What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Skystar S2 arıza

Kod 12:Bu aygıt, kullanabileceği yeterli boş kaynak bulamıyor. Bu aygıtı kullanmak istiyorsanız bu sistemdeki diğer aygıtlardan birini devre dışı bırakmanız gerekir.

Bu kartı alırken diğerlerine göre ucuz olmasından şüphelenmiştim zaten.

Sorun şu: Genellikle bilgisayar açtığımda. Driver yüklenmiyor ve aygıt yöneticinde kod 12 hatası veriyor. (technisatın sağ dipteki kırmızı simgesi sarı ünlem işaretli oluyor)
Hata vermeden açıldığında ise bazı kanallarda izlerken sürekli görüntü gidip geliyor 2-3 saniye boyunca.

Bilgisayarı 10 kere açsam en az 5 inde driver yüklenmiyor. İlk başlarda bunun win 10 ile ilgili düşünüyordum fakat win 7 de de aynı hatayı veriyor. PCI slot değiştirdim farketmiyor. Başka bilgisayarda da aynı hataları alınca kartta arıza olduğunu düşünüyorum.
Kartın neresi arızalı acaba? Tamir olur mu?
Anakarttan voltaj mı az geliyor anlamıyorum.
Çünkü AMD Fx işlemcime overclock yaptığımda 4.9 ghz ye çektiğimde kartın sürücüsü sorunsuz yükleniyor. Ama arada görüntü kesilmeleri devam ediyor yine.

[Resim: vZgV1m.jpg]
Alıntı

sorun kartta değil.
sorun ana kartta ana kartı bios dan lanı aç güncellemeli aç biostan bu birazda yazılımdaki aksaklık xp de olmaz böyle sorunlar yapamadılar.
Alıntı

Anakart bios ayarlarında M.İ.T- Advanced frequency settings- Advanced CPU core features ayarlarındak: CPU unlock = Enabled yapınca artık hata almıyorum.
Alıntı