What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Windows Temel Parçalar'ı çevrimdışı yeniden yüklenmesi
#1

Windows Temel Parçalar
Microsoft, Skype' ı satın aldıktan sonra Live Messenger hizmetini durdurdu malumunuz. 2013 Nisan ayından beridir yerini Skype ürününe bıraktı. Peki Windows Temel Parçalarının (Movie Maker, Windows Live Mail, Live yazar, Live Aile koruması) diğer programlarını hala kullanıyorsanız ve yeniden kurmanız gerektiğinde ne yapmalısınız?

MSN ana sayfasında sadece skype indirme bağlantısından başka Messenger bağlantısı mevcut değildir. Microsoft sitesinin biraz derinliklerinde araştırma yapınca Buradaki bağlantıdan, işletim sisteminize uygun olan Windows Temel Parçalar çevrim dışı olarak indirebilir, ya da aşağıdaki doğrudan indirme bağlantılarına tıklayarakta indirip kurabilirsiniz.

Win7,8 ve Win Server 2008 için Temel Parçalar yükleyici dosyaları
Vista için Temel Parçalar yükleyici dosyaları
WinXP için Temel Parçalar yükleyici dosyaları

[Resim: kbr79f.jpg]
Full kurulum paketlerinin içinde Messenger uygulaması haricinde diğer uygulamalar halen çalışmakta ve kullanılabilmektedir. Kurulum aşamasında 2. seçenek olan "Yüklemek istediğiniz programları seçiniz" yere tıklayınız. Messenger, hizmet dışı olduğu için onay tıkı kaldırılmalıdır. Seçtiğiniz uygulamalarla kurulum bitikten sonra Skype yükleyiniz.

Live Mail, en çok tercih ettiğim E- posta istemci programıdır. Bir çok e-posta hesabına tek tıkla ulaşmanın keyfi de bir başka oluyor tabii. Gittiği yere kadar kullanmaya devam edebilirsiniz.. Ok
[Resim: 2qa1uh4.jpg]

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı
#2

parçalar da baya büyükmüş. şimdi bu yapılanlar live messengeri yeniden yükleyebilmek için mi?
Alıntı
#3

İsteyen Messenger' ı yükleyebilir ama çalışmayacaktır, buradaki sıkıntı messenger hizmeti sonlandırıldı diye diğer hizmetlerin de ortadan kaybolması oldu. Oysa paketin diğer uygulamaları halen kullanılabilmektedir.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı
#4

Messenger Reviver 2.2.2

Messenger Reviver, Skype'a geçtikten sonra bile kullanıcıların Windows Live Messenger kullanmasına izin verebilecek olan bir düzenleme aracıdır. Bu basit uygulama sayesinde Windows Live Messenger'ın son çalışan sürümleri Messenger 2009 ve Messenger 2012'i yükleyebileceğiniz gibi bilgisayarınızda halihazırda yüklü olan Messenger 2009, 2011 ve 2012 sürümlerini düzenleyebilir/onarabilirsiniz.

Program bilgisayarınız hangi Messenger sürümlerinin yüklü olduğunu kontrol eder ve liste üzerinde listelediği sürümler için onarım yapmanıza izin verir. Hatta Skype bilgisayarınız üzerinde bulunan Messenger sürümünü otomatik olarak kaldırmış olsa bile Messenger Reviver bunu bilir. Reviver şu an için Messenger üzerinde hala oturum açmanıza izin veriyor olsa da bu geçici bir durumdur. Çünkü tahminen Mart 2014 tarihinde Messenger sunucuları Microsoft tarafından tamamen kapatılacaktır.

Messenger Reviver'ı bilgisayarınıza indirip çalıştırdıktan sonra program sizlere farklı seçenekler sunacaktır. Messenger'ın bilgisayarınız üzerinde yüklü olup olmadığını denetleyecek olan program aynı zamanda eğer bilgisayarınızda bulunan Messenger sürümü Skype tarafından kaldırıldıysa sizleri bilgilendirecektir. İlk durumda sizlere tespit edilen Messenger sürümlerinin listesini sunacak ve bunlar arasından seçim yapmanız istenecektir. Eğer bilgisayarınızda Messenger yüklü değilse Messenger'ın 2009 veya 2012 sürümlerinden birini yüklemenize izin verecektir. Eğer bilgisayarınızda yer alan Messenger sürümü Skype tarafından kaldırıldıysa, bu durumu onarmanıza olanak sağlayacaktır. Tüm bu farklı süreçleri çok kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirdikten sonra, Messenger'ı yeniden kullanabileceksiniz.

Messenger Reviver hiçbir şekilde yüklenecek olan ve kullanmanıza izin verdiği Windows Live Messenger sürümleri üzerinde değişiklik yapmamaktadır ve programı eskiden nasıl kullanıyorsanız aynı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sonuç olarak Messenger Reviver, Skype'a geçiş yapmadan favori programınız olan Windows Live Messenger'ı hala kullanabilmenizin basit ve etkili bir yoludur. MSN kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcılarımız Messenger Reviver'ı mutlaka denemeliler.

Ben bu programla eskisi gibi kullanıyorum her hangi bir sıkıntı yok şimdilik
Alıntı
#5

Herkes Skype'a taşınırken Messengerde ısrar etmenin bir anlamı yok diye düşünüyorum. Skype, Messenger'ın tüm ücretsiz özelliklerini barındırıyor artı daha yeni ücretsiz özellik olarak ekran paylaşma gibi bir özelliği var ki bulunmaz nimet, PC başında birinden yardım almak veya etmek için çok yararlı. Skype'ın ücretli özellikleri, eskiden beri aynı; ben pek bir fark göremedim. Skype'ın Messenger' daki gibi e-posta uyarı özelliğin olmaması, Skype' ı kullanmama nedeni olmuş. Belki ilerleyen zamanlarda bu özellik Skype' a da gelir. Skype'ın en beğendiğim özelliği, sesli videolu görüşme esnasında bağlantı hızınızın durumuna göre görüntü ile ses kalitesini en uygun seviyeye getirmesi ve Messenger' a göre daha istikrarlı olması.

Messenger kişileriniz, Skype'a taşınınca ister istemez Skpe' a taşınacağınıza eminim.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi