What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Türkiye Rus Uçağını Düşürdü!
#1

Sıcak: NATO, Türkiye'nin talebi üzerine TSİ 18.00'de olağanüstü toplanacak.
Sıcak: Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Güvenlik Konseyi'ni acil toplantıya çağırdı.
Sıcak: Lavrov Türkiye ziyaretini iptal etti.

Suriye'nin Bayırbucak bölgesinde angajman kurallarını ihlal etmesi nedeniyle düşürülen savaş uçağının pilotlarından birinin, muhalifler tarafından bulunduğu öne sürüldü.

[Resim: 9qp425.jpg]

Düşürülen uçak Sukhoi SU-24, Sovyetler Birliği tarafından 1970 ve 1980'li yıllarda en gelişmiş havadan tecrit ve saldırı yapan uçağı SU-24, iki koltuklu, çift motorlu ve ilk entegre sayısal seyrüsefer/atak sistemiyle donatılan uçak olma özelliğini taşıyor. F-111 ile benzer özellikler gösteren SU-24 ayrıca başka birkaç ülkede daha halihazırda kullanılmaktadır.

[Resim: gVL5Z5.jpg]

Rusya uçağının yerden vurulduğunu ve sınır ihlali yapmadıklarını ve bunu kanıtlayabileceklerini iddia ediyor.

TSK uçağın radar izini yayınladı. TSK'dan yapılan açıklamaya göre, Rus uçaklarının 5 dakika içinde 10 kez uyarıldığı. 09.24'te iki F-16 uçağı müdahale edildiği bilgisi verildi.
[Resim: nmG7rM.jpg]

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, angajman kurallarını ihlal etmesi dolayısıyla düşürülen savaş uçağı, Türkmendağı bölgesinde rejim birlikleri ile muhalifler arasında çatışmaların devam ettiği ara bölgeye düştü. Uçağın iki pilotu da paraşütle atlayarak bu bölgeye indi.

Uçağın düşmesinin ardından helikopterlerin bölgede arama çalışması başlattığı görüldü.

Pilotlar için bölgede arama çalışması başlatan muhalifler, pilotlardan birini bulduklarını öne sürdü. Muhalif birlikler, telsiz görüşmelerinde de bunu anonslarla duyurdu.

Sultan Abdulhamit Han Tugayı sözcüsü Mustafa Abdullah, AA muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu uçağın rejim birlikleri ile aralarındaki sıcak çatışmaların sürdüğü ve iki tarafın da giremediği bölgeye düştüğünü, paraşütle atlayan pilotlardan birinin ellerinde olduğunu bildirdi.

Düşen uçağın parçalarının savrulduğu Yayladağı'nın Dutlubahçe Köyü'nde iki Türk köylü yaralandı. Yaralılardan Mahmut Horoz'un ameliyata alındığı, diğerinin durumunun iyi olduğu belirtildi.

Su-24 Hangi Ülkeler Tarafından Kullanılıyor
Azerbaycan, Beyaz Rusya, Kazakistan, Rusya, Özbekistan ve Ukrayna 'da halihazırda çok sayıda Su-24 kullanılmaktadır. 321 adet Rusya Hava Kuvvetleri 'nde 94 adet Rusya Donanması 'nda olmak üzere yaklaşık 415 adet Su-24 halen Rusya tarafından kullanılmaktadır.
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi