What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dvbviewer'da DXVA ile HD yayınları izlemek

Skystar HD2 tv kartım var..Bazı hd yayınlarda kasma ve donmalar oluyor.(sky calcio vb)
Ekran kartımın DXVA özelliği sayesinde dvbviewerda hd yayınları kasmadan izlemek istiyorum.
Dvbviewerda DXVA'yı nasıl aktif edebilirim?
Hangi codecleri kullanmalıyım ve ayarları nasıl olmalı?
Şöyle birşeyde var atv hd ve trt hd yayınlarda kesinlikle kasma yapmıyor..anlayamadım
***son olarakta altyazılarda titreme sorunu yaşıyorum bi türlü halledemedim

[Resim: cfu4b.jpg]

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

not:
amd athlon 3000 tek çekirdek
1gb ram
ati radeon hd 4600 seri agp ekran kartı
Alıntı

titreme codec kaynaklı.. settings den

[Resim: scaled.php?server=822&filename=codecn.png&res=landing]

renderer kısmı evr olacak..
Alıntı

[Resim: cltvp.jpg]

başka yardımcı olacak var mı?
sorun çözülmedi aynen devam ediyor
Alıntı

farklı kombinasyonlar dene sanırım cyberlink bağlantılarda (graph) sorunu var..

ayrıca bu konu kesin çözüm olacaktır. http://forum.skystar-2.com/windows-micro...-2794.html

konuda ki codecleri seçersen on numara kalite alırsın..
Alıntı

emre hocam verdiğin linkteki kodekleri daha önce kurmuştum sonuç aynı bana kalırsa sorun kodeklerden kaynaklanmıyor denemediğim kodek kalmadı başka ne olabilir ki
Alıntı

Bende herhangi bir sorun görünmüyor. Shark007 Codecs ile DVBViewer' da ayarlar aynen böyledir.
[Resim: 2e2qnok.jpg]
Video ayarları
[Resim: xlm5tv.jpg]
Ses ayarları
[Resim: 2vdo4rn.jpg]
Core2Quad Q6600 2.4 GHZ, 4GB ram, Ati Saphire HD5770 1G , OkOkOk

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

xp sp3 ü kurdum win 7 deki altyazı sorununu çözdüm ama görüntü beni win 7deki kadar tatmin etmiyor sanki win 7de altyazı sorunu olmasın rağmen daha çok netti
sonra hd yayınlarda denedim atv,trt hd lerde cpu kullanımı %15 lerde kasma yapmıyor ama burası önemli gel gelelim yabancı hd kanallarda kasma yapmayan kanalllar acayip kasıyor cpu %75 lerde
benim en çok dikkatimi çeken win 7 ile xp deki görüntü farkı oldu
saygılarımla
Alıntı

Ordinaryus sistemin biraz düşük, HD 1080p ve 720p görüntüler için en az çift çekirdek 2.8 işlemcin olması gerek ayrıca Ekran kartında güçlü olması gerek hd yayınları direk HD Ekran kartından alıyormuş bir yerde okudum onunla alakalı olabilir. Donma Codec lerle ilgili olacağını sanmıyorum. RAM DDR3 değildir sanırım DDR 2 dir 1cg ramda düşük donma sebebi o. Sistemini değiştirmen gerek.
Alıntı

@gokhan86

söylediklerinde haklısınız ben bu sistemle daha kötü bir performan bekliyordum ama yanıldım özellikle win 7de görüntü çok iyiydi hd yayınlarda kasma çok azdı lakin bi türlü altyazdıda ve görüntüdeki titreme sorununu çözemedim cevabınız için tşkler
Alıntı

Başka kodek paketi kurmadan XP O.S.'da yanlızca Shark007 vista kodek paketini yükleyip, program arayüzünden Power DVD 10 kodeklerini seçiniz. (Varsayılan ayarlarda windows kodekleri XP işletim sisteminde çalışmıyor) DVBViewer' dan da Power DVD seçimi yapıp deneyiniz, bakalım sonuç ne olacak.
[Resim: 2rrwbjb.jpg]
XP sistemde Shark007 win7 kodek paketi çalışmaz, kuruluma dahi izin vemez.

Zaman bulursam, üzerinde SS2 2.6c kartı bulunan eski emektar P4 Prescott 2,40GHZ 1GB ddr400 ATI 9250 256MB Vram'lı sisteme XP SP3 formatı yapacağım. DVBViewer 4.5.0 ile deneyip sonucu burada paylaşırım.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı