What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

skystar2 sinyal sorunu

Net Framework 1.1 + 2.0 SP2 + 3.0 SP2 + 3.5 SP1 bunların hepsi yüklü

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Alıntı

Merhaba bende 3 senedir sky star2 kullanıyorum. fakat ne olduysa sinyal alamaz oldum az önce çatıya çıktım anten de bi problem yok. progdvb de bir problem yok. tv kartı söküp taktım. window 7 codec pack yükledim denedim. format attım. program güncel sürücü güncel. bu sorunu tam olarak anlayamadım ilk kez böyle bişeyle karşılaşıyorum. netten araştırınca kısa devre diyebişey diyorlar ama ondanda bişiy anlamadım...
Alıntı

kartı yuvasından çıkartıp tekrar taktım yüzde 49 sinyal var idi şimdi sinyalde vermiyor. sinyalde gitti ne yapmalıyım
Alıntı

Dostum, öncelikle kartı yuvasından çıkar alkol oranı yüksek bir kolonya ve yumuşak bir bezle sadece kart yuvasına giren yeri güzelce sil ve bir kaç dakika kurut. Karta giren anten kablosunun ortadaki tekli kablosunu 1 santimden daha uzun yap ve çoklu tellerin tekli tele temas etmediğinden emin ol. Takarken tekli telin karta doğru bir şekilde girdiğinden emin ol. Eminim çalışacaktır. Lakin yüzde 49 sinyal alıyorsan çanak az kaymış demektir. Çanak antenci getirmeni ve çanağı sabitlemesini tavsiye ederim. Her şey rağmen olmadıysa yazarsan çözümünde bakarız.
Alıntı

Merhaba şimdi söylediğiniz ğibi kartı yuvasından çıkarıp kart yuvasına giren yeri iyce sildim ve kuruttum tekrar taktım. tekli telide dediğiniz gibi yaptım yine aynı.. yarın sabah diğer tv de deneyeceğim. evde 3 tane televizyon var. benim kartın uydu anteni kablosu ayrı. diğer 2 televizyon çalışıyor. diğer televizyon kablosundan denerim çalışırsa antende veya kabloda sorun vardır yine çalışmassa ne olacak ????
Alıntı

Deneyince sonucu yaz dostum. Bir kaç ihtimal daha var. Bu ihtimali eleyelim. En büyük olasılık bu çünkü.
Alıntı

merhaba dostum, tv kartını diğer ev televizyonunda denedim çok güzel çalışıyor.
yaa antende yerinde duruyor zaten çanak anteni yere sabitliyorlar kımıldaması imkansız fakat oynayan yeri kablonun ucunun gittiği yer oradan oynamış olabilirmi eğer oradan oynamış ise ben elimde düzeltebilirmiyim birini pc nin başına bırakır bende orası hareket ettirrim zaten sinyali görürse hemen yayın geliyor. bu aralar parasızım zaten birde en az 25 tl bayılmak istemiyorum..
Alıntı

Tam olarak söylemeye çalıştığım bu zaten. Ya lnbye giren ya da karta giren vidayı doğru takman lazım. İçteki kablolar birbirine temas etmemeli. Yapar tabi herkes yapar. 25 vermeye gerek yok. Yukardan gelen kabloyu televizyon alıcına tak dene. Yine sinyal yoksa o dediğim vidaya iyi bak. Bağlantı vidası.
Alıntı

Merhaba, şimdi de tv kartıyla kullandığım anteni televizyon ve recever ile denedim ama çalışmadı. vidaları dediğiniz gibi kullandım zaten çatıdakini hiç ellememiştim. tv kartına giden vidayı denedim çalıştırmadı. ozaman tekbir sorun kalıyor oda kabloda veya rüzgardan dolayı lnb oynamış olabilir veya kablo kırılmış olabilir ihtimali var önce lnb ayarlarını kendim yapmaya çalışacağım pc nin başına kardeşimi bırakıcam telefonla haberleşerek ayarlamaya çalışacam. herşey için tşkler dostum çok saol.
Alıntı

bende de aynı canak ayarları süper ama bu bazı kanalların sinyalleri yok bazıları 50 47 30 28 diye devam ediyor
Alıntı