What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

’Bizim takımımız bu değil’

’Bizim takımımız bu değil’

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Eskişehirspor karşısında talihsiz bir mağlubiyet aldıklarını belirterek, ’Sıkıntılı bir süreç geçiriyoruz. Bizim takımımız bu değil. Ben takımıma güveniyorum. Bu süreçten çıkacak gücümüz ve inancımız var’ dedi.

Bursaspor, Eskişehirspor maçının ardından basın toplantısında konuşan Yeşil beyazlı takım teknik direktörü Ertuğrul sağlam, kötü bir oyun oynadıklarını belirterek, "Çok fazla oyun ile ilgili söyleyecek bir şey yok. Kötü oynadık. Takıma ’kötü oynayın’ desek ancak bu kadar kötü oynardık . Hayal kırıklığı yaşadık. Sonuç itibariyle rakip bizden daha iyi oynadı. İyi oyunun karşılığını şansla bulduğu bir golle aldı. Sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz. Bu süreci açacak tecrübe ve yeteneğimiz var. Bizim takımımız bu değil. Daha iyisi olacak. Bu durumu birden çevirip çıkışa geçmek istiyoruz. Perşembe günü Ankaragücü maçı ile bu olumsuzluğu çevirmek zorundayız. Ben takıma güveniyorum O inanç ve güç var. O olumsuzluğu ortadan kaldıracağız" diye konuştu.

Takımda tecrübeli çok fazla oyuncu olduğunu belirten Sağlam, "Yeni oyuncularımız da var. Farklı sebepler olabilir. ’Şundan oldu’ demek mantıklı değil. Sezona iyi başlangıç yaptık. Sezon başında ilk 3 haftada ’bu takım uyum sağladı’ dedik. Dünyanın birçok iyi takımı bile bu tür süreçleri yaşıyor. Futbolun içinde yaşanan olayları biz de yaşıyoruz. Taraftarlar merak etmesin" şeklinde konuştu.

SAĞLAM’DAN VEDERSON YORUMU

Bir gazetecinin şike soruşturması çerçevesinde oynamasına izin verilmeyen Gökçek Vederson ile ilgili sorusu üzerine Sağlam, "Federasyondan bir yazı geldi. Bu yazıya istinaden oynatmadık. Bu yaşanan süreç içinde ismi geçen futbolcularla uygulanan bir olay. Yeniden aksi bir haber gelene kadar oynatamayacağız. Bunlar bizim adımıza olumsuzluk. Vederson, kırmızı kart da görebilir sakatlık da yaşayabilir. Bu tür olumsuzluklardan çok fazla etkilenmememiz gerek" cevabını verdi.

"FUTBOL TÜRKİYE’NİN VAZGEÇİLMEZİDİR"

Türk futbolundaki şike soruşturması hakkında yorum yapan Sağlam, "Ben şunu söylemek zorundayım. Futbol bizim ülkemizin vazgeçilmezi. Herkes futbolu çok seviyor. Yaşam biçimi haline geldi. Olaylara çok fazla olumsuz yönüyle bakmak istemiyorum. Güzel gözle görüp yeniden ülke futbolunun marka değerini yükseltmemiz lazım. Futbolun içinde olan insanlara önemli görevler düşüyor. ’Türk futbolu bitti ve Türkiye’de futbol oynanmaz’ dersek hep beraber kaybederiz. Olayları olumlu tarafıyla görerek, herkesin bundan
önceden daha fazla sorumluluk alarak ülke futbolunu eski başarılı günlerine döndürmek gerek" şeklinde konuştu.

SKİBBE: "HAKLI BİR GALİBİYET ALDIK"

Eskişehirspor Teknik Direktörü Michael Skibbe ise çok heyecanlı bir maç oynadıklarını, karşılaşmada inişli çıkışlı anların olduğunu belirterek, "Her iki takımda galibiyet için mücadele etti. Son dakikalarda Dede’nin vuruşu sonrası çarpan topun gol olması çok güzel oldu. İkinci yarıda daha atak oynayan Eskişehirspor oldu. Haklı bir galibiyet aldık. Oyuncularımızın gösterdiği mücadeleden dolayı kutluyorum. İvesa’nın maçın başında sakatlanması önce dezavantajdı. Ama bu açığı kapattık. Ayrıca Volkan’ın uzun bir süre sakatlık döneminden sonra takıma katılması çok iyi oldu. Kendisi çok güzel bir mücadele çıkardı. Özellikle Veysel ve Alper maç boyunca gereken neyse onu yaptı. Ofansif yönden bize yardımcı oldular. Böyle oyunculara sahip olmak bizim için çok güzel" dedi.

Bursaspor’un savunma oyuncusu İbrahim Öztürk, maçın başında kontrolün ellerinde olduğunu ifade ederek, "İkinci yarı rakibimiz üzerimize gelmeye başladı. Bir frikik oldu. Topun çarpmasıyla golü yedik. Biz 3 puan için çıkmıştık. Kaybetmeye tahammülümüz yoktu. Şanssız bir golle sahadan mağlup ayrıldık. Daha çok çalışmamız gerek. Bu bizim için acı bir ders oldu. Bundan sonraki bütün maçlar final maçı niteliğinde. İlk dört içine girmek istiyoruz. Daha fazlasını yapacağız. Bir şanssızlık var" dedi.

Son dakikalarda yenen talihsiz bir golün ardından sahadan mağlup ayrıldıklarını kaydeden Bursasporlu Mehmet Sak, bundan sonra ellerinden gelen mücadeleyi yaparak zirve yarışında olacaklarını söyledi.

Konu Kilitli

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi