What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dvbviewer'da DXVA ile HD yayınları izlemek

kartın özelliklerinde Hd video için
işlemci: Intel Pentium 4D830 oder AMD Athlon x2 (Dual-Core) + 3 GHz
olması gerekmekte sizin sisteminiz biraz düşük ama seyrettiğinizi söylüyorsunuz

yazıdaki titremeler emre arkadaşın dediği gibi codeclerden kaynaklanabiliyor kurulu olan codecleri sistemden temizleyip tekrar yükleyebilirsiniz

[Resim: csk98.jpg]

bildiğim kadarı ile görüntü renderer kısmını evr olarak seçerseniz ekran kartını kullanmış olursunuz wmr9 seçerseniz işlemci üzerinden kullanmış olursunuz yada ben öyle biliyorum

teşekkürler

q6600+ddr3 4gb+nvidia8800gt
Alıntı

ekran kartı sürücülerini de güncelle..
Alıntı

yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum..sorunu çözmüş bulunmaktayım
tahmin ettiğim gibi sorun directx'ten kaynaklanıyormuş..

[Resim: csv63.jpg]

şimdi birkaç soru daha sormak istiyorum..
dxva'yı dvbviewerda aktif edemediğimi düşünüyorum.nasıl edebilirim? hd yayınlar çok kasıyor tabi bunda sistemin yetersizliğide rol oynuyor ama ben yinede takılmadan izleyebileceğimi düşünüyorum.çünkü 1080p filmleri media classic player'da sorunsuz izliyorum.diğer bir ilginç olay ise progdvb'de hd yayınlar kasma ve donma yapmıyor programın tek kötü özelliği kanal değiştirme hızı çok uzun zaman alıyor.yol gösterecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler..
Alıntı

soruna cevap bulabildin mi bilmiyorum ama en net cevabı ben veriyim çünkü aynı sıkıntıyı skycalcio gibi kanallarda bende yaşıyordum..
CoreAVC 3.0.1 _2b versiyonunu kullan ve donmalardan kurtul..
Alıntı

custom video renderers ı uncheck yap sadece enhanced video renderers ı kullan cyberlink,nvideo yada arcsoft decoderden hardware acceleration ı on yap cyberlink te dvxa1 i aktif et ekran kartın iyiyse tam performans alırsın bendede vardı titreme halloldu bence elecard kullan hardware acceleration wmr7 de bileçalışıyor.
Alıntı

ben sistemi değiştirdim artık dxva ile işim kalmadı ama yayınlarda yine sorun yaşıyorum..sanırım bu sorunu yaşayan arkadaşlar var.sinyal kalitesi çok iyi ama böyle takılmalar mozaikleşme oluyor böyle tuhaf sorunlar hep beni mi bulur.denemediğim kodek kalmadı ama nerde hata var onu bi türlü çözemedim.
Alıntı

üstad bir üst mesajda dediklerimi yaptınmı
dvxa ile işim kalmadı demen doğru değil win7 dxva2 yi destekliyor dvxa1 xp için
Alıntı

aynı sorun ben de yaşıyorum.sorunu nasıl çözdünüz
Alıntı

N'olursa olsun video çözme işlemini her zaman ekran kartına yüklemek en doğru seçim olacaktır.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı