What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SkyStar HD2, SD ve HD Codec Seçimi?

selamlar,
Ortalama 1 yıldır SkyStar HD2 kart kullanıyorum.
Çok sayıda codec denedim, ama istediğim Netliği alamadım.
Çok iyi bir Monitor ve ATI HD 6850 Ekran kartım var, ama geçenlerde Sıradan 70 ekran Tüpü bir TV gördüm, Kanal 7 açıktı görüntü inanılmaz net Cam gibi Hayret ettim.
Bendeki Monitor daha küçük mantıken daha net görüntü almam lazım bence..

Graph adında bişi duydum nedir ne işe yarar bilmiyorum, Ama görüntüyü Netleştirdiğini ve Pırıl Pırıl yaptığını, Ayrıca Altyazılardaki Okunmama sorununu düzelttiğini yazmışlar

Bendeki sorunlardan biride Bu Altyazı Hep veya Bazen çizgili ve biraz Titreme var

Dvb Viewer 4.5 Kullanıyprum, Maximum En iyi Net görüntü Almam için Önerebileceğiniz Nedir
Graph mı yüklemem lazım yada daha iyi Codec varmı Aşağıdaki resimdeki codecleri denedim ama
hiçbiri istediğim gibi değil

[Resim: codecn.png]
Alıntı

video renderer kısmı önemli codecler yeterli arcsoft, cyberlink bunlar çok başarılı codecler win 7 için wmr olacak video renderer veya farklı kombinasyonlar deneyerek işini hallet.
Alıntı

Zaten Cyberlink 11 kurmuşsun, ayarlarından DXVA (DirectX Video Acceleration) ve "Force bob" seçersen ekran kartına "dalgalanma" olmadan decode ettirmiş olursun ki bu da altyazılarda iyi sonuç vermesini sağlar... Win7 ve Vista için "EVR" renderer tercih etmen gerekecektir (dvbdream için, diğerlerinde test etmen gerek).

Unutma aynı kanal farklı uydularda farklı sonuçlar verebilir, eğer Türksat'taki yayını Eutelsat 7A'deki DT'nin verdiği yayınla karşılaştırsan farklılıklar olabilir. Birde günümüz teknolojisiyle çekilmiş kayıtlara ait gösterimle eski yeşilçam filmleri aynı kanalda bile görüntü farkı oluşturabilir. Senin tv'de gördüğün yayın HD kamera ile çekilmiş olup bilgisayarda baktığında ise eski bir video kaydına ait olabilir.

Skystar HD2 + ATi HD5850 + Dvbdream + Cyberlink 11 ile kaliteli görüntü alabiliyorum, tabi görüntü kaliteli geldiğinde Wink
Alıntı

[Resim: ad__z_1334521267.jpg]

win7 kullanıyorsun ,kodek modek masal benim fotodan bakarak hepsini aynı yap ,audio ya geçince de ac3 filter yüklüyse ac3 e onu seç ,başka hiçbir ek ayar veya kodek gerekmez,her yeri kodekle doldurmuşsun hepsini sil bence tek ihtiyacın microsoftun kendi dtv decoderi
Alıntı

(15-04-2012, 20:45)fdirtythings demiş ki:  Zaten Cyberlink 11 kurmuşsun, ayarlarından DXVA (DirectX Video Acceleration) ve "Force bob" seçersen ekran kartına "dalgalanma" olmadan decode ettirmiş olursun ki bu da altyazılarda iyi sonuç vermesini sağlar... Win7 ve Vista için "EVR" renderer tercih etmen gerekecektir (dvbdream için, diğerlerinde test etmen gerek).

Unutma aynı kanal farklı uydularda farklı sonuçlar verebilir, eğer Türksat'taki yayını Eutelsat 7A'deki DT'nin verdiği yayınla karşılaştırsan farklılıklar olabilir. Birde günümüz teknolojisiyle çekilmiş kayıtlara ait gösterimle eski yeşilçam filmleri aynı kanalda bile görüntü farkı oluşturabilir. Senin tv'de gördüğün yayın HD kamera ile çekilmiş olup bilgisayarda baktığında ise eski bir video kaydına ait olabilir.

Evet uydular arası görüntü farklı olabiliyor bunu biliyorum, diğer dediğin biraz karmaşık geldi.
Ben Örnek olarak Kanal 7 yi verdim, Diğer kanallarda mükemmel gösteriyordu.
100 Hz bir tüplü Televizyonda.. neyse

Zaten Cyberlink 11 kurmuşsun, ayarlarından DXVA (DirectX Video Acceleration) ve "Force bob" seçersen ekran kartına "dalgalanma" olmadan decode ettirmiş olursun ki bu da altyazılarda iyi sonuç vermesini sağlar
Bu dediğini yapamadım nasıl yapabiliirm Ayarlarda öyle bir yer göremedim
Alıntı

(15-04-2012, 20:45)fdirtythings demiş ki:  Zaten Cyberlink 11 kurmuşsun, ayarlarından DXVA (DirectX Video Acceleration) ve "Force bob" seçersen  ekran kartına "dalgalanma" olmadan decode ettirmiş olursun ki bu da altyazılarda iyi sonuç vermesini sağlar...

Ayarlara giriyorum ve değiştiriyorum ama Uygulama Tamam deyince Hiçbirşey değişmiyor tekrar girip bakıyorum hepsi eskisi gibi sıfırlanmış.
Kalıcı olarak nasıl değiştirebilirim ?
Alıntı

(04-05-2012, 23:22)By_Mustafa demiş ki:  Ayarlara giriyorum ve değiştiriyorum ama Uygulama Tamam deyince Hiçbirşey değişmiyor tekrar girip bakıyorum hepsi eskisi gibi sıfırlanmış.
Kalıcı olarak nasıl değiştirebilirim ?

programı yönetici olarak çalıştır.. tekrar dene.
Alıntı

(04-05-2012, 23:34)emre demiş ki:  programı yönetici olarak çalıştır.. tekrar dene.

Denedim Olmadı Confused
Aynı sorun devam ediyor
Alıntı

Gspot'tan dene, codec üzerinde sağ tıklayıp "property sheet" dediğinde ayar penceresi geliyor.
Alıntı