What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Prof Revolution S2 8000 PCI-E İnceleme

[Resim: img_7908_1_1328997322.jpg]

Bu kutusunun görünümü

[Resim: 1_1328995796.jpg]

Buda kutu içeriği

[Resim: 2_1328995843.jpg]

Teknik Özellikler :

Tuner IC: STB6100
Demodulator: STV0903
PCI Express Video and Broadcast Audio Decoder: Conexant CX23885
DISEqC Desteği : 1.0 1.1 1.2 USALS
BDA Driver

Kutuda Neler Var :

DVB-card
Sürücü ve Yazılım CD si
Kumanda
Kumanda Alıcısı
Kullanıcı Rehberi

Gelebilecek Muhtemel Sorulara Cevaplar :

1) Nerden Aldın ?

http://www.store.proftuners.com/

Bu kartın resmi satış sayfası

http://www.store.proftuners.com/dvb-s-s2...blanc.html

Buda kartın resmi sayfası

http://www.proftuners.com/prof8000.html

2) Ödemeyi Nasıl Yaptın ?

Paypal ile yaptım. (Paypal bilmeyen araştırsın uzun mevzu)

3) Ne Kadar Ücret Ödedim ?

Kargo dahil -168TL-

4) Nasıl ve Ne Kadar Sürede Geldi ?

Standart Uluslararası Posta (PTT Kargo) Geldi. 15 güne geldi. Zaten takip no veriyolar takip edebiliyorsun kargoyu nerde diye.

5) Türkiye'den Alabilirmiyim ?

Üzgünüm cevap hayır. Çünkü resmi olarak getirip satan yok. Forumlarda satanlar hariç.

İlk İzlenimler :

Kartı sadece daha önce kullandığım Skystar2 ye göre kıyaslayabilirim. Bir kere malzeme kalitesi iyi çin malı deyip aşağılayanlar ilk önce bi incelemeliler derim.

Daha sonra kart bir kere kanal geçiş hızı olarak Skystar2 yi 2 ye katlar çok daha hızlı.

DVBDream de çalıştırmak için sitesinden bir dosya indirip klasörüne atmanız. Onu atınca normal bir şekilde çalışıyor.

DVBViewer direk olarak tanıdı herhangi bir şeye gerek yok. Sadece kumandası için bir eklenti var o kadar.

Şu an sadece Eutelsat W3A ya dönük uydum olduğu için Türksat ta TRTHD çıkıyomu gibi şeyler sormayın. Ama Eutelsat W3A daki TRT HD sorunsuz çıktı nede olsa SR si 30000 Big Grin

DVBViewer Kumanda Kullanımı

Yükleme İşlemi:

Aşağıdaki eklentiler arasından ProfRemote_Plugin_DVBViewer yazanı indirip açın. İçinden çıkan ProfRemote.dll dosyasını DVBViewer ın ana dizinin içindeki "Plugins" klasörünün içine kopyalayın.

Bağlantı İşlemi:

Settings basın sonra Options a gelin. Açılan pencerede Input altındaki Inputplugins tıklayın sonra sağda "Prof Remote" yi göreceksiniz yanındaki tiki seçin.

Tuşları Öğretme:

Settings basın sonra Options a gelin. Açılan pencerede Input a tıklayın. Sonra sağda açılan tabloda öğretmek istediğin işlemi seçip sonra en sağda Learn e tıklayın şimdi kumanda da ayarlamak istediğiniz tuşa basınız. Ayarlama yaparken bazen hata veriyor DVBViewer tuşarı tamamlayana kadar 3-4 kere hata verebilir umursamayıp kaldığınız yerden devam edin.

DVBDream tarama sonuçları:

Video Kanalları: 247
Radyo Kanalları: 14
Data Kanalları: 57
Toplam: 318

Sürücüler (Drivers)

Bu mesaja güncellemeler gelecektir. Kartla ilgili herşeyi buradan paylaşacağım.

