBViewer' ın Time shift (zaman kaydırma) özelliği DVBDream' la kıyaslarsak yine DVBViewer ağır basar. Bu özellik DVBViewer' da çok hızlı tepki veriyor, uz kumanda üzerinden time shift ile ileri veya geri yönde 10 sn, 30sn, 1dk, 2dk, 5dk, 10dk, 30dk katları şeklinde zamanda kaydırma yapabiliyorsunuz. DVBDream' a ise uz. kumandayla 10sn adımlarla ileri veya geri yönde atlatabiliyorsunuz ve çok sık zaman atlatmaya basarsanız DVBDream' ın stabilitesi bozulabiliyor, 30dk. zaman atlatmak isterseniz kumandaya kaç 10sn basacağınızı siz hesap ediniz.. Hiç kullanışlı olmadığını göreceksiniz.

DVBViewer' da müzik dinlerken sevmediğim bir yanıysa iki parça arasındaki geçişler yumuşak olmuyor bir ses patlamasıyla diğer parçaya geçiyor olması en sevmediğim yanı. Bunun için bir eklenti veya ayar seçeneği olsa çok güzel olurdu doğrusu. "O kadarcık kusur, kadı kızında da olur" diyerekten es geçiyoruz. Smile

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

metin usta Media Center özelliği olmaması daha iyi yani dvbdreamla flv yada başka video açıp açmaması çok önemli değilki media player clasic zaten açıyor time shift özeliği ise orda sana katılıyorum dvbdream bazen geri alınca saçmalıyor .
dvbdream pip özelliği hakikaten harika bişey,
dvbdream dvbwiere göre daha stabil (hızlı) çalışıyor
kanal listesi özelliğide görünümü çok iyi şuan pcmde dvbwier ve dvbdream var , dvbdream kesinliklikle her açıdan daha iyi
[Resim: U9ytBfw.jpg]
Alıntı

tabi kullanım amacına göre değişir, örnek olarak sadece yayınımı izlerim kalkarım diyen birisi için...
SmartDVB yeterlidir..

ancak ben üst düzey işlemler yapmak istiyorum diyenler için DVBViewer derim.

bu anlamda DVBviewer'ın üstüne DVBplayer tanımam, tek sıkıntılı bulduğum MDPlugine resmi destek verse ve geliştirseler de SoftCSA pluginine muhtaç kalmasak.. diğer hususlarda.
(DVBviewer Recording service, EPG, HTPC kalitesinde OSD, online youtube izleme, OSD üzerinden Youtubeden arama yapıp eski dizileri izleyebilme, aynı zamanda Media player özelliği olarak kullanma , masaüstündeki TV kartını, wireles ağından Laptop üzerinden kullanabilme (kanal değiştirme, pluginler dahil) port açarak, uzaktan DVBviewer'daki tüm kanalları DVBviewer recording service üzerinden izleyebilme, örnek olarak iş yerinden evdeki pc'ye bağlanıp şifreli şifresiz kanal listesindeki tüm kanalları iş yerinden izleyebilme imkanı)..

Kingofsat gibi frekans bilgi sitelerinden kanal listesi çekip (3-4 dakikada 4-5 uydu) kullanabilme.

Son durumda LavFilters'lerı kullanmanızı kesinlikle öneririm, HD kanallarda DXVA'yı çok iyi kullanıyor, tabi Lav filtersin arayüzünden Dxva'yı aktifleştirmeniz gerekiyor.

Transedit, DVBViewer GE sürümünü (OSD'si sade ve çok hızlı), DVBviewer Recording Service, Streampatcher (16:9 olmayan kanala otomatik 16:9 wss kazandırma plugini), bunların hepsini her güncellemede yanında süresiz indirebiliyorsunuz. Mesela bir web plugini var, wireles üzerinden iphone ile bağlanıp iphoneyi kumanda gibi kullanabiliyorsunuz. İphone üzerinden kanal izlemesi de yapılabiliyor.(DVBviewer Recording Service ile)

xml dosyaları ile stereoskopik yayınları anaglyph 3D olarak izleyebiliyorsunuz.

aklıma gelidkçe geliyor Big Grin mesela bir kanalı (sadece o kanalı) ini olara export edip o kanalı bulamayan arkadaşınızla paylaşabiliyorsunuz, hangi dvbplayerda var bu güzellik Big Grin bütün kanal listesini vermek zorunda kalıyorsunuz. özellikle bu özelliğine bayılıyorum DVBviewerin Big Grin

