What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Technisat DVB-S2 Kartların Kıyaslaması

Nasıl bir receiver oda skystar ın alamadığı frekansı alıyor merak ettim açıkcası yada skystar ın tuneri çok berbat. Peki o receiver skystarda alamadığın frekanslar için sinyal seviyesi olarak kaç gösteriyor.

Anten ayarı yaptırman yararlı olacaktır ama gene olmaz ise bence birde lnb yi değiştir ayarlayacak adamları bu konuda uyar lnb de değiştirebilirim de onlar gitmeden hemen dene pc nde
yalnız ilginç geldi bende 90 lık parabol var şu an hotbird de 1751 tane kanal+radyo+data kanalı bulmuş skystar2 dvbdream de. Tabi dvb-s2 ler yok ona göre.

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Alıntı

Dediğin gibi S2 nin tuneri barbat gibi... Sinyal alan receiverlardan biri DREAMBOX 500s diğeri ise amstrad.Aldığı sinyallerde gayet başarılı.S2 neden bu sinyalleri alamıyor anlamadımm. Tunerle alakalı bişey.Lnb den olabilir. Değiştirip bir denemek lazım.Lnbler BAFF marka. kötü olacağını sanmıyorum ama değiştirip denemek lazımm..
Alıntı

(24-01-2012, 14:36)blueege demiş ki:  Kartı başka bilgisayarda denedim sorun yok :S Bendeki kabloyu dreambox ve receiverda denedim onlarda çekiyor ama Skystar S2 kartında çekmiyor.Tuneri acaba HD2 den daha mı kalitesiz yada hassas anlayamadım..

arkadaşım sana tavsiyelerim vereceğim bilgiler olacak techniksat firmasının aldığınız kartları almanyada 3 yıl garanti ile satıyor skystar kartlar intel işlemciler ile sorunsuz olarak çalışıyor iki kullandığın bilgisayarların sisteminide yazmadın uydu çanaklarında sadece sinyalin kalitesine bakmayız uydudan gelen sinyalin seviyesine ve o uydudaki düşük gelen sinyallere göre uydu çanağını ayarını yaparız hotbirt 13 derecedeki uyduda 1400 adet üzeri sadece tv kanalı alıyorum tek bir sefer taratmada fta ve şifreli olarak kullandığınız uydu çanağında iyi bir lnb gerekecektir sana masraf çok olmasın diye next tekli bir lnb öneririm sabit uydu çanağında motorlu kullanıyorsan alacağın lnb invacom 0.3 dür tavsiyemdir bunun üstünede işten anlayan iyi bir usta antenler döndümü gerekirse yeniden ayarlıyacak tabiki parasınla gelelim kartlara techniksat firmasının piyasaya sürdüğü kartlarda ben büyük sorunlar yaşamadım skystar 2,skystar 1 cı nede şuan kullandığım skystar hd 2 de kullanmış olduğum skystar hd 2 de almadan önce bütün siteler için söylüyorum malesef bilmeden kullanmadan hep sorun var ısınıyor daha bu gibi kötülemeler karalamalar yaptılar skystar hd 2 deki sinyal alım gücü nexttin 2000 deki tünerinde dahi yok o karaladıkları silicon tüner ile next 2000 ile seyredemediğim parçalanarak gelen sinyalleri seyrediyorum skystar hd 2 kart ile sana tavsiye ettiğim invacom 0.3 lnb içinde kauçuk olan kaplamasının eridiği gibi ama malesef 2005 den beri bu aldığım lnb yi kullanıyorum ben kendim kurmadan kesinlikle gözümle görmeden arızalıdır diyemem yazılımlar ile o sorunlar düzelebilir veya yüklemediğiniz bir ini transponder dosyası o uydudaki çoğu frekanslar çalışmayacak hepinize saygılarımla
Alıntı