Eklenti Dosyaları
.zip ProfRemote_Plugin_DVBViewer.zip Boyut: 6.91 KB  İndirilme: 80
.zip Prof8000_Driver_2.0.0.4_W7_32.zip Boyut: 141.85 KB  İndirilme: 45
.zip Prof8000_Driver_2.0.0.4_XP32.zip Boyut: 141.82 KB  İndirilme: 35
.zip Prof8000_Driver_2.0.0.4_W7_64.zip Boyut: 150.56 KB  İndirilme: 86
.zip Prof8000_Driver_2.0.0.5_W8_32.zip Boyut: 156.31 KB  İndirilme: 45
.zip Prof8000_Driver_2.0.0.5_W8_64.zip Boyut: 168.49 KB  İndirilme: 73

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Alıntı

güle güle kullan. konu sabitlendi. Driver vs lazım olan ne varsa konuya bekliyoruz Smile
Alıntı

(12-02-2012, 0:56)emre demiş ki:  güle güle kullan. konu sabitlendi. Driver vs lazım olan ne varsa konuya bekliyoruz Smile

Sağol emre kısa süre içerisinde onlarıda ekleyeceğim

Alıntı

güle güle kullan , benimde aklımda var kart satın almak ama usb çıkışlı tv kartları ana kart ve işlemciye aşırı sıcaklık veriyor kullanıldığı zaman , benim işletim sistemimde , tekrardan hayırlı olsun
Alıntı

Veri akışı 10-12mbit olan hd kanallar var o eski anakartlarda bu usb tv kartlarında belki sorun olabilir bişey diyemem ama usb üzerinden bu türde donanım kullanmayı pek uygun bulmuyorum o yüzden bende bunu aldım bunun artısı pci-e

Alıntı

bende Prof Revolution DVB-S2 7500 USB versiyonunu almak istiyorum ama diseqc ve sinyal kalitesini merak ediyorum daha önce kworld un usb versiyonunu almıştım diseqc çalıştırmıyodu ve sinyal gücüde 8 i geçmiyordu.
Alıntı

(12-02-2012, 19:13)abdullah36 demiş ki:  bende Prof Revolution DVB-S2 7500 USB versiyonunu almak istiyorum ama diseqc ve sinyal kalitesini merak ediyorum daha önce kworld un usb versiyonunu almıştım diseqc çalıştırmıyodu ve sinyal gücüde 8 i geçmiyordu.

Özellikleri sitesinde yazıyordur yalan yazacak halleri yok diye düşünüyorum muhtemelen bununki ile aynıdır. Bu kart bende TRTHD (Eutelsat W3A daki) mesela sinyal %91 kalite %100 felan

(12-02-2012, 22:05)durka69 demiş ki:  KARDEŞ HAYIRLI OLSUN BEN 6 YIDIR SKY STAR KULANIYORUM SON 3 YILDIRDA SKYSTAR 2 HD KULLANIYORUM ÇOK MEMNUNUM SENİN KARTI BİLMİYORUM SKY STAR 2 HD DEN DAHA HIZLI DİYORSUN KULLANMAK LAZIM SENİN KART S2 DESTEKLİMİ

Skystar2 dedim Skystar 2 HD diyi bilemem. Ama normal Skystar2 den hızlı olduğu kesin. Tabiiki bu kart DVB-S2 destekli.

Alıntı

Sürücüler 1.Mesaja eklendi.

Alıntı

Bnede yeni aldım bu kartı aver a700pro dan sonra ilac gibi kart kanal gecişi stabil olması win7 64bit te sorunsuz cccam 2.1.3 hadu ile sıkıntısız izliyorum ama bir tek yerde takıldım oda dvbviewer için kumada tanıtamadım bir türlü bana yardımcı olurmusunuz arkadaşlar Big Grin
Alıntı

(17-02-2012, 22:12)cuneytnacar demiş ki:  Bnede yeni aldım bu kartı aver a700pro dan sonra ilac gibi kart kanal gecişi stabil olması win7 64bit te sorunsuz cccam 2.1.3 hadu ile sıkıntısız izliyorum ama bir tek yerde takıldım oda dvbviewer için kumada tanıtamadım bir türlü bana yardımcı olurmusunuz arkadaşlar Big Grin

Kısa anlatım 1.Mesaja eklendi.

Alıntı