What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TRT : Büyük Kulüpler Düşse Bile Şifresiz Yayına Devam
#1

Büyük Kulüpler Düşse Bile Şifresiz Yayına Devam

TRT, şike operasyonu sonucunda büyük kulüplerden biri küme düşse bile maçları şifresiz yayınlamaya devam edecek.


Yıllık 40 milyon dolara Bank Asya 1’inci Ligi ve Süper Lig’in geniş özetlerini yayınlama hakkını elinde bulunduran TRT, şike operasyonu sonucunda büyük kulüplerden birinin küme düşürülmesi halinde de maçları yine şifresiz yayınlayacak.
Şike operasyonundaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini dile getiren TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, “Digiturk ile veya Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile şike operasyonunun sonucuna yönelik bir anlaşma yapmadık. Bu konuda tüm maddeler açık ve net. TRT olarak Bank Asya 1’inci Ligi’nin yayın hakkı elimizde. Hangi takım küme düşürülürse düşürülsün maçları şifresiz yayınlamaya devam edeceğiz” dedi.

Şifresiz Yayına Devam

Şahin, şöyle konuştu:

“2010 yılında Türk futbol endüstrisi için çok önemli bir yayın ihalesi yapıldı. TRT olarak bu yayın ihalesine maçları ve özetleri şifresiz yayınlamak üzere girdik. Yayın hakkının şifresiz olması bizim için çok önemli. Bank Asya 1’nci Ligi’ni geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezonu da TRT yayınlayacaktır. Hiçbir takımın maçlarını da şifreli yayınlamayı planlamıyoruz. TFF ve diğer yayıncı kuruluşla da anlaşmamız bulunmuyor.”

Süper Lig’in çok farklı bir yapısı bulunduğunu dile getiren İbrahim Şahin, şöyle devam etti:

“Yayın gelirleri büyük kulüplerin etrafında toplanıyor. Yayıncı kuruluş da Süper Lig’de Fenerbahçe veya Beşiktaş’ın küme düşürülmesi halinde ekonomik açıdan zorlanabilir. Ancak bu durum TFF ile yayıncı kuruluş arasında görüşülmesi gereken bir konu. TRT’yle ilgili bir durum söz konusu değil. Biz Bank Asya 1’nci Ligi için çok büyük yatırım yaptık.”

"Ligin İzleyicisi Arttı"
Bank Asya 1’nci Ligi’nin Türk futbol endüstrisinde önemli bir noktaya geldiğini belirten İbrahim Şahin, “Bu ligin yayın haklarını aldığımız günden bugüne kadar çok şey değişti.
Bank Asya 1’nci Ligi artık belirli bir izleyici kitlesine sahip. Her hafta maçları canlı olarak ekranlara taşıdık. Bunun için çalışanlarımız çok fazla emek sarf etti. Bank Asya 1’nci Ligi artık takip edilen bir lig oldu” dedi.

Kaynak : TRT haber
#2

Daha önce Lig Tv ile anlaşıldığı büyükler düşerse maçları Lig Tv nin vereceği dedikoduları vardı. Bu haber iyi oldu, bencede Maçları TRT yayınlamalı.
#3

eğer büyükler düşerde maçlarıda trt şifresiz yayınlarsa digiturk büyük bir abone kaybı yaşar
#4

Fenerbahçe zaten düşecek de yanında kimi götürür bilinmez
#5

(01-08-2011, 13:52)uygar33 demiş ki:  eğer büyükler düşerde maçlarıda trt şifresiz yayınlarsa digiturk büyük bir abone kaybı yaşar

yaşarsa yaşasın bugüne kadar vermediği hizmetten aldıkları paralara saysın...
#6

(01-08-2011, 17:15)neskali demiş ki:  yaşarsa yaşasın bugüne kadar vermediği hizmetten aldıkları paralara saysın...

Altıma İmzamı Atıyorum kardeş çok haklısın
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Son Mesaj Kaan Sparrow
04-09-2011, 20:47
Son Mesaj erdinc61
27-08-2011, 0:33Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi