What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Next DiseqC Motor kurulum

arkadaşlar internetten cumartesi günü Next DiseqC Motor sipariş etmiştim bugün az önce elime ulaştı doğrusu bu kadar hızlı beklemiyordum
şimdi bunu kurmak için neler yapmalıyım kendim kurabilir miyim en iyisi uydu işiyle uğraşan birisini mi çağırayım birde manisa turgutluya hangi uyduyu ayarlamam gerekir
Next DiseqC Motor
[Resim: MiSCu.jpg]
[Resim: 49Pho.jpg]
[Resim: ff7l2.jpg]

CANIM TÜRKİYEM ÖNCE ALLAHIMA SONRA ASKERLERİMİZE EMANET OL
Alıntı

ülkenin batısı uydu konusunda pek sıkıntı çekmezsin.
Alıntı

benim toprak vardı işallah yakın zamanda girerde bana yardımcı olur

Alıntı

uydu kartıyla mı receiverle mi kullanacaksınız..
Alıntı

(26-11-2012, 17:54)emre demiş ki:  uydu kartıyla mı receiverle mi kullanacaksınız..

prof 7500 usb dvb s2 destekler deme

Alıntı

yalnız kargocuya içini açıp görmek istiyorum deyince biraz bozuldu sanki Big Grin

Alıntı

kargo hasarsız teslim edecek sende alacaksın bozuluyorsa bozulmayacağı bir iş yapsın..
Alıntı

Google earth' ten bulunduğunuz yerin enlem boylam bilgilerini tam olarak öğreniniz, DISEqC USALS destekli bir harici uydu alıcıya motoru bağlayıp, anten ayarlarından bulunduğunuz yerin enlem boylam bilgilerini girip uydular listesinden Türksat uydusunu seçtiğiniz anda motor, ilgili uyduya dönecektir.

Sonra çanağınızı motora takıp duymaç izlerinin gösterdiği şekilde çanak kelepçelerini motor şaftına sabitleyip sıkınız. DISEqC motor bulunduğunuz yerin enlem boylam değerlerine göre Türksat 42 E yi gösterdiği için yalnızca türksat uydusunu ayarlayıp motorun kelepçelerini sıkıştırıp sabitlediğiniz anda tüm uydular kuşağını ayarlamış oluyorsunuz.

Önemli not: DISEqC motorlu çanağınızı monte edeceğiniz direk yere 90 derece (dik açı) düşey eğimde olması Şarttır, bunu sağlayamazsanız çanak ayarınız doğru olmayacaktır. Örneğin direk, doğu batı yönünde dik açısında hata oldumu en tepedeki (orta konumdaki) uydulardan iyi, uçlara gidildikçe de zayıf sinyal alınır. Anten direğinin tam olarak 90 derece lik açıda olması çok önemlidir.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

(26-11-2012, 17:57)gogle demiş ki:  prof 7500 usb dvb s2 destekler deme

nextin bu model motorlularını ben Elazığ da kuruyorum ancak bunun ile ilgili anlatım hazırlamaya pek fırsatım olmadı ancak kurulumu yapar isen gerisinde pc deki kart ve program ayarlamalarında sana yardımcı olacak bir konu açtım umarım işine yarar konuyu ben prof usb ile hazırladım ss2 ilede kullanmak zor değil ancak ss2 profa göre daha ağır kalıyor tuner olarak prof daha verimli bide dvb-s2 oluşu bakımından prof kulanmak daha mantıklı. uzun lafın kısası konuya ilgili linkten ulaşabilirsin.

http://forum.skystar-2.com/dvbdream-5e-i...-6332.html
Alıntı

Manisa iline göre pusula ile 180 derece azimuth (yerel açı) güneye baktığınızda en tepenizdeki uydu -1,3 derece farkla yani 180 - 1,3 = 178,7 azimuth ile 28.2 Eutelsat 28A Astra 1N,2A,2B dir. DISEqC motor üzerindeki dönec göstergesine göre sola doğru 1.3 derece motorun üzerindeki butondan, motoru sürünüz. LNB, çanağa paralel ayarlı olacak, bilindik sinyal seviyesi ve senbol oranı en yüksek bir tp seçip sabit çanak ayarlar gibi uyduyu bulmaya çalışın. merkezdeki en tepenizdeki uyduyu bulup en iyi sinyal seviyesine çıkana kadar çanağı ayalayınız ve LNB polarite ayarıyla ( LNB'i sağa sola çevirerek) bir kez daha oynayıp sinyal seviyesinin en iyi olduğu konumda bırakıyoruz.
[Resim: 33jmkk6.jpg]
Daha sonra uydular listesinde 30W Hispasat uydusunu seçiyoruz buradan da uygun bir tp seçip motorun üzerindeki butondan, motoru en sağ tarafa, batıya doğru sürünüz. Motor dönec göstergesinde 68,2 yani 180 + 68,2 = 248,2 azimuth, 30 derece batı Hispasat uydusundan sinyal gelene dek devam etririniz uyduyu bulduğunuzda sinyal seviyesinin en iyi olduğu düzeye gelene dek motoru küçük adımlarla sağ sola sürünüz.
[Resim: r7kq3n.jpg]
Sıra geldi üçüncü uydumuza, uydular listesinde 53 E Experss AM22 uydusunu ve yine sinyal seviyesi ve senbol oranı yüksek bir tp seçiyoruz bu sefer motorun üzerindeki butondan, motoru en sola, doğuya doğru sürünüz. Motor dönec göstergesinde -37,5 yani 180 - 37,5 = 142,5 azimuth 53 E Experss AM22 uydusunu bulduğunuzda sinyal seviyesinin en iyi olduğu düzeye gelene dek motoru küçük adımlarla sağ sola sürünüz.

Böylelikle uydu kuşağına üç noktadan üçgeni kurmuş oluyorsunuz. En tepenize yakın olan uydu merkez, mümkün olan en sağdaki uydu batı, mümkün olan en soldaki uydu doğu olarak uydularınızı mekanik olarak ayarlamış oluyorsunuz. Üç uydudan da en iyi sinyal seviyesini almayı başardınızmı sadece o üç uyduyu değil, tüm uydu kuşağını sablona oturtmuş oluyorsunuz. Dodgy
[Resim: 2uz9mc2.jpg]

Önemli: çanak anten için kurulan ayak direğinin 90 derece tam düşey eğimde olduğunu varsayarak bu yukarıdaki anlatımlar geçerlidir.

Anten direğinin montajı doğu, batı yönünde hatalıysa, çanak anten ayarlaması sırasında merkezden batı yönündeki uyduları sıraya oturttunuz diyelim. Merkezden doğu yönüne en uca doğru gidildikçe, uyduları sıra, sıra geçerken sinyal seviyelerinde azalma olacaktır, en uçtaki uydudan ise hiç sinyal alamayabilirsiniz. Merkezden batı kanadını tutturdunuz, doğu kanadı zayıf. Merkezden doğu kanadını tutturdunuz, batı kanadınız zayıf kalacaktır. "Acaba ben nerede hata yaptım ReadIdea" diyerekten çatıda bol bol temiz hava almaya devam edeceksiniz demektir. Smile

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi