What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AltDVB'de Lav Filters kullanma

(01-03-2013, 16:42)emre demiş ki:  dikkatli oku yazdıklarımı lütfen sana grf dosyası lazım altdvb böyle çalışır programın ayarlarından codec seçeceksin. bunu dene eklentideki dosyayı Altdvb/Graphs içine kopyala ve AltDVB programını çalıştırıp sol menüden Settings (Ayarlar) penceresini açıp Video / DirectShow sekmesi altından DVB-Main ayarlarını açıyoruz ve Graph file bölümüne hazırladığımız lavfilters_altdvb_dvbking.grf dosyasının ismini yazıp Save & Apply düğmesine basıp ayarları kaydediyoruz.

dosya isminin başına dvb_eklersen "dvb_lavfilters_altdvb_dvbking.grf" eklersen otomatik görür. görmezse rescan graph file 'ye tıkla.

Hocam çalışmaya başladı. Öncelikle yardımınız için çok teşekkürler

Şu şekilde ekledim ve çalıştı ; "lavfilters_altdvb_dvbking.grf"

DS FİLTERS altında; "Lav Video Decoder" ve "Lav Audio Decoder" olarak görünmektedir.

Yalnız TRT 2'de altta kayan yazılar yine takılmalı malesef ?!...

DS FİLTERS altından, Lav Filters Decoder'i açtığımda;

Sağda; Hardware Decoder to use altından, DXVA(native) seçtim. Zira ATI 2400 HD kullandığımdan, bu seçenek kullanılabilir oluyor.

Sağ alta, Enable YADIF Deinterlacing kutucuğuna tik ekledim ve 50/60p seçimi yaptım.

Bu kayan yazılarda takılmayı gidermek için yapmam gereken başka ayar var mı?

Saygılar, sevgiler.
Alıntı

çok belirgin takılıyorsa iyi değil fakat az bir şey oluyor. Enable YADIF Deinterlacing ve 50/60p fark etti mi bir caps rica etsek kanallara ait..
Alıntı

(01-03-2013, 17:30)emre demiş ki:  Enable YADIF Deinterlacing ve 50/60p fark etti mi bir caps rica etsek kanallara ait..

Evet farketti hocam...

Özellikle video'da keskinlik oldukça arttı. (DVBViewer'den bile daha keskin diyebilirim.)

Screen Shoot ekleyeceğim ama, paint'e yapıştırdığımda siyah ekran oluyor.

Oysa DVBViewer ve Mytheatre'de resmi de, direkt alabiliyordum.

Resmi de "Screen shoot" etmek için özel bir ayar mı var?

Bu arada kayan yazılardaki takılmayı gidermek için, yapmam gereken bir ayar var mı?

Saygılar, sevgiler.
Alıntı

10. mesajdaki dosyayı yeniledim evr olanını dene bakalım başlarına dvb_ekledim elle yazmana gerek yok dvb_ olmayınıda kaldırırsın..

kayan yazılar için ekstra bir şey bilmiyorum evr olanla caps alabilirsin sanırım ekran alıntısı aracını dene veya direk klavyeden print screen ile
Alıntı

(01-03-2013, 17:54)emre demiş ki:  10. mesajdaki dosyayı yeniledim evr olanını dene bakalım başlarına dvb_ekledim elle yazmana gerek yok dvb_ olmayınıda kaldırırsın..

kayan yazılar için ekstra daha bir şey bilmiyorum evr olanla caps alabilirsin sanırım ekran alıntısı aracını dene veya direk klavyeden print screen ile

Hocam ikinci verdiğin her iki dosyayı da kullanınca, görüntü bozuldu. nerdeyse, logo kenarlarında testere dişlerini gördüm desem, abartmış olmam.

Bu nedenle, ilk verdiğiniz "lavfilters_altdvb_dvbking.grf" dosyaya döndüm.

İkinci verdiğiniz iki dosyalarda görüntü kalitesini bozacak bir etki var sanırım. (İki defa denedim)

Bu nedenle de screen shot alamadım. Zira resmi alsaydım bile çok bozuk bir görüntü sunacaktım.
Alıntı

iki dosya arasında fark yok dosya ismi dışında birinde dvb_ var diğerinde yok tırtıklanma yapması bundan değil yani. ayrıca yeni graphsı seçince kanalın görüntüsünün gidip gelmesi lazım. bence evr olanı seç ve Lav Filters Decoder ayarlarını kurcala Hardware Decoder'i mesela.. bozuk olması önemli değil ki siyah ekran çıkıyor mu çıkmıyor mu? screen shotta. Ayrıca evr olan sorunluysa zorlama altdvb'den kaynaklı bir durum olabilir hangisi daha net görüntü sunuyorsa onu kullan birde cpu kullanımına dikkat et hangisinde daha az.

ayrıca Intel G45 chipset, Clarkdale and Arrandale CPUs, ATI HD3xxx, HD4xxx and HD5xxx GPUs dxva2 native modu seçilmeli.
Alıntı

(01-03-2013, 18:19)emre demiş ki:  iki dosya arasında fark yok dosya ismi dışında birinde dvb_ var diğerinde yok tırtıklanma yapması bundan değil yani. ayrıca yeni graphsı seçince kanalın görüntüsünün gidip gelmesi lazım. bence evr olanı seç ve Lav Filters Decoder ayarlarını kurcala Hardware Decoder'i mesela.. bozuk olması önemli değil ki siyah ekran çıkıyor mu çıkmıyor mu? screen shotta. Ayrıca evr olan sorunluysa zorlama altdvb'den kaynaklı bir durum olabilir hangisi daha net görüntü sunuyorsa onu kullan birde cpu kullanımına dikkat et hangisinde daha az.

ayrıca Intel G45 chipset, Clarkdale and Arrandale CPUs, ATI HD3xxx, HD4xxx and HD5xxx GPUs dxva2 native modu seçilmeli.

son olarak bunu dene.

Hocam maalesef ikisini bir arada verdiğiniz verdiğiniz bu dosya "dvb_lavfilters_vmr_altdvb_dvbking.grf" ile görüntü testereler oluşuyor. Hatta programı bu graph dosyası ile kapatıp, tekrar açtım sonuç değişmedi.

Bu dosyalar ile görüntü kalitesi ve keskinlik iyidir ;

dvb_lavfilters_altdvb_dvbking.grf

Bu dosya ile ses var görüntü yok ; dvb_lavfilters_altdvb_overlay.grf

Tarif ettiğiniz seçimler, bahsettiğiniz gibidir.

Saygılar, sevgiler.
Alıntı

yanlış doğru dosya dvb_lavfilters_evr_altdvb_dvbking.grf
Alıntı

arkadaş tekrar indir bunu http://forum.skystar-2.com/attachment.php?aid=7968
Alıntı

(01-03-2013, 19:13)emre demiş ki:  arkadaş tekrar indir bunu http://forum.skystar-2.com/attachment.php?aid=7968

Hocam bu dosyaları indirdim, son durum şudur ;

Bu dosyada görüntü var ve kalitesi iyi ; "dvb_lavfilters_altdvb_dvbking.grf"

Bu dosyada görüntü anlık gidip geliyor ve sonrası siyah ekran. Ama ses var ; "dvb_lavfilters_altdvb_overlay.grf"

Bu dosyada görüntü hiç yok.(Siyah ekran). Ama ses var ; "dvb_lavfilters_evr_altdvb_dvbking.grf"

Saygılar, sevgiler.
Alıntı