Sorunu buldum sonunda!!!! Bilgisayara gelen kabloyu DREAMBOX ve amstrad uydularına taktım sinyal güzeldi.Kabloyu dreamboxa takıp sinyali gelmeyen kanalların frekanslarını bakayım dedim.Şöyle birşeyle karşılaştım ; Hotbird deki nova paketinin normal frekansı 11938, dreamboxa baktım 11933 diye gösteriyor.Bu değeri skytar S2 de arattım kanal geldi sinyali de gayet iyi!! Bu örneği gelmeyen bütün kanallar için yaptım hepsi geldi.Bu da bize iyi bir tecrübe oldu!! Smile Bu sorun acaba neyden kaynaklanıyor??
Dreambox bunu algılıyor ama skystar S2 algılayamıyor neden acaba? yazılımsal sorun gibi gözüküyor Smile Sonunda sorun çözüldü Smile
Alıntı

(28-01-2012, 17:53)blueege demiş ki:  Sorunu buldum sonunda!!!! Bilgisayara gelen kabloyu DREAMBOX ve amstrad uydularına taktım sinyal güzeldi.Kabloyu dreamboxa takıp sinyali gelmeyen kanalların frekanslarını bakayım dedim.Şöyle birşeyle karşılaştım ; Hotbird deki nova paketinin normal frekansı 11938, dreamboxa baktım 11933 diye gösteriyor.Bu değeri skytar S2 de arattım kanal geldi sinyali de gayet iyi!! Bu örneği gelmeyen bütün kanallar için yaptım hepsi geldi.Bu da bize iyi bir tecrübe oldu!! Smile Bu sorun acaba neyden kaynaklanıyor??
Dreambox bunu algılıyor ama skystar S2 algılayamıyor neden acaba? yazılımsal sorun gibi gözüküyor Smile Sonunda sorun çözüldü Smile

1 yıldır Skystar S2 kullanıyorum, Türksatta tek bir frekansta yaşadım bu sorunu 11844'de, ancak 22 khz'yi kapatınca sinyali alıyor, ya da LNB ayarlarından Low Switchi 11700'den 12700 yapınca görüyordu. Onun dışında, silikon filan deniyor ama sinyal çekimi gayet iyi.
Alıntı

bende de turksatta sorun yok. Sorun olan uydular hotbird ve eutelsat. Kartı baska bilgisayarda denedim sorun yok. Sanırım sorun lnb de gibi...
Alıntı

(28-01-2012, 19:28)blueege demiş ki:  bende de turksatta sorun yok. Sorun olan uydular hotbird ve eutelsat. Kartı baska bilgisayarda denedim sorun yok. Sanırım sorun lnb de gibi...

Özel msj attım cevabını burdan yazarsan sevinirim

Alıntı

elektro_fb lnbleri kontrol ettim ama etiketin üzerindeki yazılar silinmiş.BAFF universal lnb diye aklımda.Ama dediğin gibi lnblerden kaynaklanan bişey çünkü. TUrksattaki lnb farklı onda sorun yok. ama hotbird ve eutelsat a bakan lnbler aynı ve ikisindede aynı kanal sorunları oldu, ikisinde de yaklaşık 4 mhz düşürünce kanallar geliyor.Sorun lnb imiş. Skystar S2 nin günahını aldık Smile S2 nin alış sinyali HD2 den iyii...
Alıntı

Peki HD2 de aynı sistemle turksat tadamı sorun vardı yoksa ondada S2 de olduğu gibi sadece hotbird ve eutelsat tamı vardı ? Eğer öyle ise HD2 yide boşuna suçladık... LNB ve Diseqc uyuşmazlığıda olabilir birde dvb-s playerde LNB ayarlarında üniversal seçili olduğundan emin ol

Alıntı

Skystar S2'nin ilginç yanı, frekansın DVB-S2 olduğunu herhangi bir ayar gerektirmeksizin görebilmesi, örneğin TRT HD 11043 V 6400 frekansını QPSK olarak dahi tarasanız görebiliyor, ProgDVB'nin klasik 4.xx versiyonlarında TRT HD'yi izlebildiğimde şaşırmıştım, DVB Playerin, S2, 8PSK vs ayarlamalarını önemsemiyor, S2 frekansı da normal qpsk frekansı tarıyormuş gibi tarayın, yine görecektir. Big Grin
Alıntı