What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

dvb s2 tv kartlarda 4K yayın dvbviewer

dvb s2 tv kartlarda 4K yayın dvbviewer ile oynatmışlar yüksek çözünürlükte yayın uydu sinyalleri
Alıntı

TR den sinyal alınsa bile 4K nın veri akışını çözebilecek ekran kartlarına çoğumuz sahip değiliz...

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Alıntı

bu sistemler ekran kartı ile alakalı değildir bendeki televizyon 1360 x 768 olduğu halde 1920 x 180 yayını seyrede biliyorum daha önce onboard 128 ekran kullanırkende 1920 x 1080 yayını seyrettim böyle birşey olamaz saygılarımla
Alıntı

(03-10-2012, 0:30)nexx45 demiş ki:  bu sistemler ekran kartı ile alakalı değildir bendeki televizyon 1360 x 768 olduğu halde 1920 x 1080 yayını seyrede biliyorum daha önce onboard 128 ekran kullanırkende 1920 x 1080 yayını seyrettim böyle birşey olamaz saygılarımla

bence fena halde yanılıyorsun..
Alıntı

bakalım sinyali yakında verirler zamanın içine bırakalım olayı sinyali ala bilseydim film olarak bakacaktım
Alıntı

Ekran kartı ile alakası şu ki gelen H.264 kodekli görüntüyü eğer bunları çözebilecek bir ekran kartımız varsa ona çözdürürüz ki, işlemci rahat çalışsın yok eğer ekran kartı bu H.264 (avc) kodeği çözemiyorsa mecburen bu iş işlemciye kalır ve işlemci yeteri kadar güçlü değilse dona dona bir HD kanal izlenir.

Şimdi bir 4K yayına gelirse, normal bir HD yayın 8mbit iken 4K nın veri akış hızı ise, 15-20 arası olur gibi bu çok büyük bir yük tabii bu kanala göre değişir 40Mbit olabilir. Bir blu-ray cd de ise veri akışı 27Mbit civarı dır ek olarak.

Son olarak şu sayfada

http://en.wikipedia.org/wiki/GeForce_600_Series

New features başlığına bakın orda

"Purevideo VP5 hardware video acceleration (up to 4K x 2K H.264 decode)" yazıyor buda demek oluyor ki GTX600 serisi 4K videoları donanımsal olarak çözebiliyor.

Ayrıca, şimdi denedim bir 4K video benim GTX460 ekran kartı çözemedi ve yük işlemciye bindi oda kaldıramadı ve cpu load %100 oldu dona dona 4K video izledim Big Grin Videonun özellikleri ise şöyle,

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : [email protected]
Format settings, CABAC : No
Format settings, ReFrames : 1 frame
Codec ID : avc1
Codec ID/Info : Advanced Video Coding
Duration : 2mn 11s
Bit rate : 28.7 Mbps
Maximum bit rate : 78.0 Mbps

Width : 4 096 pixels
Height : 2 304 pixels

Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 25.000 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.122
Stream size : 449 MiB

Görülecekki veri akışı sadece görüntü için minimum 28Mbit ile maksimum 78Mbit arasında değişiyormuş bizim ekran kartları ile bu iş yaş gibi. Belki ilerde düzgün bir kodek çıkar yükü paylaştırır cpu+gpu o zaman belki olur ama pek olacağınıda sanmam

Alıntı

daha doğru düzgün 16/9 a geçememişken yabancıların bunları denemesi fena halde canımı sıkıyor Big Grin

CANIM TÜRKİYEM ÖNCE ALLAHIMA SONRA ASKERLERİMİZE EMANET OL
Alıntı

(04-10-2012, 9:18)elektro_fb demiş ki:  Ekran kartı ile alakası şu ki gelen H.264 kodekli görüntüyü eğer bunları çözebilecek bir ekran kartımız varsa ona çözdürürüz ki, işlemci rahat çalışsın yok eğer ekran kartı bu H.264 (avc) kodeği çözemiyorsa mecburen bu iş işlemciye kalır ve işlemci yeteri kadar güçlü değilse dona dona bir HD kanal izlenir.

Şimdi bir 4K yayına gelirse, normal bir HD yayın 8mbit iken 4K nın veri akış hızı ise, 15-20 arası olur gibi bu çok büyük bir yük tabii bu kanala göre değişir 40Mbit olabilir. Bir blu-ray cd de ise veri akışı 27Mbit civarı dır ek olarak.

Son olarak şu sayfada

http://en.wikipedia.org/wiki/GeForce_600_Series

New features başlığına bakın orda

"Purevideo VP5 hardware video acceleration (up to 4K x 2K H.264 decode)" yazıyor buda demek oluyor ki GTX600 serisi 4K videoları donanımsal olarak çözebiliyor.

Ayrıca, şimdi denedim bir 4K video benim GTX460 ekran kartı çözemedi ve yük işlemciye bindi oda kaldıramadı ve cpu load %100 oldu dona dona 4K video izledim Big Grin Videonun özellikleri ise şöyle,

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : [email protected]
Format settings, CABAC : No
Format settings, ReFrames : 1 frame
Codec ID : avc1
Codec ID/Info : Advanced Video Coding
Duration : 2mn 11s
Bit rate : 28.7 Mbps
Maximum bit rate : 78.0 Mbps

Width : 4 096 pixels
Height : 2 304 pixels

Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 25.000 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.122
Stream size : 449 MiB

Görülecekki veri akışı sadece görüntü için minimum 28Mbit ile maksimum 78Mbit arasında değişiyormuş bizim ekran kartları ile bu iş yaş gibi. Belki ilerde düzgün bir kodek çıkar yükü paylaştırır cpu+gpu o zaman belki olur ama pek olacağınıda sanmam

ilk olarak 2 dakikalık filimin 450 mgb olduğunu belirteyim 4K nın tek birşey söyliyecem 4K eyer buysa kesinlikle diyorum izleyecez ben flimi baştan sona kadar windovs medya pleyerde dahi seyrettim bu görüntüyü dvb s2 kartlar ile alırsak yeterli mükemmel görüntü yine söylüyorum seyredecez kimse kendi sisteminde denemeden hiç bir parça almasın saygılarımla
Alıntı

windows media player de seyretmiş olduğum 4K videosu 450mbyte donmasız olarak seyrettim

[Resim: drxzb.jpg]
Alıntı

(08-10-2012, 3:42)nexx45 demiş ki:  windows media player de seyretmiş olduğum 4K video 450mbyte donmasız olarak seyrettim

[Resim: drxzb.jpg]

Güzel haber ama senin donanımıda ve kullanılan kodekleride belirtsen iyi olurdu diyeceğim ama windows media player da kodek leri göstermez.

Ek olarak şimdi bende windows media player da denedim açtı donmasız ilginç.
Bende işlemci E8500 ve video açıkken %60-%90 arası yani baya yüklüyor. Ram tarafında ise, kullanım 1GB iken 1,5GB çıktı bilginize

Alıntı