What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ekran Kartı ile İlgili Sorum Var

Asus VH197D 18.5'' Geniş Ekran LED LCD
Alıntı

monitörün olması gereken çözünürlüğü bu 1366 x 768
masasütüne sağ tık ekran çözünürlüğü - gelişmiş ayarlar - monitör - ekran yenileme sıklığı orada desteklenmeyen modları gizle tıklı olsun.

60 hz de dalgalanma yapmaması lazım o zaman çözünürlüğü bir kademe düşüreceksin o zaman 75hz yapacaksın bende 60hz kullanıyorum ama dalgalanma yok lcd crt ler gibi değil hz olayına takılma.
Alıntı

Hiçbir türlü 1152'den yüksek yapınca olmuyor.Dalgalanma en az bu haliyle.
Konu bu değildi ama baştan anlatayım.1-1.5 sene önce SkyStarHD2 kart aldım.Bilgisayarımda Winxp vardı.Montajı yapıp pc'yi açar açmaz dalgalanma olduğunu farkettim.Daha sonra vga kabloyu değiştirdim.Yeni aldığım kabloyla keskinlik çok berbat oldu.Tekrar eski kabloyu bağladım.Daha sonra Win7 kurdum.Win7'de daha çok dalgalanma yapmaya başladı,ben de çözünürlüğü değiştirerek(düşürerek) en uygun bu halde kullanmaya başladım.Özellikle evde fırın,ütüi,kombi gibi çok elektrik çeken aletler çalışınca dalgalanma daha artıyor.Bu yüzden powerda mı sorun var diye de düşünüyorum.Psu 500 watt.Ya da ekran kartını değiştirip onboarddan ayırırsam grafikleri hem bu problemi çözerim hem de takılmadan hd seyredebilirim diye düşündüm.Doğru mu yanlış mı pek emin değilim ama o yüzden yeni ekran kartı alayım dedim kendi kendime.Ama daha önce de dediğim gibi 2005-2006 gibi aldığım seg marka kalitesiz pc/monitörü denediğimde bu dalgalanma olmuyor.Hatta LG Led monitör/tv var,onu mu denesem diyorum.Üşendim biraz da hem de yeni diye bozarız filan dedimBig Grin
Alıntı

PSU dan olabilirde olmayabilirde en iyisi monitor ü al başka uygun bir yerde dene iş yeri olur akraba olur Big Grin Eğer oralarda bu dalgalanma olmaz ise sizin şebekedede sıkıntı olabilir veya psu dada. Şuda var eğer sen ortak lnb felan kullanıyorsan senin alıcı-tv ikilisinde gelen gürültü monitor u bozuyor olabilir. Şunu dene bence evdeki herşeyin enerjisini kes bak bakalım ne oluyor titreme olmazsa sırayla hepsini aç sebep olanı bulursun böylece

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Alıntı

Bu arada Led Tv'yi pc'ye bağladım.1900X1080 çözünürlükte 60 hz. yenileme hızıyla kombiyi çalıştırmama rağmen hiçbir dalgalanma olmuyor.Sanırım monitör bozuk.
Alıntı

onboard ekran kartın 1920x1440@75Hz ye kadar destek veriyormuş?
Alıntı

AMD Hawai serisini tanıttıktan sonra Nvidia nın fiyat indirimine gideceği yönünde haberler var. Fiyat düşüşü seni bir üst modele taşıyabilir. Bilgin olsun.
Alıntı

Teşekkürler.Çok da acelem yok,bekleyebilirim.
Peki,bu yüksek cpu olayını nasıl çözeceğim? winxp'de de ,daha sonra bir ara vista kurmuştum,onda da ve win7'de de hep aynı hd kanal açınca kısa bir süre sonra cpu %80-90 lara çıkıyo ve donmalar başlıyor.
Alıntı

Kodekde Arcsoft seçmen belki biraz faydalı olabilir en az sistem kaynağı kullanan kodek diye biliyorum. İşlemci sanırım Pentium 4 ayarında bir işlemci ya da o dönemin P4 de karşılık gelen teknolojisi. Ben P4'de sorun yaşamıştım işlemcinin HD performansını araştırmanı tavsiye ederim. Ayrıca gereksiz yere çalışan programları da kapatmayı dene. Ekran üzerinde hoparlör varsa onu kullandığında ekranda titreme yaptığını şahit oldum. Ancak her ekran yapmıyor. Kolay gelsin.
Alıntı

Aşağıdaki kartlardan hangisi tercih etmeliyim?
Asus VGA GT630 2 GB 128Bit DDR3 16X

Asus HD6570 GDDR3 2GB 128Bit AMD Radeon DX11
Alıntı