What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Prof Revolution S2 8000 PCI-E İnceleme

Arkadaşlar yardımcı olurmusunuz lütfen bende yeni aldım bu karttan yalnız sürücüsünü anlayamadım setup yok yeniyim açıkcası pek bigim yok nasıl kuracam sürücüyü yardımcı olurmusunuz?
Alıntı

aygıt yöneticinise gir ünlem işereti olan yere gel.. ses video oyun kumandası altındadır. sağ tık sürücü güncelleye tıkla sürücü klasörünü göster.
Alıntı

(25-01-2013, 13:53)emre demiş ki:  aygıt yöneticinise gir ünlem işereti olan yere gel.. ses video oyun kumandası altındadır. sağ tık sürücü güncelleye tıkla sürücü klasörünü göster.

Çok teşekkür ederim aslında çok kolay ama yeni olduğum için bilemedim yada tahmin edemedim tekrardan çok teşekkürler...
Alıntı

Forumda ilk mesajım, herkese merhaba. Bu kartı şu anda inceliyorum ve diseqc 1.2 motor (90cm baff çanak bağlı) performansını merak ediyorum. Motorla ve dvbviewer ile kullanan var mı acaba? Yani ekstra ayarlara gerek kalmadan başka uydudaki kanala tıklayınca harici bir programa ihtiyaç duymadan motor dönecek mi?

Ayrıca bu konunun yeri olmayabilir ama bu kart da uygun değilse hangi kart diseqc 1.2 motora ve dvbviewer a uygundur? Mesela dvbviewr kendi forumunda "Skystar exspress HD" kartın driverlarının motorlu çanağa pek uygun olmadığı anlatılmış.

PC bileşenlerim:

Anakart: Gigabyte GA-F2A85XM-D3H (PCI express yuvası var)
İşlemci: AMD A10 5800K FM2
Ram: (2x4) 8GB 1866
PSU: 400 watt
Alıntı

Windows 8 32 ve 64 bitlik sürücüler 1.Mesaja eklendi.

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Alıntı

Windows 7 ile problemsiz kullanıyorum.
Win8'de sürücüleri yüklediğim halde kanalda sinyali görüyor ancak kanal açılmıyor.

Aylar önce Win8'de driver olmadığı için Win7'ye dönmüştüm sadece kart çalışsın diye.
Driver çıkmış diye Win8' geçtim.

Bu gidişle yine 7'ye dönücem.Sad
Alıntı

PTG Engine 1.7 Blind Scan Interface bu özellik tam olarak ne ? Bu özelliği olmayan karttan almasak olmuyor mu?
Alıntı

(30-07-2014, 20:27)tmac1 demiş ki:  PTG Engine 1.7 Blind Scan Interface bu özellik tam olarak ne ? Bu özelliği olmayan karttan almasak olmuyor mu?

kör tarama özelliği olmaz sadece. feed frekansı tarayanlar için bir önemi olabilir. ama zaten frekanslar belliyse pek bir artısı yok.
Alıntı

Feed frekansın frekansı bilinmeden nasıl taranıyor ? Kart uydudan onu görüyor mu direk ? Feed frekansın frekansı belliyse zaten kör tarama olmadan da kanal çıkar değil mi?
Alıntı

(01-08-2014, 13:30)tmac1 demiş ki:  Feed frekansın frekansı bilinmeden nasıl taranıyor ? Kart uydudan onu görüyor mu direk ? Feed frekansın frekansı belliyse zaten kör tarama olmadan da kanal çıkar değil mi?

Kör tarama işlemi, Easy Blind Scan, Crazy Scan gibi kör tarama yeteneği gelişmiş arayüzler tarafından, belli bir frekans sahası ve belli bir tarama kriteri tanımlanması suretiyle yapılmaktadır. Tabi hızlı kör tarama yapabilmek için, donanımsal olarak tv kartında bu destek olmalıdır.

TV kartının donanımında şu chipler var ise, hızlı kör tarama yapılabilir.

STV090X işlemci zemininde ;
•Omicom S2 PCI
•TT S2-1600 PCI
•Prof 7301 PCI, Prof 7500 USB2.0, Prof 8000 PCIE
•TBS 6925 V1.x & 2.x PCI-E, TBS 6926 PCI-E TBS QBox2(5920) USB2.0, TBS QBox-CI(5980) USB2.0, TBS 5925 USB2.0,
•Technisat SkyStar2 eXpress HD PCI-E
•NetUP Dual DVB-S2-CI PCI-E
•KNC1 TV-Station DVB-S2 Twin PCI-E

STV0288 işlemci zemininde ;
•TBS 8910/Prof 6200/TeVii S420 PCI
•TT S-1501 PCI

TMAX TAS2100 işlemci zemininde ;
•TBS 8922 PCI, TBS 5922 USB2.0, TBS 6922 PCI-E, TBS 6928 PCI-E, TBS 6991 PCI-E
•TT S2-4100 PCI-E

Zarlink ZL10313 (Intel CE6313) işlemci zemininde ;
•Compro S300, S350 PCI
•Avermedia A706 PCI
•Avermedia A707 PCI-E

Feed frekansları bir kaç saat için aktif edildiği için, yayıncı tarafından ilan edilmedikçe, frekans tespiti yapılması mümkün değildir. İşte olası feed frekansların tespiti, kör tarama denilen yöntemle tespit edilebilir.

Son olarak; uyduculukta feed avcılığı, ayrı bir hobidir. Feed avcılığı gibi bir alanla ilgilenmeyecekseniz, kör tarama desteği bulunan tv kartı edinmeniz, uydu yayınlarını izleme açısından faydası olmaz.

Kolay gelsin.
Alıntı