What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sırt Çantasıyla Uçmanın Bedeli Açıklandı
#1

Geçtiğimiz yıl test videoları rekorları kıran Jetlev adlı aracın satış fiyatı açıklandı. Peki sır çantanızla uçmanın bedeli ne kadar olacak?
Jetpack’ler sinema izleyicileri için alışılagelmiş bir teknoloji. James Bond filmlerinden Star Wars’a kadar sayısız yapımda sırtlarındaki jet motorlarıyla uçan insanlar gördük. Gerçek hayatta ise bu teknolojinin gelişmesi 50 yıla yakın bir süre aldı. Nazi Almanya’sı tarafından hazırlanan jetpack prototipleri teknik yetersizlikler nedeniyle hiçbir zaman filmlerdeki kadar kullanışlı hale gelemedi. Soğuk savaşta da kısa mesafeli kaçışlar için kullanılan teknoloji yakıt sorunu nedeniyle pek yaygınlaşamadı.

Nasıl Uçuyorlar?

Jetlev firması, bu araçların tasarımı biraz değiştirip gerçekten uzun süre kullanılabilen bir jetpack tasarlamak için çalışıyordu. Geçtiğimiz yıl tanıtım rekorları internet’te paylaşım rekorları kıran sistem uçmak için benzin yerine suyu kullanıyor. Havuz ya da göl gibi ortamlarda kullanılan sistem, kablosuyla bir yandan yüklü miktarda su depoluyor öteki yandan ise püskürtme gücüyle jetpack’i giyen kişiyi uçuruyor. Jetlev bu teknolojilerinin satış tarihini ve fiyatını bugün internet sitelerinden açıkladı. Filmlerdeki gibi uçmanın fiyatı 99 bin dolar olacak. 2012 yılından itibaren satışa sunulacak olan bu sistem ile yerden 15 metre kadar yükseğe yükselebilirsiniz.

Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi