What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Next DiseqC Motor kurulum

@gogle

Senin attığın 43. mesajda 2.resim e bak orada kelepçenin vida gibi çıkıntıları varya somon ile sıktığın 4 parça. İşte bu 4 parçanın sağ taraftaki ikilisi değilde sol ikilisi fotoğraftan da görüldüğü üzere sola doğru yamuk geliyor sağdaki grup ise dümdüz geliyor. Bu büyük ihtimalle montajdan kaynaklanıyor. Sebebi ise, sağ taraftakileri ile sol taraftakilerin eşit sıkılmamasından olabilir. Ama bu sorun yapabilirmi o konuda bir fikrim ve tecrübem yok

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Alıntı

Kelepçeleri sıkarken hepsini teker, teker dengeli çevirerek sıkmalısınız. Bir tarafın somununu tamamen sıkarsanız diğer somunları sıkacak kadar boşluk kalmayacağı için dengesiz ve yamuk kalacaktır.

Öneri: dört somununda boşluğunu aldıktan sonra sinyallerede bakılarak, somunları sıkıştırma nedeniyle çanak antende en ufak sapmaya ve sinyal kaybı olmadan, dengeli bir şekilde sıkabilmek için her bir somunu birer turluk adımlarla ve dördünüde eşit şeklide sıkıştırmanız gerekmektedir.

Eğer U kelepçeleri dengesiz sıkmaktan dolayı yamulduysa yapacak pek bir şey yok. (yeni U kelpçe)
O yüzden bu işlerde işin acemilerine tavsiye niteliğinde, işin uzmanı olan birisinin yapmasını öneriyorum. Sonuçta aldığımız malzemeler, sudan ucuz ürünler değildir.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

zaten direği de tam 90 değil bir üst resimde gösterdiğim gibi birde bu latitude kısmı iki tarafta aynı rakamları denk getiremedim şimdilik böyle idare edeyimde ileride sağlam bir direkle motoru tamamen sökerek yapmayı planlıyorum
[Resim: idScQ.jpg]

CANIM TÜRKİYEM ÖNCE ALLAHIMA SONRA ASKERLERİMİZE EMANET OL
Alıntı

Bende Next DiseqC Motor lu çanak kurdurdum ama pek iyi randıman alamıyorum...çanağı tutan boru 90 derece ayarlı..bizzat kendim terazi ile ölçtüm..istanbul avrupa yakasında ikamet ediyorum...çanağı kuran usta enlem olarak Badr-4/5/6 @ 26° East uydusunu sabitledi..ama 30w Hispasat ve
Express-AM22 @ 53° East uydularını sabitlemedi...yani sadece 13e ve diğer orta konumdaki uyduları sabitledim...çanağı 30w hispasat uydusuna çevirdiğim zaman sinyal seviyesi % 51 geçmiyor ve kanalların hepsini bulmuyor..özellikle HD kanallar bulmuyor..kullandığım cihaz Atlanta HD Box...sağda ve solda bina ve benzeri sorun yaratacak nesne yok...yardımlarınızı bekliyorum...
Alıntı

arkadaşlar bende next diseqc motor aldım next minix hd ile usals modunda ayarladım ama sadece doğu limitindeki uyduları sirus'a kadar çekiyor thor dahil batı limitleri yok neden olabilir.. odaklama (0) noktam arabsat 36' derece il sakarya, bilgisi olan varmı acaba?
konuda yazan bilgilerin çoğundan yararlandım ama eksik bir şeyler var...
Alıntı

bende de türksattan thora kadar var ama bir milimlik sorun var onu ayarlayacamda üşeniyorum Big Grin

Alıntı

(21-01-2013, 22:18)gogle demiş ki:  bende de türksattan thora kadar var ama bir milimlik sorun var onu ayarlayacamda üşeniyorum Big Grin

kullandığım canak anten 80'lik ondan olabilirmiş 90 yada 110'luk ile dene batıya gidildikçe sinyal zayıflıyor diyorlarSad...alınca deneyeceğim
Alıntı

(22-01-2013, 16:56)cemocem demiş ki:  
(21-01-2013, 22:18)gogle demiş ki:  bende de türksattan thora kadar var ama bir milimlik sorun var onu ayarlayacamda üşeniyorum Big Grin

kullandığım canak anten 80'lik ondan olabilirmiş 90 yada 110'luk ile dene batıya gidildikçe sinyal zayıflıyor diyorlarSad...alınca deneyeceğim

hımm ben 90 lık kullanıyorum benim sorunum şuydu ben usalstan hispasata ayarlıyorum 1 milim yukarı kaldırınca 500 kanal buluyor ama türksat bozuluyor bir milim indirince türksat düzeliyor hispa bozuluyordu ama nisan gibi ayarlayacam bu sıralar havalar nemli Ok

Alıntı

(22-01-2013, 18:30)gogle demiş ki:  
(22-01-2013, 16:56)cemocem demiş ki:  

hımm ben 90 lık kullanıyorum benim sorunum şuydu ben usalstan hispasata ayarlıyorum 1 milim yukarı kaldırınca 500 kanal buluyor ama türksat bozuluyor bir milim indirince türksat düzeliyor hispa bozuluyordu ama nisan gibi ayarlayacam bu sıralar havalar nemli Ok

Aynı sorun benim kuzenin çanakta var...Türksatı ayarlıyorum Hotbird bozuluyor sinyal seviyesi olarak hotbird ayarlıyorum türksat bozuluyor...
Alıntı

havalar biraz ısınsın dayzek motora bakım yapacam o zaman bi video eklemeyi düşünüyorum

Alıntı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi