What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

sky star 2 yayın akış hızı
#1

arkadaşlar, skystar 2 pci tv kartı neden standart bir tv recevierden 1-2 sn yayını geç alıyor? Bunun codeklemi yoksa DVB playerden mi kaynaklanıyor?
Alıntı
#2

video sinyali karta geliyor, kart bunu işleyip dvb oynatıcıya veriyor codecler görüntüye çeviriyor. bu işlemler 1-2sn farka neden olabiliyor.

Receiver de hardware codec olduğu için işlemler daha hızlı olmakta.
Alıntı
#3

teşekkür ettim çok tatmin edici bir cevap verdiniz, peki görüntü kalitesi olarak tv receiver mi yoksa skystar2 mi haha iyi?
Alıntı
#4

uydu kartı daha iyi şöyleki receiverden çıkan görüntü sinyalinin tv ye iletimi sırasındaki kayıplar bilgisayarda yaşanmayacağı için, ayrıca birde lcd monitör kullanıyorsanız receiver+tv ikilisinden daha kaliteli tv izlersiniz.
Alıntı
#5

tekrar teşeşkür ettim birde kodek tavsiye edermisiniz? Ekran kartım nvidia çipli. Özeliklede futbol maçlarında.
Alıntı
#6

http://www.skystar-2.com/vatools.htm elecard mpeg2 var kullan sorun çıkarmaz tüm dvb oyantıcılarda kullanırsın sistemi yormaz. dosyanın içinde nasıl kullanacağın yazıyor.
Alıntı
#7

peki bende bir soru yönelteyim normal receiverdan aldığm sinyal kalitesini skystar 2 de alamıyorum örnek vericek olursam receiverden 95 - 96 sinyal alırken aynı kabloyu receiverden çıkarıp sky star2 ye taktığımda sinyal 28 - 30 seviyelerine iniyoo bunun sebebi ne olabilir daha önce sorunun kablodan olduğunu söylediler piyasada satılan en iyi kabloyu aldım yine aynı lnb yi değiştirdim yine aynı sorun düzelmedi...
Alıntı
#8

bu kadar düşmesi anormal, normalde yazılımsal olarak ufak düşüşler oluyor ancak 95-96 lardan 28-30 seviyelerine düşmesi ilginç eğer görüntüde donma yoksa bu düşüş dediğim gibi yalnış sinyal ölçülmesinden kaynaklıdır.
Alıntı
#9

görüntüde donma oluyoo ama çoğu kanalda değil ben bu sky star 2 üzerindeki bobin sargılarıyla ilgili bi duyum aldım onla alakalı olabilirmi
Alıntı
#10

kartını sıfır almadın mı? her sorunu bobine bağlamak yanlış olur. receiver da 95-96 sinyal aldığın kanallarda donma oluyor mu? önemli olan bu.
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi