What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TRT WORLD test yayınında
#1

TRT'nin Uluslararası İngilizce Haber Kanalı TRTWORLD, artık şifresiz olarak izlenebilecek.

[Resim: GNcsM3m.jpg?1]

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) tarafından önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor. BBC, CNN gibi rakiplerle yarışacak kanalın büyük hedefleri var.


TRT Genel Müdürü Şenol Göka, kanal için TRT'nin Ulus'taki binasında kurulan stüdyolarda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"Bu ülkenin, bu ülke insanının söyleyecek çok sözü var"

Dünyanın tamamına TRT WORLD'ün yayınının ulaşacağını vurgulayan Göka, şöyle konuştu:

"Neden dünyanın tamamına? Çünkü bizim söyleyecek sözlerimiz var. Son zamanlarda ülkemiz çok güçlü bir hale geldi. Türkiye hatırı sayılır bir ülkedir. Dolayısıyla bu ülkenin, bu ülke insanının söyleyecek çok sözü var. Bu rekabetçi ortamda eğer biz bir başkasının anlayacağı şekilde bunu söylersek, bütün dünyanın bir bakıma kolay anlayacağı bir dille yayın yaparsak, ülke insanının söylemek istediği birçok şeyi daha rahat anlatabileceğimizi düşünüyoruz. Ülkemizin yakın zamanlardaki güçlü atılımlarına denk düşürerek, aynı rekabetçi gücü yayın alanında gösterdiğimizi göreceksiniz. Dolayısıyla İngilizce kanal, bu anlamda çok önemli ve gerekli bir şeydi. TRT WORLD'ün yayını ülkenin gelişmesi ve değişmesiyle, ülkenin uluslararası alanda daha itibarlı hale gelmesiyle eş zamanlı olarak önem kazanacak."

Turkuaz renginin ağırlıklı olduğu "http://beta.trtworld.com" adresinden yayın yapacak kanal, sosyal medyadan da takip edilebilecek.

Frekans bilgileri:
Türksat 3A 11054 V 30000 3/4
Alıntı
#2

ben beğendim ara sıra izliyorum.
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Son Mesaj emre
20-04-2013, 0:01Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi