What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Windows uygulama mağazası açılıyor
#1

Uygulama mağazasından her türlü Windows platformuna yazılım indirilebilecek, çok satan uygulamaların üreticileri daha çok kazanacak.

[Resim: mFtUR.jpg]

Microsoft, Windows Store ile ilgili detayları en sonunda paylaştı. Gelecek yıl kullanıma açılacak servis, kullanıcılara Windows 8 tabanlı PC’ler, laptop ve tabletler için uygulamaları online satın alma imkanı sunacak.

Microsoft’un bu mağazasında çok satan geliştiricilerin uygulamaları, rakiplerin mağazalarından daha fazla paya sahip olacak. Kullanıcılar bazı uygulamaları deneme imkanına da kavuşacak. BBC News haberine göre, bu hamle, perakende noktalarında satılan kutulu yazılımın ölüm sürecini de hızlandıracak. Çünkü yazılım artık CD-Rom’lar yerine internetten yükleniyor. Zaten Valve’in Steam video oyun servisi, Apple’ın App Store’u, Google’ın Android Market’i ve Blackberry App World de yazılım mağazalarına yönelimi sağlamıştı.

Microsoft’un halihazırda üçüncü parti yazılım sattığı bir Windows Phone Marketplace merkezi de bulunuyor. Ama Şubat 2012 itibariyle şirket bu yapıyı diğer cihazları da kapsayacak şekilde genişletecek ve işletim yazılımının yeni versiyonunun betasının çıkışı ile bu hamleyi de denk getirmiş olacak.

Bu mağazanın küresel çapta olacağını açıklayan Microsoft, geliştiricilerin de 231 pazarda ve 100’den fazla dilde kendi uygulamalarını satabileceğini bildirdi. Geliştiriciler yazılımlarını burada ücretsiz sunabilecek, ama aksi halde 1,49 dolar gibi minimum bir fiyat uygulanabilecek. Bu rakam, diğer birçok mağazada minimum 99 sent olan çözümlerden yüksek. Şirket, yazılım geliştiricilere de uygulamayı 25 bin dolardan fazla kazanırsa, kendi ödeme sistemi kullanılarak yapılan uygulama satışlarında gelirin yüzde 80’ini vererek de fark yaratmak istiyor. Microsoft, ‘şeffaf onay sürecini’ de bu yapıda öne çıkartıyor. Şirket açık, güncel politikalar sunma sözü veriyor.

BTnet'in altardığına göre Microsoft, bu platformun aynı zamanda zaman tabanlı ve özellik tabanlı denemeleri destekleyeceğini, tüketicilere satın alma onayı vermeden önce yazılımı deneme şansı vereceğini de bildirdi.
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi