What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Uludere Kaymakamına saldırıda müthiş iddia
#1

Kaymakama saldırıda müthiş iddia
Uludere Kaymakamı'na saldırıda tanıklar BDP milletvekili Kaplan'ı olayı tahrik ettiği gerekçesiyle suçladı.

Bir tanık "Hasip Kaplan 'Kaymakam'ı kaçırmayın. Dün 35 kişiyi öldürttü, bugün taziyeye gelmiş' dedi ve gençleri kışkırttı" dedi

Irak sınırındaki olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulunduğu sırada saldıraya uğrayan Uludere Kaymakamı Naif Yavuz'a yönelik saldırının arkasından ilginç ayrıntılar ortaya çıktı.

TANIKLAR HASİP KAPLAN'I SUÇLADI

Sabah'tan Alper Sancar'ın haberine göre; saldırıya ilişkin 6 kişi gözaltına alınırken, polisin ifadelerine başvurduğu tanıklar BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan'ın çevrede bulunan gençleri Kaymakam Yavuz aleyhine kışkırttığını öne sürdü. Uludere İlçesine bağlı Şenoba Belediye Başkanı Sabri Babat ile 5 vatandaş da "halkı kışkırttığı" gerekçesiyle Kaplan hakkında Uludere Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Şırnak Valiliği de yazılı bir açıklama yaparak saldırı olayının faillerinin tespitine yönelik çalışmaların son aşamaya geldiğini belirterek "Bu şahısları yönlendiren karanlık odakların deşifre edilerek adalete teslim edilmesine yönelik çalışmalar sürdürülmekte olup sonuçları en kısa zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır" dedi.
ULUDERE KAYMAKAMI'NA SALDIRI
KAYMAKAM'I KAÇIRMAYIN

Şırnak Emniyetinin başlattığı soruşturmada Uludere Kaymakamı Naif Yavuz ile beraberindeki heyete saldırdığı iddiası ile H.B., T.B., G.Ö., F.B. ve L.A. gözaltına alındı. İsmi gizli tutulan bir tanık, "Kaymakam Yavuz halı sahada 'Katil Erdoğan' pankartını görünce 'Neden bunlar asıldı?' diye sordu. Bazıları bunu Hasip Kaplan'a iletmiş. Bu gelişme üzerine Kaplan yanında bulunan gençleri 'Kaymakam'ı kaçırmayın. Dün 35 kişiyi öldürttü. Bugün taziyeye gelmiş' sözleri ile tahrik etti" şeklinde ifade verdi.

Olayın yakın şahitlerinden bir kişi de Kaymakam Yavuz'la birlikte taziye için geldikleri halı sahada BDP milletvekili Hasip Kaplan'ın da bulunduğunu belirterek, şöyle dedi: "Kaymakam bey taziye için Bakanların geleceğini ve olay çıkmamasını istedi. Ancak Hasip Kaplan 'Ben bakanların gelmesini istemiyorum. Kesinlikle bu çadıra girmesinler yoksa olay çıkarırız' dedi. Bu sırada A.Ö. isimli, vefat edenlerden birinin yakını gelerek Hasip Kaplan'a 'Biz senin dediğini yaptık. PKK bayraklarını astık. Tabutların üstüne koyduk. Sende bizim dediğimizi yap. Olay çıkarma kargaşa olmasın" dedi. Ancak, Kaplan, 'Ben sizin dediğinizi yapmayacağım' diye ters çıktı." Tanığın anlattıklarına göre A.Ö., Kaymakam Yavuz ile Hasip Kaplan arasında gidip gelerek bakanların taziyeye gelmesi için çalıştı. Ancak iddiaya göre Hasip Kaplan olay çıkartacaklarını söyleyerek çadırdan çıktı.
"ÖLDÜRECEĞİZ"

Aynı tanık ifadesinde, Kaymakam Yavuz'un bakanların A.Ö.'nün evinde ağırlanması teklifi kabul edilince Hasip Kaplan, Uzungeçit Belediye Başkanı ve üç kişi ile birlikte dışarı çıktı. Daha sonra Kaymakam Yavuz dışarı çıkınca kalabalığın içinden biri 'saldırın' diye bağırdı. Aynı tanık Kaymakam Yavuz benzinliğe sığındıktan sonra kalabalıktan bazı isimlerin Kaymakamı öldüreceklerini söylediğini duyduğunu belirtti. Polis olayda bir başka tanığın daha ifadesine başvurdu. Görgü tanığı "Kaymakam Yavuz halı sahada 'Katil Erdoğan' pankartını görünce 'Neden bunlar asıldı?' diye sordu. Bazıları bunu Hasip Kaplan'a iletmiş. Kaplan'da 'gençler bu konuda çok dolu. Kimse onları durduramaz. Ben olacaklardan sorumlu değilim' dedi" şeklinde ifade verdi.

Kaplan'ın bakanlar gelince olay çıkacağını defalarca tekrarladığını anlatan aynı tanık A.Ö.'nün evine taziyeye gitme kararı alındıktan sonra bir yakınının yanına gelerek dışarıda bekleyen gençlerin taş ve sopalar aldığını hata bazılarının şişelere benzin doldurduğunu söylediğini anlattı. Tanık ifadesinde, saldırı olayının organizatörünün Hasip Kaplan ve İrfan Enç (BDP'li İl Genel Meclisi üyesi, Ortasu köyünde yaşıyor) olduğunu ileri sürdü. Olay sonrası ifadesi alınan üçüncü görgü tanığı, "Kaymakam Bey'in arkasından dışarıya çıkmak için ayağa kalktık. Ben biraz ilerlediğimde Hasip Kaplan'ın yanına gelmiş bulundum. Kaplan yanında bulunan gençlere 'Kaymakam'ı kaçırmayın. Dün 35 kişiyi öldürttü. Bugün taziyeye gelmiş' dediğini duydum" derken, dördüncü tanık olaylar esnasında Hasip Kaplan'ın yanında bulunan kişilere 'Kaymakam buradan sağ çıkmasın' şeklinde ifadelerde bulunduğunun halk arasında konuşulduğunu söyledi.

İnternetteki Uludere Kaymakamı'na taşlı sopalı saldırı olayı ile ilgili pek çok yorumun özeti ise şudur:

YAZIKLAR OLSUN O KÖY HALKINA TAZİYEYE GİDEN MİSAFİRE BÖYLEMİ YAPILIR.ZATEN KABAHAT O KAYMAKAMDA NİYE GİDİYORSUNKİ.bdp den milletvekili GİTSEYDİ ONLAR ACABA ONADA ÖYLEMİ YAPACAKLARDI MERAK EDİYORUM..BİZİM ASKERLERİMİZDEN KARAKOLDA ŞEHİT DÜŞENLERİN AİLELERİ DE ÖYLEMİ YAPMALI TAZİYEYE GİDENLERİ.AMA BİZİM GELENEK VE GÖRENEKLERİMİZDE BÖYLE ŞEYLER TOK. TAZİYEYE GELEN KİŞİ BİZİM MİSAFİRİMİZ VEDE CANI MALI HERŞEYİYLE BİZİM KORUMAMIZ ALTINDA OLMALIDIR.ADAM OLANLAR ANLAR .YAZIKLAR OLSUN .ÜSTELİK ORADA ÖLENLER KAÇAKÇILIK YAPIYORMUŞ YURDA KAÇAK MAZOT BENZİN VE DE SİGARA SOKUYORLARMIŞ BUNUN DEVLETE NE KADAR ZARARI VAR ARKADAŞLAR.HERKES HAKKETTİĞİNİ BULUYOR.ORASI YASAK GEÇİŞLERİN YAPILDIĞI BİR GÜZERGAH NE İŞLERİ VARMIŞ ORADA HELEKİ DEVLETİN OPERASYON ALANI İNSANSIZ VE YERLEŞİM BİRİMİ OLMAYAN BİRYER ZATEN YASAK OLAN BÖLGE.GİTMESİNLER DEVLETTE ONLARI VURMASIN.

bunu yapanlardan hesap sorulmalı burası muz cumhuriyetimi adam kaçakçılık yapacak yasak bölgeye girecek özür ii valla o zaman açın sınırları çıkan çıksın hukuk yokmuya bu ne............. allah devletimize zeval vermesin el insaf merhamet
Kaymakam şikayetçi olmamış ama kamu davası açılmalı,kamu davası herşeye açılıyor nerdeyse,buna kesin açılmalıdır,yapanların hepsi kamerada atsınlar içeri(Üniversite öğrencileri sırf protesto yaptı diye 1-2 yıl içerde yatıyorlar)yatsınlar 5'er 10'ar yıl.
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Son Mesaj agurbuz
06-09-2011, 0:02Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi