What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TMSF Show TV, Akşam ve SKY Türk'e el koydu!
#1

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Karamehmet'in sahibi olduğu Çukurova Medya Grubu'na el koydu. Çukurova Medya Grubu bünyesinde Show TV, SKY 360 Televizyonu ve Akşam Gazetesi gibi önemli kuruluşları içinde barındırıyor.
[Resim: 3HFa2MD.jpg]
TMSF görevlileri akşam saatlerinde polis ile birlikte Show TV’nin Ayazağa’daki binasında bazı incelemelerde bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Çukurova Medya’nın sahibi Mehmet Emin Karamehmet hakkında hapis kararı çıkmıştı.

TMSF'DEN AÇIKLAMA

"TMSF Çukurova Grubun’dan olan alacaklarının tahsili amacıyla Grup’a ait Show Tv ve BMC’nin yönetimini devir aldı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Çukurova Grubu’ndan olan alacaklarının tahsilini teminen 5411 sayılı Bankacılık Kanunundan kaynaklanan yetkilerini kullanarak 16 Mayıs 2013 tarihinde aldığı kararla AKS Televizyon Reklamcılık ve Filmcilik San. Tic. Aş ve BMC San. ve Tic. Aş’ nin yönetimini devralmıştır.
Daha önce de çeşitli zamanlarda yönetim ve denetimi TMSF’ye devrolunan şirketler, Çukurova Grubu ile yapılan protokoller çerçevesinde Gruba iade edilmişti. Ancak gelinen aşamada, Çukurova Grubu, protokol kapsamında ödemekle yükümlü bulunduğu borcunu zamanında ödememiş ve Ekim 2012 tarihinden bugüne kadar Fon tarafından kendilerine verilen makul sürede de temerrüt halini ortadan kaldırıcı ödeme yapmamıştır.

Bu durumda, ileride telafisi mümkün olmayacak kamu zararına yol açılmaması için ilgili borçlu grup hakkında temerrüt hükümlerinin uygulanmasına ve ilgili şirketlerin yönetim ve denetiminin Fon’a devri zorunluluğu doğmuştur.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu kamu alacaklarını en kısa sürede ve en yüksek bedelle tahsil edebilmek amacıyla, hakim ortakların doğrudan veya dolaylı sahip oldukları varlıklarla ilgili inceleme ve araştırmalarına yoğun bir şekilde devam etmektedir.

TMSF kendisine kanunlarla verilen görev ve yetkiler çerçevesinde, kamu alacaklarının en yüksek değerle tahsili ve Fona devredilen bankaların kamuya maliyetinin asgari seviyelere indirilmesi prensibiyle çalışmalarını etkin ve kararlı bir şekilde sürdürecektir."
#2

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Çukurova Grubu'nun 10 şirketinin yönetimine daha borçlarına karşılık el koydu.

Ne borçmuş Digitürk, SkyTürk360 televizyonu, Alem FM radyosu ve Akşam ve Güneş gazetesine el konuldu.
#3

TMSF süper lig maçları hayırlı ve uğurlu olsun, son zamanlarda dijitürk müşteri hizmelerinin neden cepten arayıp kampanyaları hakkında bilgi vermeye çalıştığı şimdi anlaşıldı. Meğerse batıyorlarmış. Laugh

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
#4

büyük bir grup alır mesela doğuş grubu. tmsf açısından borç büyük olunca o kadar şirkete el koymak yetmiyor demek ki?
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi