What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Türkiye'de İnternet Bağımlılığı Tedavisi
#1

Çağımızın şimdi de yeni bir hastalığı var. Türkiye'de açılan İnternet Bağımlılığı Polikliniği'nde, internet bağımlısı kullanıcılar tedavi görüyor. Sizin de tedaviye ihtiyacınız olabilir mi?

Son yıllarda herkesin hayatını kolaylaştıran bilgisayar ve internet, doğru kullanılmadığı zaman hiç beklenmedik tehlikeli sonuçlara neden oluyor.

Bilgiye ulaşmanın en kolay yolu olarak nitelendirilen internetin aşırı kullanımı; kullanıcıların aile ilişkilerinde ve sosyal ilişkilerde bozulma, öğrencilerde derslere katılımının azalması, okuldan uzaklaşma, işyerlerinde iş veriminin düşmesi, işten ayrılma, yeme - içme gibi günlük yaşam aktivitelerin ihmal edilmesi, obezite, yorgunluk, yaygın beden ağrıları gibi yıkıcı sonuçlara yol açıyor.

Bu soruna çare arıyorlar

Sorunlu internet kullanımı psikiyatrinin en yeni ilgi alanlarından biri haline gelirken, ülkemizde genç nüfusun yüksekliği ve internet kafelerin kontrolsüzce yaygınlaşmış olması, henüz yeni tanımlanmakta olan hastalık için oldukça uygun bir zemin oluşturuyor.

Nasıl tedavi ediliyor?

Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları E.A. Hastanesi (BRSHH) bünyesinde açılan İnternet Bağımlığı Polikliniği hizmet vermeye başladı.

Poliklinik, uyguladığı tedavi yöntemleriyle internet kullanımını tekrar kişinin kontrolü altına alabilmesini hedefliyor ve bağımlılıkla ilgili bilgilendirme yapıyor.

Poliklinikte, mesajlaşma ve sosyal medya bağımlılarından, online alışveriş meraklılarına, cinsel içerikli site tutkunlarından, saatlerce bilgisayar oyunu oynayanlara, kadar yetişkin, kadın/erkek, ergen, çocuk birçok kişi tedavi görüyor.

Kullanım türüne bağlı olarak güzel bir bağımlılık bence. İnternetsiz kalmak ölümse, kısıtlanmış internet (kota dahil her türlü sınırlama) sıtmadır.
Alıntı
#2

Bağımlı olmadığım kesin istediğim zaman bırakabiliyorum fakat net e girmediğimde hep bi

yanımın boş kaldığıda kesin yoksa bağımlımıyım neyim Smile
Alıntı
#3

teknolojinin gelişmesi çok güzel fakat artıları olduğu gibi eksileride çok fazla. özellikle toplumsal anlamda çok fazla zarar veriyor.
Alıntı
#4

boş kalığım zamanları net başında geçirmeyi bende seviyorum benim iş ve sosyal yaşantımı etkilemiyor
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Son Mesaj neskali
13-04-2012, 3:04Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi