What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 1.75 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Windows 7 'ye ince ayar araçları
#1

Teknoloji dünyasını sıcağı sıcağına takip etmek için Windows 7'yi kurduysanız, bu programlarla işletim sisteminizin bilinmeyenlerini keşfedebilirsiniz.

Windows 7 RC sürümü kurduysanız, yeni teknolojileri herkesten önce denemek için risk almaktan çekinmiyorsunuz demektir. Şimdi ise taze işletim sisteminizde bazı küçük numaralar yapıp, Windows 7'yi çok daha verimli hale getirme zamanı.

Bu yazıda tanıtacağımız "tweaking" araçları, yer yer Windows 7'nin hızlanmasını sağlarken, bazen de işletim sisteminizin girilemeyen kuytu köşelerine kırmızı halı serip sizi davet ediyor.

Yine de herhangi bir işlemin ters gitmesi ihtimaline karşın, uygulamalarda yer alan başlangıç noktası oluşturma araçları veya sistem varsayılanınızı kullanarak kurtarma noktaları oluşturmanızda fayda var.

EnhanceMySe7en

Hali hazırda hızlı ve kullanışlı bir arayüze sahip olan Windows 7'den daha fazlasını istiyorsanız, ücretsiz bir iyileştirme ve "tweaking" aracı olan EnhanceMySe7en'ı kullanabilirsiniz.

[Resim: 1250rdj.jpg]

Windows 7'ye en iyi bakımı yapmak için ihtiyaç duyacağınız kayıt defteri temizliği, bileşenlerine ayırma, HDD sıcaklığını belirleme ve sisteminizin sağlığı için gerekli diğer hizmetleri sunan EnhanceMySe7en, tek bir arayüz ile Windows'un kendi araçlarına da kolay erişmenizi sağlıyor.

Ultimate Windows Tweaker

Sadece birkaç tıkla işletim sisteminizi daha hızlı ve uyumlu hale getirmek istiyorsanız, aradığınız program Ultimate Windows Tweaker.

[Resim: 244ad8l.jpg]

Ağ optimizasyonu, güvenlik, sistem ve kullanıcı hesaplarıyla daha kolay oynamanızı mümkün kılan Ultimate Windows Tweaker, portatif olmasıyla da dikkat çekiyor. 130'un üzerinde tweak yapabilen Little Tweaker, aynı zamanda portatif ve Vista için de kullanılabiliyor.

Little Tweaker

Niyetiniz sağ tıklanarak erişilen menüyü biraz kişiselleştirmek ise, Little Tweaker tam size göre. Sağ tık menüsüne "şuraya kopyala" gibi komutlar ekleyip, menülerin görüntülenmesindeki gecikmesi düşürebilen Little Tweaker, UAC denetimlerini de kolayca kapatmak için bire bir.

[Resim: 24luct5.jpg]

XdN Tweaker

Windows XP'ten Windows 7'ye kadar tüm işletim sistemlerinde kullanılabilen XdN Tweaker, temel tweak işlemlerinden fazlasını yapsa da, EM7 kadar kompleks işlemler içermiyor.

[Resim: 35m07xg.jpg]

Windows 7 Manager

Sadece tweak değil, Windows 7'nin sistem temizleme, güvenlik araçları, işlem görüntüleme, program kaldırma, benzer dosya bulma gibi araçlarından tek bir pencerede faydalanmak istiyorsanız, Windows 7 Manager işinizi görür.

[Resim: 21b4phw.jpg]

TweakNow PowerPack 2009

Tıpkı EM7 gibi geniş özellikler sunan TweakNow, iyileştirme işlemlerinin yanı sıra kayıt girdileri temizliği ve ince ayar, disk kullanım analizi, geçmiş temizliği, başlatma düzenleyicisi ve benzeri hizmetler bulunuyor.

[Resim: 5eakpt.jpg]

İşlemciyi biraz terletse de, tüm ihtiyaçlarınıza tek pencereden cevap vermesiyle dikkat çeken TweakNow, Windows 7'nin yanı sıra XP ve Vista ile de kullanılabiliyor.
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi