What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AltDVB'de Lav Filters kullanma

tamam iyi seyirler. ileride deneyimlerini paylaşırsın. graph dosyası oluşturmayı öğren.
Alıntı

(01-03-2013, 19:30)emre demiş ki:  tamam iyi seyirler. ileride deneyimlerini paylaşırsın. graph dosyası oluşturmayı öğren.

Hocam yardımınız için teşekkürler.

Malum register.bat dosyası olmadığından, graph dosyası oluşturamamıştım !...
(Varsa siz yada diğer arkadaşlar *.bat dosyasını paylaşırsanız memnun olurum.)

Buradaki konu başlığının ALTDVB'yi kurmakta zorluk yaşayanlara çok yararı olacağına eminim.

Elinize, emeğinize sağlık...

Saygılar, sevgiler.
Alıntı

register.bat DirectShow Filter menüsü altında, "ALT-DVB AVScr" göremediğin için söylemiştim belki bulamadın. ama onlada alakası olmaya bilir Graphedit programı XP dışında sorun çıkarıyor sanırım farklı bir program var linkten indir Windows 7-8 sorunsuz. http://skystar-2.com/server.php?filename...studio.zip
Alıntı

(01-03-2013, 19:50)emre demiş ki:  register.bat DirectShow Filter menüsü altında, "ALT-DVB AVScr" göremediğin için söylemiştim belkie bulamamamışsındır. ama onlada alakası olmaya bilir Graphedit programı XP dışında sorun çıkarıyor sanırım farklı bir program var linkten indir Windows 7-8 sorunsuz. http://skystar-2.com/server.php?filename...studio.zip

Hocam bu sefer tam 12'den isabet oldu. Çok çok teşekkür ederim.

Graph Studio prgramı ALTDVB'yi gördü ve graph dosyası yaptım.
Alıntı

Resim yakalamak için çok uğraştım ama başaramadım.

ALTDVB + Lav Filters'in görüntüdeki keskinlik ve berraklığının görülebilmesi için, en az iki dakikalık video kaydı ekliyorum. Kayıt TRT 2'den yapılmıştır.

http://www.4shared.com/file/Hw3OeouU/201...HABER.html

Saygılar, sevgiler.
Alıntı

(05-03-2013, 0:32)serkanguzel demiş ki:  Resim yakalamak için çok uğraştım ama başaramadım.

ALTDVB + Lav Filters'in görüntüdeki keskinlik ve berraklığının görülebilmesi için, en az iki dakikalık video kaydı ekliyorum. Kayıt TRT 2'den yapılmıştır.

http://www.4shared.com/file/Hw3OeouU/201...HABER.html

Saygılar, sevgiler.

Aynı keskinlik DVBviewer'da da mümkün rendereri System Default olarak belirleyeceksin Wink

Direcx bölümündeki Video A tabındaki mpeg-2 decoder LAV Filter, Video Renderer'ı system default yap..

Video B tabına geç,

Auto B conditions kısmında H.264 yaz ve buradaki "h264 video decoder" bölümünü LavFilters, Video renderer'ini EVR olarak belirle.

Şimdi ne yapmış olduk, SD yayınlarda VMR'yı kullanacak DVBviewer, HD yayınlarda EVR'yi kullanacak çünkü HD yayınlarda DXVA'nın devreye girmesi için rendererin evr olması şart yoksa HD yayınlarda gpu hiç aktifleşmeyecek herşeyi CPU yapacaktır. (Ek olarak DXVA'nin aktifleşmesi için, codek arayüzünden dxva'yı aktifleştirmek gerekiyor, LavFilters iiçn örnek olarak Hardware Decoder To use bölümü , DXVA 2 (native) olarak belirlenmeli, eğer yaninde Acive yazarsa DXVA aktif demektir)

Bu arada VMR'yi DVBviewer'da kullanabilmek için Aero teması değil, Windows 7 temel temasını kullanmak gerekiyor,
Alıntı

@malcolm altdvb de doğru sadece vmr çalışıyor ve daha nette oluyor fakat cpu desteği yok ama güncel bir ekran kart, farklı player, win7 evr ile aynı netlik keskinlik düşük cpu ile sağlanabiliyor. Bu da sanırım altdvb'nin DvbAvSrc.ax sinden kaynaklı.
Alıntı

(05-03-2013, 2:29)emre demiş ki:  @malcolm altdvb de doğru sadece vmr çalışıyor ve daha nette oluyor fakat cpu desteği yok ama güncel bir ekran kart, farklı player, win7 evr ile aynı netlik keskinlik düşük cpu ile sağlanabiliyor. Bu da sanırım altdvb'nin DvbAvSrc.ax sinden kaynaklı.

@emre en güncel ekran kartlarında dediğin doğru olabilir,

Ati hd 4350 var şuan bende, önceden de x1550 vardı.

ikisinde de,
özelikle SD yayınlarda, VMR ile EVR arasında çok az kesinlik farkı var, ve denildiği gibi VMR'deki kesinklik caps edilemediği için, kişinin bizzat denemesi gerekiyor.

ben ilk Win7'ye geçtiğimde VMR'yi DVBviewer'da çalıştıramayınca geri XP'ye dönmüştüm. EVR görüntüye çok az bulanıklık veriyor, bunu VMR' ile sürekli izleyenler anlayabilir. ancak bu dediğim ekran kartından ekran kartına da değişken bir durum olabilir.
Alıntı

@malcolm directx11 destekli ekran kartı, Win 7 ile bu tür sorunlar ortadan kalmış durumda. XP'nin de Directx 9' un da miadı doldu. Vista dan itibaren evr desteği geldi.
Alıntı

the problem is with evr render of windows 7 and altdvb

[Resim: 7485.jpg]
Alıntı