What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Technisat DVB-S2 Kartların Kıyaslaması

(29-01-2012, 14:21)blueege demiş ki:  elektro_fb lnbleri kontrol ettim ama etiketin üzerindeki yazılar silinmiş.BAFF universal lnb diye aklımda.Ama dediğin gibi lnblerden kaynaklanan bişey çünkü. TUrksattaki lnb farklı onda sorun yok. ama hotbird ve eutelsat a bakan lnbler aynı ve ikisindede aynı kanal sorunları oldu, ikisinde de yaklaşık 4 mhz düşürünce kanallar geliyor.Sorun lnb imiş. Skystar S2 nin günahını aldık Smile S2 nin alış sinyali HD2 den iyii...

ben sana şuana kadar yazdığın yazılardan anladığımı söyleyim o kullandığın lnb sorunlarından dolayı 2 dvb s2 kartıda boşu boşuna karalıyorsun farkında dahi değilsin o yayın alamadığın frekanstan 11938,H,27500,34,DVB-S,QPSK bu frekanstır devamlı olarak sinyal alıyorum dvb s frekanstır yine yazıyorum next 2000 uydu cihazları en iyi tünere sahip uydu cihazlarıdır fakat astra 19.2 uydusunda parçalı olarak gelen sinyalleri dahi skystar hd 2 parçalamadan seyrediyorum saygılarımla
Alıntı

nexx bişeyi karaladıgımız yok,içinde bulundugum durumu izah ediyorum. HD2 nin donanımsal sorunu vardı , değişime gitti.zaten arıza olmassa değiştirmezler! Şurası da kesin; S2 nin tuneri HD2 den iyi!!

Elektro_fb , HD2 de hiçbir uyduda sorun yoktu.Sistem aynıydı.Donanımsal sorun oldu ondan gönderdim.Tuneri yandı sanırım..
Alıntı

ben şunuda söyleyim bu skystar kartları biraz fiyatları yüksek kaldığı için sitelere yanlış bilgi olarak çok bilgi veriyorlar bir senin kart bir adette bir arkadaşta skystar hd 2 usb arızaya gitti oda yapıldığını biliyorum öbür kartlar için dvb s2 kartlarda bayağı sorunlar yaşıyorlar biliyorum çoğu kişilerin yorumlarından etkilenerek alıyor kimisi biraz daha ucuz olduğundan saygılarımla
Alıntı

nexx45 katılıyorum sana.. benim kart arızalandı diye technisattan vazgeçecek değilim. Bu işin kralı technisat.Biz modeller arasında tartışıyoruz. Bu kartım da bozulsa yine technisat alırım!
Alıntı

bence technisat'ın kendine çeki düzen vermesi lazım. technisat babamızın firması değil. ben şu an prof kullanıyorum ss2 ile alamadığım sinyali alıyorum.
Alıntı

skystar-2 ile başladım tv kartlarına gayette memnundum.....HD yayınlar artınca yada çıkınca diyelim , Skystar S2 aldım gayette memnunum,hiç bir kanalda problem yaşamadım HD olarak tabi sistemim biraz düşük oldugu için işlemcim biraz yüke biniyor bazen donuyor yayın ama o sorun pc ile alakalı....sonuç olarak gayet memnunum...yalnız bunuda söylemeden edemiyecem ilk kartım skystar-2 dede bu kartımdada(skystar s2) bazı kanallarda örneğin fox tv,ntvspor,atv türkiye böyle takılmalar oluyor(sinyal çok iyi geliyor) onu çözemedim araştırdıgımdada bazı kanallarda böyle sorunlarla karşılaşanlar var , uydu işi yaptığım için sistemimde herhangi bir sorun yok lnb , çanak ayarı kablom dört dörtlük zaten aynı kabloyu başka receiverlara taktıgımda sıkıntı yok o kanallarda bu sorunu çözemedim...kullandıgım sistem win7 64bit..onun haricinde gayet stabil çalışıyor.....
Alıntı

Peki bu kırılma ve donmalar bütün dvb-s playerlarda mevcut mu ? Farklı dvb-s playerlar deneyebilirsin.

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Alıntı

(15-02-2012, 1:58)elektro_fb demiş ki:  Peki bu kırılma ve donmalar bütün dvb-s playerlarda mevcut mu ? Farklı dvb-s playerlar deneyebilirsin.

hayır progdvb de yaşıyordum bu sıkıntıyı..mesela dvbdreamda böyle kırılma olmuyor... neyse progdvb yi bugun yeni sürümüne yükselttim kırılma yapan kanallar (fox tv , ntvspor,atv de bi sıkıntı yok şu anda ....) ... zaten araştırdıgımda da hep progdvb de sorun oluyor bir kaç kanal genelde..... ama bende düzeldi progdvb nin yeni sürümünü yükleyince ilginç......

Alıntı

Peki progdvb de seçili kodekler ve arama yaparken kullandığın transponder dosyası dvbdream ile aynımı ?

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Alıntı

(19-02-2012, 1:09)elektro_fb demiş ki:  Peki progdvb de seçili kodekler ve arama yaparken kullandığın transponder dosyası dvbdream ile aynımı ?

evet birebir aynı hem kodekler hemde transponder dosyası aynı zaten hep güncel kullanırım.....

Alıntı