+ DVBviewer Recording Service programı ile XBMC'de SimpleTV'de TV kartınızı kullanabilme örnek olarak SimpleTV'de hem IP tv ve hem tv kartını kullanmak istiyorsunuz ? sorunun cevabı ve çözümü DVBviewer Recording Service'dir ve DVBviewer satın alanların free indirebileceği indirebileceği harika bir yazılımdır Wink
Alıntı

işte saydığın özellikleri tv izlerken insan kullanmıyor . ben avermedia , skystar 2 şimdide proftuners DVB-S2 7500 USB kullanıyorum progdvb , dvbwier dvbdream kullandım , mesela youtubeden video izlemek için dvbwier kullanmak mantıklı gelmiyor .
kanal taraması daha hızlı ama dvbdreamda 15 dakka sürüyor 3 ayda bir sorun teşkil etmiyor . lan streaming özelliğide var . aynı ağda paylaşım yapabiliyorsun tabi ben denemedim forumda konu var .. Kingofsat dan zaten kanal listesi indiriyorum dvbdream transponders klasörüne atıyorum .. hd kanallarda sorun teşkil etmiyor

pip özelliği harika istediğini izliyorsun sesli bi şekilde birbirinden bağımsız ..
şu özellik pip özelliği bu şekil izlemek dvbdreamin gerçek bir tv izleme programı yapıyor

[Resim: m69oCNQ.jpg]

[Resim: vWsxQTu.jpg]
Alıntı

(11-02-2013, 0:35)wolfman1903 demiş ki:  işte saydığın özellikleri tv izlerken insan kullanmıyor . ben avermedia , skystar 2 şimdide proftuners DVB-S2 7500 USB kullanıyorum progdvb , dvbwier dvbdream kullandım , mesela youtubeden video izlemek için dvbwier kullanmak mantıklı gelmiyor .
kanal taraması daha hızlı ama dvbdreamda 15 dakka sürüyor 3 ayda bir sorun teşkil etmiyor . lan streaming özelliğide var . aynı ağda paylaşım yapabiliyorsun tabi ben denemedim forumda konu var .. Kingofsat dan zaten kanal listesi indiriyorum dvbdream transponders klasörüne atıyorum .. hd kanallarda sorun teşkil etmiyor

pip özelliği harika istediğini izliyorsun sesli bi şekilde birbirinden bağımsız ..
şu özellik pip özelliği bu şekil izlemek dvbdreamin gerçek bir tv izleme programı yapıyor

[Resim: m69oCNQ.jpg]

[Resim: vWsxQTu.jpg]
bunlar sizin görüşünüz, ben birçok kişinin DVBViewer'ı satın almasına versile oldum...
HTPC kullanırken birçok şeyi arayüz üzerinden yapabilmek önemli, kingofsattan transpnders dosyasın değil, direkt kanal listesini 4-5 uyduyu 4-5 dakikada çekebiliyorsunuz(kanal listesini), bu diğer hiçbir programda yok.

ancak DVBviewer'ı kullanmabilmek için belirli bir düzey gerekli bunu da baştan belirttim zaten..

streaming yayını başka, ağdaki diğer pc'den (kartın tüm özelliklerini kullanmak kanal değişimli olarak bambaşka birşeydir)... örnek olarak TV kartı ana bilgisyarda takılı, ve siz laptopta, ana bilgisayarda tv kartı üzerinde yapabileceğniz herşeyi, dvbserver vasıtası ile yapabiliyorsunuz.. Bu dvbdream'da yok..

yani ben DVBdream'ı da en ince ayrıntısına kadar kullanmış ve özelliklerini iyi bilen biriyim, PIP özeliiği haricinde, bana göre pek bi artısı yok... kodek değişimlerinde, codecs.ini dosyasını editlemek durumunda bırakması, Skystar s2 ve skystar 2 için driver güncellemesi yapmaması ( NIT taramalarında sıkıntı çıkarması) yani bir çok sıkıntı mevcut, ve fiyatının DVBviewer'a oranla çok pahalı olması da eksi unsurlardan biridir..

mesela bi http m3u listesi alıyorsun DVBviewer Recording servicden, sonra Simple TV'ye import edip tv kartını ve ip tv'yi birlikte kullanıyorsun...kullanan kulanıyor kullanan birçok arkadaşım var. bu inceliği her bilgisayar kullanıcısı farkedemez... Big Grin

ha ben OSD istemiyorum hacı, işlemci çok fazla harcıyor diyenler için, sayfasında bir de GE versiyonu var düşük sistemler için çok ideal.
Alıntı