What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Tesla GPU ile Grip Virüsü Simülasyonu Yapıldı
#1

NVIDIA'nın Tesla GPU’ları, Çinli araştırmacıların ilaç geliştirmesine yardımcı oluyor.
NVIDIA bugün, Çinli araştırmacıların dünyanın ilk tam atom seviyesindeki H1N1 grip virüsü simülasyonunu oluşturmak için NVIDIA® Tesla™ GPU’lar kullanarak gribe karşı mücadeledeki yarışta büyük bir başarı elde ettiklerini duyurdu.
[Resim: di-2MS8.jpg]
Çin Bilim Akademisi, Süreç Mühendisliği Enstitüsü (CAS-IPE) Araştırmacıları, moleküler dinamik simülasyonlarını H1N1 virüsünün atom yapısını incelemek için “hesaplamaya dayalı mikroskop” olarak kullanıyorlar1. Araştırmacılar, 2.200’den fazla NVIDIA Tesla GPU içeren Mole-8.5 GPU-hızlandırmalı süper bilgisayarı kullanarak H1N1 grip virüsünü simüle edebildiler ve virüs ile ilgili güncel teorik ve deneysel bilgilerin doğruluğunu inceleyebildiler.

CAS-IPE’de doçent olan Dr. Ying Ren, “Mole-8.5 GPU süper bilgisayar bugüne kadar mümkün olmayan bilimsel araştırmalar yapmamıza olanak veriyor” dedi. “Bu araştırmalar, salgınları kontrol altına almak için daha etkin yollar geliştirmek ve virüse karşı ilaçlar oluşturmak için önemli bir adım.”
[Resim: di-OGKV.jpg]
Bakteri ve virüsleri laboratuvar deneylerinde incelemek zor çünkü tepkimeler genellikle son derece hızlı ve hassas. Bu sistemlerin bilgisayar simülasyonları, milyarlarca parçacığı doğru ortam koşullarında simüle etmenin güçlüğü ve karmaşıklığı nedeniyle daha önce süper bilgisayarların erişebileceği bir noktada değildi.
[Resim: di-9I8K.jpg]
CAS-IPE araştırmacıları, GPU hızlandırmadan yararlanan bir moleküler dinamik simülasyonu uygulaması geliştirerek simülasyon konusunda bir buluş yaptılar. Bu uygulama, 288 sunucu düğümünden oluşan Mole-8.5 GPU süper bilgisayarda çalıştırıldı. Sistem, günde 300 milyon atom veya radikal için 1 femtosaniye entegrasyon süresi adımı ile 770 pikosaniye simüle edebiliyor.
Alıntı
#2

Zaten nvidia nın uygulama yönleri herzaman güçlü oldu. Cuda çekirdeğini kullanabilmek için program geliştiricilere yazılım ortamı bile veriyor adamlarda almış yapmış
Alıntı
#3

Teşekkürler. Benin aklımda Tesla ayrı bir işlemci firması ve markası olarak kalmış. Sayenizde düzeltmiş oldum. 100 çekirdekli işlemcileri piyasaya süreceklerdi. Her çekirdek 1.6 Ghz hızında olmak üzere.

Not: 100 çekirdekli işlemci Tilera ve 1.5 Ghz.
http://donanim.thgtr.com/haber/islemci/t...i-zorluyor
Alıntı
#4

helal olsun adamlara çok iyi bi gelişme sağlık ve diğer alanlar için...
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi