What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

UEFA Türkiye'de şike yapan kulüpleri açıklayacak
#1

Belçika'nın en yüksek tirajlı gazetelerinden HLN'nin iddiasına göre, UEFA'nın elinde Avrupa'da 40 kulübün şike yaptığına dair belge bulunuyor.


Gazete manşetten verdiği, “Görülmemiş şike olayı” başlıklı haberinde, UEFA'nın Avrupa'daki 40 kulübün şike yaptığını ve bu durumun yapılan araştırmalar sonucunda ispatlandığını iddia etti.
Haberde, UEFA'nın şike araştırma komisyonunun başında bulunan Karl Dhont'un, bu yılın Kasım ayında şike dosyasını açıklayacağına da yer verildi.
2005 yılında Belçika, Çinli Zheyon Ye'nin şike skandallarıyla çalkanmıştı. Şimdi ise UEFA'nın yeni raporuna göre, en azından bir Belçika kulübünün de şikeye dahil olduğu belirtildi.
Gazete, UEFA ile İnterpol'ün ortaklaşa yaptığı araştırmalarda kendilerine ulaşan birçok şike dosyasının ispat edildiğini ve Karl Dhont'a göre, UEFA tarihinde en büyük skandal dosyası olacağını yazdı.
Şikelerin birçoğunun UEFA veya Şampiyonlar Ligi ön eleme turlarındaki maçlarda gerçekleştiğine dikkat çekilen haberde, şike olaylarının birçoğunun ise doğu bloku ülkelerinde gerçekleştirildiğine yer verildi.
Haberde, UEFA'nın son yıllarda Belçika'da başlayan ve Çin mafyasının etkin olduğu şike olaylarından sonra özel bir bilgisayar programıyla şikeleri araştırıp, ispat edebildiği ve bu konuda UEFA'nın büyük bir yatırımı da olduğu bildirildi.
Gazetenin haberinde, UEFA'nın şike raporu hakkında tüm ülke futbol federasyonlarına bilgi verildiği, Türkiye'de ise TFF 2. Lig'de çok sayıda kulübün şike olayına karıştığı iddiası da yer aldı.

Kaynak:HÜRRİYET
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi