What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Windows 11 tanıtıldı, Android uygulamalarını çalıştırabilecek
#1

Evet şaşırdınız mı? Evet evet Windows 10 son Windows olacaktı. Ancak Microsoft bugün düzenlediği dijital etkinlikte yeni Windows'u tanıttı.  Windows 10x söylemlerinden sonra bir anda kucağımızda Windows 11'i bulduk.

[Resim: d0QKigV.jpg]

Windows 11 zoraki popüler olan bir masaüstü işletim sisteminin yeni versiyonu. Kişisel verileriniz takip etmek ve görsel makyajlar haricinde hangi yenilikleri getirdiği bilinmeyen yeni bir Windows sürümü.

Windows 10 çıkalı neredeyse 6 yıl oldu. Bu süre zarfında Microfost'un Windows 11' de  hangi yenilikleri yaptığına bir bakalım.

Yapacak iş bulamayan Microfost sürekli Başlat menüsüyle oynuyor ve bu gelenek değişmedi. Windows 11 ile Başlat simgesi renkli hale gelirken uygulama simgeleri ile birlikte macOS tarzında görev çubuğunun ortasına taşınıyor.

[Resim: xExYhoB.jpg]

Windows 11 sürümünde animasyonlar elden geçirilmiş ve daha akıcı olması sağlanmış.

[Resim: UW4AFrv.gif]

Yuvarlatılmış pencereler. Yenilenmiş simgeler. Ayrıca sistem sesleri de yenilenmiş.

[Resim: HxByVbw.jpg]

Daha önce Windows Vista'da karşımıza çıkan widget'lar işletim sisteminden kaldırılmıştı.
Widget'lar Windows 11'e daha gelişmiş bir biçimde geri geldi. Kullanıcılar masaüstünü kendi widget’larıyla özelleştirebildikleri gibi üçüncü taraf geliştiriciler
tarafından oluşturulanları da indirip kullanılabilecek.

[Resim: pCLoWDn.jpg]

Belki de en yeni sayılabilecek şey, Android uygulamaları artık Windows'ta çalışacak. Evet Windows artık Android uygulamalarını destekliyor. Android ve Amazon mağaza uygulamaları Windows 11'de kullanılabilecek. Bunun için Mağaza'dan bir API entegre etmek gerekecek. Tüm uygulamalar yeniden tasarlanmış Microsoft Store'dan indirilebilecek.

[Resim: Qk2bVe9.jpg]

Oyunların daha hızlı yüklenmesini sağlayan DirectStorage API'sini çalıştırmak için Windows 11 gerekli olacak. Ufak bir ayrıntı Linux'ta bu teknoloji 2 senedir var. Süper bilgisayarlar ve Yapa zeka uygulamaları için kullanılıyordu. Bu karardan vazgeçildi. Windows 10, 1909 ve sonraki sürümlerle uyumlu olacak.


Windows 11 Minimum Sistem Gereksinimleri

64 bit, çift çekirdekli, 1 GHz işlemci
4 GB ram
64 GB depolama alanı
9 inç, 1366 × 768 piksel ekran
DirectX 12 uyumlu, WWDM 2.x ekran kartı sürücüleri
UEFI, Güvenli Önyükleme ve önerilen TPM 2.0 (TPM 1.2 desteklemeyen anakartlarda çalışmayacağı söyleniyor.)

Son olarak Microfost görsel makyajın ötesinde çok fazla yenilik yapmadıklarını görmüş olacak ki Windows 10, Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcıları Windows Update aracılığıyla Windows 11'e ücretsiz olarak geçiş yapabilecekler. Yıl sonuna doğru dağıtımına başlanacak.
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi