What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SS2 Kumanda Tanıtılması
#1

ya arkadaşlar benim kumandam hiç çalşmıyor kumanda alıcım comport cd siyle beraber kurdum ama x diye işaretledigim yerde numaralar gözükmüyor neden acaba ?

[Resim: attachment.php?aid=1543]
Alıntı
#2

Uz. kumanda yada usb alıcınızda sorun vardır, teste başlamadan önce uz. kum. pillerini yenileri ile değiştirip işe öyle başlayınız.
1) Kamerayla test: Uz. kum. webcam yada bir cep tel kamerasıda olabilir, uz. kumandanın ır gözünü kameraya gösterirken tuşlara bastığınızda ır göz ışıldaması gerekir (kesikli gri mavimsi renkte ışık) eğer ışıldamıyorsa uz. kum. "ır" gözünde bi sorun vardır.

2) Radyo alıcısıyla test: Orta yada uzun dalgası bulunan bir radyoyu orta yada uzun bant ta boş bir istasyona ayarlayınız ve sesini sonuna dek açınız, bu sefer uz. kumandayı radyo alıcısın anten kısmına paralel gelecek şekilde bitişik tutarken uz. kum. tuşlarına bastığınızda radyodan amiyane tabirle "dıttırı, dıttırı" şeklinde darbeli seslerin gelip gelmediğini kontrol ediniz. Şayet ses geliyorsa kristal sağlam demektir.

1. ve 2. testlerde uz. kumanda sorunsuz çalışıyorsa usb' ye taktığınız alıcı gözü bozuk diyebiliriz. Huh

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı
#3

bende 2 tane comport alcı var 1 tanesi yeni digeri eski 2 adette kumanda var kumandaların 2 side yeni bunlarla alakalı degil metin bey.
comport alıcı gözü tantmak için ayrı bir program gereklimi ki acaba ??
Alıntı
#4

(08-05-2011, 1:42)kılınç demiş ki:  bende 2 tane comport alcı var 1 tanesi yeni digeri eski 2 adette kumanda var kumandaların 2 side yeni bunlarla alakalı degil metin bey.
comport alıcı gözü tantmak için ayrı bir program gereklimi ki acaba ??

RS232 com port uyumlu ır alıcı gözleri "winlirc" programı ile çalışır bildiğim kadarıyla. DVBDream'dan "ayarlar" kısmıdan winlirc seçilmesi gerekir.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı
#5

"winlirc" programı nı kuramadım nasıl nereye kurucam acaba
Alıntı
#6

(09-05-2011, 1:16)kılınç demiş ki:  "winlirc" programı nı kuramadım nasıl nereye kurucam acaba

"winlirc" programını indirip arşivi "D" sürücüsünde uygun bir yere klasör olarak kaydediniz. İçine technisat.cf dosyasınıda kopyalayınız.

winlirc klasörü içindeki winlirc.exe' ye sağ tıklayıp "gönder" "Masaüstü (kısayol oluştur)" yapınız. Oluşturduğunuz kısayolu "Başlat" "Başlangıç" klasörü içine kopyalayınız. win7'de Başlangıç klasörü "C:\Users\Win7\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup" XP'de ise "C:\Documents and Settings\XPMUser\Start Menu\Programlar\Başlangıç" klasörü içine kopyalayınız, XPMUser sizin xp pc' nizde açmış olduğunuz oturum isminize göre değişiklik gösterir.
[Resim: nx3zm9.jpg]
Bu şekilde pc' de her oturum açtığınızda winlirc programı otomatik başlayacaktır, com port ve diğer ayarlar resimdeki "Plugin setup" tan yapılmaktadır. Uz. kumanda tuşlarına her basışta ekranın sağ alt(saat yanında) kısmında kırmızı bir simge yanıp söner. sonraki adımlar resimli anlatımda mevcuttur. "technisat.cf" dosyası DVBViewer TE dizini içindede bulunur. eğer DVBViewer TE kaldırmışsanız ekteki arşivden tehmin edebilirsiniz.


Eklenti Dosyaları
.rar technisat.rar Boyut: 575 bytes  İndirilme: 48

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi