What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Youtube de "Video oynatılamadı Sonra Tekrar Deneyin" Hatası

[Resim: p0hgt.jpg]
[Resim: 2765469573.png]
Arkadaşlar Evde iki ayrı pc var Her ikisindede Youtube de üstte resimde Gördüğünüz Gibi "Video oynatılamadı Sonra Tekrar Deneyin" Hatası verip Youtube de hiç bir videoyu oynatmıyor. modem denedim , başka işletim sistemi denedim . hatta dns adresi denedim hiç sorun değişmedi. benim oturduğum civarda sadece benim internet hattında bu hatayı veriyor. Diğer mahallelide youtubede böyle bir sorun yok. daha ilginci. youtube sorunu hiç sorunu olmayan arkadaşların Bilgisayarını benim internet hattıma bağladığımızda yine aynı hatayı veriyor. sorunun internett hattımda olduğunuda Bağlı olduğumuz BURSA TTNET Bölge Müdürlüğündemnde teyit ettiler.lakin çözülemedi.. Hatta 4 -5 kez benim portun Bağlı olduğu serverin yazılımını güncellediklerinde 3-4 saat youtubede videolar anında oynatmaya başlarken 3-4 saat sonra yine aynı hatayı verdi. işin garip yanı bu hata sadece Windows tabanlı işletim sistemlerinde oluyor.Diğer mesela Android ve sybiam işletim sistemli cihazlrda sorun olmuyor. Youtube yi sorunsuz izleyen arkadaşların o bilgisayarları benim hattıma bağladıkları youtube nin hiç çalışmaması lakin benim bu youtube de video oynatmayan bilgisayarım onların Hattında youtube hiç sorunsuz çalışması oldukça garip geldi. hatta pc lere giden Ethernet bağlantılarını bile Ayırıp denedim . modemler denedim Yine çözüm olmadı.
bu konuda üstte yazdıklarım konusunda fikri olan bir bilgisi olan varmı ?
Alıntı

Bence, ethernet kartı ile windows sürücüsü ve şebeke arasında bir uyumsuzluk olabilir.
İlk önce kurulu sürücüyü temizle sonra yenisini kur öyle dene.

Bir başka öneri ise, eğer windows xp kullanıyorsan sanal windows 7 kur dene bakalım sanal işletim sistemi ile video izleyebilecekmisin.

Aşağıdaki linkteki program indirilip fastest dns ile hızlı bir dns bulunup Apply ile uygulanıp pc ye bir reset atarak denenebilir.
.zip DnsJumper_v1.0.5.zip Boyut: 530.9 KB  İndirilme: 19

İlk aklıma gelenler bunlar

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Alıntı

hepsini denedim sonuç aynıydı iki pc var biri WIN 7 x86 DİĞER WIN8 X64 durum ikisindede aynı hatta XP KURDUM Durum aynı idi , zaten Daha sonra Sorun TTNET den çıktı. şu an için Hallettiler. şu an youtube normal çalışıyor. ilk önce TTnet den ISS deki Asıl sorunu hallettiler. Daha sonrada Santralden bizim eve gelen Telefon Hattında daha başka data hızıylada ilgili diğer başka bir problemler olduğunu söyleyip . saaatlerce uğraşıp. Arızayı tesbit edip giderdiklerini söylediler. .Bağlatı hızımdada Gözle görülür bir değer farkları oldu. . sağolsunlar şu an sorunum çözülmüş görünüyor. Bu şikayeti Yaşayan arkadaşlara belki bir faydası olur.. bu ADSL hattımda sadece windows tabanlı işletim sistemlerinde yaşadığım bu sorun idi Linux , sybiam .android tabanlı cihazlarda YOUBE sorunsuz çalışıyordu. sadece Windows tabanlı işletim sistemlerinde sorun yaşıyordum. kesin olarak TTNET kaynaklı çıktı. bilginize yani. ilginiziçin Teşekkür ederim sağolasınız.
Alıntı

yine aynı hatayı hatayı verdi. evde iki masaüstü pc var ikisindede durum aynı idi. lakin bu sefer bende olmadığı için TTNET Teknisyenlerinden denemek için LAPTOP getirmelerini istedim ve çok şaşırdığım bir durum oldu. birde baktım LAPTOPTA dizüstü PC lerde hiç youtube sorunsuz çalıştı , lakin diğer denediğim tüm masaüstü pc lerde youtube hata veriyor hala.. yani youtubeyi sorunsuz izleyen bir arkadaşın masaüstü pc sini alıp benim adsl hattına bağladığımızda o arkadaşında pc sinde youtube çalışmadı. nasıl bir arıza anlamadım gitti. masaüstü pc lerde tekrar tekrar işletim sistemi kurup denediğim halde düzelmemişti. lakin sybiam ,android tabancı mobil cihazları bu adsl hattında WI-FI ile denediğimde sorunsuz youtube çalışıyor. hatta maSaüstü pc leri usb den kablosuz ZYXELL WI-FI aparat ile deneyerek kablosuz masaüstü pc den bağlanayım dedim yine sorun aynı . çözümü nedir iyice bunaldım. ktunnelde bir çözüm olmuyor. hatta dahada beter kasıyor. hala yokmu bir çözüm arkadaşlar. burda veya başka forumlarda yazılanlaran denemediğim kalmadı. lakin masaüstü hiç bir pc de bendeki internet hattından yotube videoları izlenemiyor hala..ve bu sorun sadece TTNET kullanıcılarında oluyor. TTNET dışındaki diğer a ISS lerin kullanıcılarında olmuyor. o da dikkatimi çekti..
Alıntı

bence senin PC de sorun var.
Alıntı

evde iki pc var. hatta benim pc yi başka bir komşunun internet hattına taktığımda youtube sorunsuz çalışıyor. ve birde o youtube sorunu olmayan komşunun pc sini Benim adsl hattına bağladığımda yine youtube çalışmıyor. modemide denedim. başka ne kaldı. zaten ADSL de o hata başladığı an her 2 bilgisayarımdada aynı anda youtube çalışmaz oluyor. çalıştığı zmanlardada her iki bilgisayarda sorunsuz çalışıyor. nasıl pc de hata olsunki. başka internet hattına taktığımda pc de sorunsuz youtube gösteriyor . sadece benim hatta youtube de video oynatılamıyor hatası veriyor.
Alıntı

Yalnız dikkatimi çeken bir nokta daha var.

[Resim: pkm5m.jpg]
oda ,intenet Explrer 10 da (Windows 8 masaüstü kullanımda ) eklentileri yönet kısmında " java Plug-in " leri, kapatıp açtığımda Youtube çalışıyor !!!!!
[Resim: pkm75.jpg]

Bu ara javayı da komple kaldırıp tekrar kurdum. hatta format atıp sıfırdan Windows u ve java son sürümü Tekrar kurdum durum tekrar aynı. lakin başka bir internet hattında böyle bir şeye gerek duymadan youtube çalışıyor. hatta bu hatta bağladığım ne kadar masaüstü pc varya bu java işlemini yapmak zorunda kalıyorum. bu hatta laptop bağladığımda hiç bir işleme gerek kalmadan youtube sorunsuz çalışıyor. ne alakası olabilir onu anlayamadım gitti.
Alıntı