What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

USB' den PCMCIA dönüştürme aparatları hakkında görüşlerim

S-Link veya rain marka USB' den yada PCI slottan  pcmcia arabirimine dönüştürme aparatları mevcut. İncelediğimRead bu ürünlerin hepsi Windows tarafında driver gerektirmeksizin otomatik olarak tanıtılıyor.

Benim merak ettiğim  bu çeviricileri  DVB player' larda plugin marifetiyle CI slotu olarak tanıtıp kullanabilsek ne kadar güzel olurdu. Belkide birileri bunu düşünüp çoktan işe koyulmuştur bile. Ok

USB'den veya PCI' dan pcmcia dönüştürücü aparatların 29-30 TL gibi cüzi fiyatına göre kimse SS HD2'nin CI slotuna 100, 120 TL bayılmakHuh istemez.

Eskiden Xcam modülleri güncelleyebilmek için laptobun pcmcia slotuna takıp ilgili sürücü ile winxp' ye tanıtıp kurduğumuzda Xcam modüle yazılım sürümü ve softcam atabiliyorduk.

Rain marka dönüştürücü
[Resim: RBYy2.jpg]
[Resim: uwFER.jpg]

PCI' dan pcmcia' dönüştürücü
[Resim: F32uI.jpg]

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

Hocam harika bir "adapter" bulmuşsunuz.

Ben sırf bu PCMCIA slot takıntısı yüzünden, eski model notebook almak zorunda kaldım. (HP 1237et)

Bende de 12 çeşit uydu modülü var. Zamanında Irdeto modülleri bazı donanım sürümlerini Euro irdeto olarak dönüştürmüştüm.

Esasında, bu PCMCIA slot kullanımında, İtalyan CAS Interface aparat ve diablo modül üreticisi olan firma, tüm birikimi elinde tutuyor. Bu firma isterse yazılım çıkarmak yoluyla, notebook'lardaki PCMCIA slot'ları ilave hiç bir parçaya gerek kalmayacak şekilde, kullandırabilir. Ama CAS2, CAS3 gibi donanım satıp, para kazanmak için, notebook'lara destek vermiyorlar malesef...

Hocam herneyse... Çok iyi bir donanım parçasının varlığından haberdar ettiniz.

Paylaşım için teşekkürler.

Saygılar, sevgiler.
Alıntı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi